Prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl R. Zamolskio padarytų nusikaltimų | KaunoDiena.lt

PROKURATŪRA BAIGĖ IKITEISMINĮ TYRIMĄ DĖL R. ZAMOLSKIO PADARYTŲ NUSIKALTIMŲ

  • 9

Vilniaus apygardos prokuratūra pirmadienį pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą dėl sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, kuriuos padaręs yra įtariamas šiuo metu Rusijoje laisvės atėmimo bausmę atliekantis Romas Zamolskis.

Sprendimą baigti tyrimą priėmė jį kontroliavęs Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Tomas Uldukis. Šioje baudžiamojoje byloje yra pareikšta civilinių ieškinių už daugiau nei 0,5 mln. eurų.

Baigus ikiteisminį tyrimą, įtariamasis, jo gynėjas, nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai bei jų atstovai turi teisę susipažinti su tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą. Pasibaigus terminui, per kurį jie gali tai padaryti, prokuratūra turėtų surašyti kaltinamąjį aktą ir bylą perduoti teismui.

Šioje baudžiamojoje byloje R. Zamolskiui yra pateikti įtarimai dėl kvalifikuoto dviejų žmonių nužudymo, kvalifikuotų pasikėsinimų nužudyti 14 asmenų, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, plėšimų.

Bylos duomenimis, 2001 metų balandžio 17 dieną R. Zamolskis, veikdamas organizuotoje grupėje ir būdamas ginkluotas, prie sostinėje esančio prekybos centro įvykdė didelės vertės turto plėšimą ir iš savanaudiškų paskatų pasikėsino į tuomečių Lietuvos žemės ūkio banko inkasatorių gyvybes.

Išpuolio metu buvo sunkiai sužeistas vienas inkasatorius, kitus du inkasatorius nuo šūvių apsaugojo šarvuoti automobilio stiklai. Užpuolimo metu buvo pagrobta daugiau nei 20 tūkst. eurų (70 tūkst. litų).

2001-ųjų birželį R. Zamolskis, veikdamas kartu su bendrininkais, pasikėsino į policijos pareigūnus, norėjusius nustatyti jo tapatybę. Vilniaus centre vykusio susišaudymo metu buvo sužeisti du tarnybines pareigas vykdę  pareigūnai.

Iš nusikaltimo vietos įtariamasis paspruko įsėdęs į atsitiktinį automobilį ir grasindamas ginklu privertęs vairuotoją važiuoti norima kryptimi.

R. Zamolskis taip pat yra įtariamas tų pačių metų liepos 25 dieną Kaune su bendrininku šūviais iš neteisėtų ginklų itin žiauriai nužudęs du vyrus.

Rugsėjo 28 dieną Kaune su bendrininkais jis pasikėsino nužudyti ir šūviais sužeidė du policijos pareigūnus.

Spalio 1-osios naktį R. Zamolskis įtariamas su bendrininku apiplėšęs vieną Kauno vaikų lopšelį-darželį.

Po savaitės Panevėžyje R. Zamolskis šaudydamas paspruko nuo jį persekiojusių pareigūnų, jo bendrininkas Virginijus Savickis tuomet buvo nukautas „Aro“ pareigūnų per įkaitų išlaisvinimo operaciją.

2001-aisiais buvo paskelbta tarptautinė R. Zamolskio paieška, 2014-aisias jis buvo sulaikytas Rusijos Federacijoje.

2016 metais Rusijos žiniasklaida pranešė, kad Jekaterinburgo teismas R. Zamolskiui skyrė laisvės atėmimo bausmę, pripažinęs jį kaltu dėl nelegalaus ginklo laikymo, vagysčių, plėšimų, kėsinimosi nužudyti.

R. Zamolskis ir du jo bendrininkai nuteisti už nusikaltimus, padarytus Sverdlovsko srityje 2003–2006 metais.

Lietuvos teisingumo ministerija 2017 metais pagal R. Zamolskio prašymą kreipėsi į Rusiją, dėl jo perėmimo į Lietuvą likusiai bausmės daliai atlikti, tačiau Jekaterinburgo miesto Čkalovo rajono teismas tai atsisakė padaryti.

Su pakartotiniu prašymu Teisingumo ministerija į Rusiją kreipėsi ir šiemet.

R. Zamolskis Rusijoje buvo supažindintas su jam Lietuvoje pateiktais įtarimais, savo kaltės jis nepripažino ir atsisakė duoti parodymus.

Pagal 2017 metais priimtas Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, R. Zamolskis Lietuvoje gali būti teisiamas ir jam nedalyvaujant teismo procese.

GALERIJA

  • Prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl R. Zamolskio padarytų nusikaltimų
Policijos departamento nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Nausedai

O kur tu galvoji jis yra?

W

Tai kad čia ne visos jo žmogžudystės surašytos prokurorai mislija užteks ir tiek kad sėdėtu iki gyvos galvos nėra ko čia daugiau vargintis tai kam jums jo čia išvys reikia paxazukas darote kad dirbant.

ooo

gales apsikeisti su kokiu nors Rusijos pilieciu ,,nusikalteliu,, .....is Kaliningrado???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS