Teisme – sąvartyno Vilniaus rajone byla: inkriminuojama 100 mln. eurų žala Pereiti į pagrindinį turinį

Teisme – sąvartyno Vilniaus rajone byla: inkriminuojama 100 mln. eurų žala

2025-04-03 12:30
BNS inf.

Teismui perduota nelegalaus sąvartyno Vilniaus rajone byla, anot teisėsaugos, šios veiklos organizatorius gamtai padarė 100 mln. eurų viršijančią žalą.

Teisme – sąvartyno Vilniaus rajone byla: inkriminuojama 100 mln. eurų žala
Teisme – sąvartyno Vilniaus rajone byla: inkriminuojama 100 mln. eurų žala / Asociatyvi L. Balandžio/BNS nuotr.

Kaip ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra, kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine komercine veikla ir žemės išteklių gavyba, aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų, padariusių didelę žalą aplinkai, vagystės ir dokumentų klastojimo pareikšti Vilniuje gyvenančiam 1981 metais gimusiam Darjušui Zareckiui.

Ši baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus regiono apylinkės teismui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, D. Zareckis, būdamas dviejų įmonių direktoriumi, neteisėtai vertėsi statybinių, griovimo atliekų surinkimu, vežimu, laikymu ir perdirbimu.

Įtariama, kad šiuo verslu jis užsiėmė pažeisdamas Atliekų tvarkymo taisykles, įmonių neįregistravęs Atliekų tvarkytojų valstybės registre, neturėdamas suteikto taršos leidimo arba pavojingų atliekų tvarkymo licencijos.

Anot prokuratūros, tyrimo duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad pažeidęs teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias atliekų tvarkymą, D. Zareckis padarė didelės žalos miškui, žemės paviršiui ir gilesniems jos sluoksniams – žemės sklypuose asmuo išpylė apie 400 tonų pavojingų atliekų, kuriose buvo asbestinio šiferio bei cinko.

Remiantis specialistų pateikta išvada, kaltinamojo padaryta žala gamtai viršija 100 mln. eurų, o užterštos valstybinio miško teritorijos atstatymo darbų vertė gali siekti beveik 900 tūkst. eurų.

Prokuratūros teigimu, priimdamas užsakymus iš fizinių ir juridinių asmenų dėl statybinių, griovimo ar kitokių atliekų išvežimo, D. Zareckis neketindavo jų pristatyti į tam skirtas specializuotas aikšteles, o statybines atliekas išpildavo tam neskirtuose žemės sklypuose Vilniaus rajone, Juodžių kaime.

Tyrimo duomenimis, 2017-2024 metais trukusią nelegalią atliekų tvarkymo veiklą kaltinamasis vykdė jam ir su juo susijusiems asmenims priklausančiuose sklypuose.

Siekdamas užtikrinti užsakovus, kad statybinės atliekos bus tinkamai tvarkomos, D. Zareckis, įtariama, klastojo dokumentus, kuriuose nurodydavo, kad jo įmonės atvežtas statybines atliekas priims teisę su tokio pobūdžio atliekomis turinti dirbti įmonė.

Anksčiau ne kartą už kitas nusikalstamas veikas teistam D. Zareckiui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Prokurorės nutarimais jam ir su kaltinamuoju susijusiems juridiniams asmenims buvo apribotos teisės naudotis turtu, transporto priemonėmis. Atliktos ekspertizės, kratos Vilniaus rajono Juodžių kaime esančiuose sklypuose, kuriuose, įtariama, buvo daromos nusikalstamos veikos, apklausta beveik 70 liudytojų.

Žurnalistinį tyrimą apie Vilniaus rajone esančiame Marijampolio miške aptiktą nelegalų 1,7 hektaro ploto Juodžių sąvartyną dar pernai vasarį paskelbė naujienų portalas „15min“. Pasak jo, daugiau nei pusmetį Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai nesugebėjo užtikrinti nelegalių vežėjų kontrolės.

Šių metų kovo pabaigoje portalas pranešė, kad departamentas už miško žemėje nelegaliai užkastas 10 tūkst. tonų atliekų paskaičiavo 103,9 mln. eurų baudą. Anot „15min“, tai didžiausia bauda už tokio tipo aplinkosauginį pažeidimą.

Portalo žiniomis, atliekos Juodžiuose buvo deginamos ir užkasinėjamos nuo 2010 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra