Teismas imasi Sausio 13-osios aukų artimųjų ieškinio prieš M. Gorbačiovą | KaunoDiena.lt

TEISMAS IMASI SAUSIO 13-OSIOS AUKŲ ARTIMŲJŲ IEŠKINIO PRIEŠ M. GORBAČIOVĄ

  • 12

Vilniaus apylinkės teismas imasi per Sausio įvykius žuvusiųjų artimųjų vardu pateikto civilinio ieškinio dėl buvusio Sovietų Sąjungos prezidento Michailo Gorbačiovo atsakomybės.

Apie tai pirmadienį pranešė naujienų portalas „15min“, remdamasis vienu iš ieškovų Robertu Povilaičiu, kuris per sovietų agresiją neteko tėvo.

„Ieškinys priimtas. Šiandien teisėjas priėmė rezoliuciją“, – teigė jis.

Civilinis ieškinys pateiktas šešių asmenų, kurie 1991 metų sausio tryliktą dieną neteko savo artimųjų, vardu.

Ieškinyje nurodoma, kad M. Gorbačiovas būdamas sovietų ginkluotųjų pajėgų vadu 1991 metų sausio 11–13 dienomis nesiėmė priemonių užkirsti kelią kariuomenės vykdomiems nusikaltimams.

Vilniaus apygardos teismas 2019-ųjų kovą Sausio tryliktosios byloje nuteisė dešimtis buvusių sovietų pareigūnų ir kariškių. Jie pripažinti kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimus žmoniškumui. Dauguma iš jų nuteisti už akių.

1991 metų sausio tryliktosios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo keturiolika žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo vienuoliktą dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Patriotas

Teisti Lietuvoje

Pritariu kitiems

Jei ne Garbočiovas, ,,Dedulė"su ,,Magnolija" ir dabar dar rašytų,,danosus"

kaunas

Pritariu komentatoriui, jei ne Gorbačiovas, tai visi tie "kovotojai" dar ir dabar šlovintų komunistų partiją, dabar jie persivertė ir šlovina kitą garsiai staugiančią partiją...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS