Teismo verdiktas: Sveikatos teisės institutui vietoj baudos – papeikimas | KaunoDiena.lt

TEISMO VERDIKTAS: SVEIKATOS TEISĖS INSTITUTUI VIETOJ BAUDOS – PAPEIKIMAS

  • 3

Vilniaus apygardos teismas panaikino Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) skirtą 400 eurų baudą Sveikatos teisės institutui ir pakeitė ją papeikimu.

Kaip antradienį pranešė teismas, viešoji įstaiga baudą gavo šių metų birželį už Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) nuostatų pažeidimus, po to, kai savo interneto svetainėje ir feisbuko paskyroje iniciavo tyrimą ir paskelbė apklausos formą apie skiepus.

Joje buvo klausiama, ar pasiskiepijusiam asmeniui gali atsirasti nepageidaujama reakcija į vakcinas, ar nepageidaujamos reakcijos gali būti sunkios; kokio amžiaus, lyties asmenims ir kokios nepageidaujamos reakcijos dažniausiai pasireiškia. Toje formoje buvo prašoma pateikti ir asmens kontaktinius duomenis.

Dėl šios apklausos VDAI gavo kelis skundus ir pradėjo tyrimą.

VDAI pripažino, kad buvo pažeisti BDAR nuostatai, reglamentuojantys asmens teisę atšaukti savo sutikimą tvarkyti asmens duomenis, bei apklausoje dalyvavusiems asmenims nebuvo tinkamai pateikta informacija apie duomenų rinkimą.

Teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, konstatavo, kad Sveikatos teisės institutas duomenis tvarkė nepakankamai laikydamasis BDAR reikalavimų, tačiau įvertinęs paskirtos nuobaudos pagrįstumą, proporcingumą, teismas sutiko su pareiškėjo argumentais, kad paskirta nuobauda yra per griežta.

„Teismas nusprendė, kad nagrinėjamu atveju atsakomybės už BDAR nuostatų nesilaikymą (atsižvelgiant į pažeidimo padarymo aplinkybes, mastą, pasekmių nebuvimą, trumpą pažeidimo laikotarpį) tikslai bus pasiekti pareiškėjui paskyrus papeikimą“, – informavo teismas.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Sveikatos teisės instituto atstovai nuo COVID-19 pandemijos pradžios kritikuoja valstybės veiksmus imantis jos valdymo. 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Vidas

Neseniai tirsiog gatvėje buvau apklausiamas kaip liudininkas. Policija nusirašė mano dokumentų duomenis ir pareikalavo pasakyti net gyvenamą vietą. Kaip žinome iš eilęs viešojoje erdvėje skelbiamos informacijos visi šie duomenys reikalingi tiems, prieš kuriuos vykdomas tyrimas ir randasi tyrėjai, kurie jais prekiauja. BDAR'o pažeidimas yra tame, kad policija turėjo nurašyti tik mano asmens kodą arba asmens tapatybės kortelės numerį. Pavardę ir/ar adresą policija sužino kreipdamasi į registrų centro duomenų bazes. Bet tam reikia nurodyti priežastį. O čia duomenis turi be pasiaiškinimų tam atvejui, jeigu atsiras jiems pirkėjas.

aha

Kas tas institutas,ar tas,kur vėgėlė,kažkoks jankūnas,ka-koks ginekologas apie skiepus pezėjo ensąmones.teisti juos reikai,o ne papeikimus skirti.

Vilnietis

O ką veikė ši ŠUTVĖ kai buvo atlikta "apklasą" LAISVŪNŲ neslaikant jokios tvarkos, kurią visi išjuokė-"- vsio zkonno"

SUSIJUSIOS NAUJIENOS