-
Šiuolaikinės dantų implantacijos technologijos leidžia paprastai išspręsti sudėtingiausius atvejus 20
Pasak V. Papečkio, skaitmeninės technologijos iš esmės pakeitė dantų atkūrimo eigą. Jų dėka galima greitai, efektyviai ir be jokio diskomforto pacientui atlikti itin tikslius tyrimus, sudaryti efektyviausią gydymo planą ir užtikrinti maksimaliai kokybiškus, ilgaamžius rezultatus.
Ruošiantis implantacijai vietoj įprastos panoraminės nuotraukos pasitelkiama 3D kompiuterinė tomografija. Kompiuterinės tomografijos būdu gaunamas vaizdas yra daug ryškesnis ir leidžia tiksliau įvertinti burnos ertmės struktūras, suplanuoti optimalų gydymą, kontroliuoti jo eigą ir pasiekti geriausius rezultatus. 3D nuotrauka leidžia tiksliai įvertinti dantų ir žandikaulio būklę, kaulo tankį, plotį, aukštį, parinkti tinkamiausius implantus, nustatyti geriausią jų sriegimo vietą ir kryptį. Taip daugeliu atvejų išvengiama sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų, užtikrinamas greitesnis ir lengvesnis gijimo laikotarpis, mažėja gydymo kaštai. Tikslus dantų implanto pozicionavimas padeda pasiekti ir geriausius protezavimo rezultatus.
Gydytojo teigimu, užtikrinti paprastesnę implantacijos procedūrą leidžia ir šiuolaikinių dantų implantų įvairovė. „Dabar implantai gaminami iš stipresnių lydinių, todėl jie gali būti mažesni, siauresni, trumpesni, bet tuo pačiu patikimai atlikti savo funkciją. Didelis implantų pasirinkimas leidžia parinkti kiekvienu atveju tinkamiausius, išvengti sunkesnį gijimą lemiančių kaulo ir dantenų priauginimo procedūrų ir užtikrinti mažiau invazyvų gydymą“, – sakė V. Papečkys.
Valdas Papečkys. Partnerio nuotr.
Vienmomentė implantacija dvigubai sutrumpina danties atkūrimo laikotarpį
Nusprendus, kad dantis gydymui netinkamas, jį pašalinus į jo vietą galima iš karto sriegti implantą, t. y. atlikti vienmomentę implantaciją. Šis metodas leidžia išvengti pjūvių dantenose, sudėtingų kaulo ir dantenų priauginimo procedūrų, sumažinti komplikacijų riziką.
Atliekant vienmomentę dantų implantaciją sumažėja ne tik chirurginių procedūrų skaičius, bet ir užtikrinamas daug lengvesnis pooperacinis periodas ir trumpesnis implanto prigijimo laikotarpis. Taikant konservatyvųjį metodą, pašalinus dantį, kaulas jo vietoje susiformuoja tik per 3–4 mėnesius ir tik tada, atkėlus dantenas, galima atlikti implantacijos procedūrą. Dar tiek pat laiko užtrunka implanto prigijimas, ir tik tuomet dantį galima protezuoti. Tuo tarpu atliekant vienmomentę implantaciją, danties atkūrimo laikotarpis sutrumpėja dvigubai.
Dar vienas vienmomentės implantacijos privalumas – geresnis estetinis atkurto danties vaizdas, nes gijimo metu kaulas ir dantenos persitvarko minimaliai. Tai ypatingai svarbu atliekant priekinių dantų implantaciją. Po vienmomentės implantacijos beveik visuomet ant implanto iš karto galima pritvirtinti laikiną dantį, kuris ne tik atrodo labai natūraliai, bet ir prilaiko dantenas gijimo metu, tad jos išlieka savo vietoje.
„Šiuolaikinių technologijų dėka galime paprastai išspręsti net ir itin sudėtingus atvejus. Žinoma, tam labai svarbios ir dantų implantaciją atliekančio gydytojo žinios ir patirtis, leidžiančios efektyviai panaudoti pažangius skaitmeninius sprendimus ir taip sumažinti papildomų procedūrų poreikį, gydymo kaštus, sklandžiai atlikti dantų implantaciją, užtikrinti lengvesnį gijimą, paprastesnį protezavimą ir atkurto danties ilgaamžiškumą“, – sakė patyręs dantų implantacijos specialistas.
Jaučiantiems didelę baimę – gydymas su sedacija
Gydytoja odontologė D. Kanapkaitė sako, jog tam, kad dantų implantacija ir kitos chirurginės procedūros būtų dar komfortiškesnės pacientui, jas galima atlikti taikant sedaciją. Sedacija padeda visiškai atsipalaiduoti net itin jautriems ir didelę baimę jaučiantiems pacientams. Pritaikius šį nejautros būdą, sudėtingas ar ilgai trunkančias chirurgines procedūras galima sklandžiai atlikti net itin žemą skausmo slenkstį turintiems ar odontologinių procedūrų metu jaučiantiems pykinimą pacientams.
Laikinas protezas – vos per keletą dienų
„Mes puikiai suprantame, kokia svarbi yra estetiška šypsena, todėl visuomet stengiamės kuo greičiau užfiksuoti laikiną protezą – įprastai jau praėjus keletai dienų po implanto įsriegimo. Laikinam danties protezavimui dažniausiai pakanka 3–4 vizitų, kurių metu atliekame protezo matavimus, aptariame estetinius paciento lūkesčius. Fiksuojant protezą tą pačią savaitę, pacientas išvengia ilgo periodo be dantų, mažėja vizitų skaičius, o svarbiausia – greitai atkuriame kramtymo funkciją bei estetiką“, – dar vienu svarbiu privalumu dalijosi D. Kanapkaitė.
Dovilė Kanapkaitė. Partnerio nuotr.
Individualus gydymo planas leidžia užtikrinti geriausius rezultatus
Apibendrindamas pokalbį V. Papečkys sako, kad pažangios technologijos, šiuolaikinių dantų implantų savybės (išorės ir vidaus dizainas, lydinys, paviršiaus biosuderinamumas) ir kaulo defektų atstatymui naudojamos medžiagos leidžia užtikrinti nuspėjamus dantų implantacijos rezultatus. Tačiau kiekvienas žmogus yra individualus, todėl nėra ir visais atvejais tinkamo sprendimo. „Mūsų įsitikinimu, komplikacijų riziką gerokai sumažina ir geriausių rezultatų leidžia pasiekti atidus įsiklausymas į paciento lūkesčius ir individualaus, būtent jam pritaikyto gydymo parinkimas. Tai visuomet ir stengiamės pasiūlyti kiekvienam į mus dėl dantų atkūrimo besikreipiančiam pacientui. O komandinis darbas ir naudojamos pažangios technologijos leidžia užtikrinti atkurtų dantų kokybę, ilgaamžiškumą ir plačias pacientų šypsenas“, – džiaugėsi burnos chirurgas.
Svarstote apie dantų protezavimą ant implantų? Senamiesčio klinikoje teikiamos nemokamos patyrusių implantacijos specialistų konsultacijos ir siūlomos itin patrauklios dantų atkūrimo kainos. Atvykite pasitarti – surasime Jums visais atžvilgiais tinkamiausią sprendimą, pastebimai pagerinsiantį Jūsų gyvenimo kokybę.
-
Dantis implantuoti siūlo be skausmo ir baimės 8
Didelis pasirinkimas
Netekus danties, svarbu ilgai nelaukti – kreiptis į odontologus, kad šie jį atkurtų. Remiantis šiuolaikinės odontologijos principais, patikimiausias būdas atkurti prarastus dantis – jų implantacija.
„Implantų pagrindinis pranašumas yra tai, kad nereikia šlifuoti ar kitaip apdirbti gretimų dantų, t. y. jie sriegiami į netekto danties vietą. Ant jų tvirtinamas vainikėlis – dantis, kuriuo galima patikimai kramtyti. Esant tinkamai priežiūrai, tai yra ilgaamžis danties atkūrimo būdas“, – sako „Šypsenos akademijos“ Kaune burnos chirurgas David Kasradze.
D. Kasradze: Įvertinęs konkrečią esamą žandikaulio situaciją, tinkamą implantą jums turi padėti pasirinkti gydytojas odontologas. „Šypsenos akademijos“ nuotr.
Specialisto teigimu, prigijusio implanto ilgaamžiškumas priklauso nuo jo ir protezo priežiūros, reguliarių patikrų.
„Implantų yra daug ir įvairių. Įvertinęs konkrečią esamą žandikaulio situaciją, tinkamą implantą jums turi padėti pasirinkti gydytojas odontologas. Tačiau nėra vieno geriausio implanto ar gamintojo. Todėl tai, kad galima rinktis iš kelių implantų gamintojų, yra pranašumas“, – akcentavo D. Kasradze.
„Šypsenos akademijoje“ naudojami keturių gamintojų implantai: švediški „Nobel“, šveicariški „Straumann“, Pietų Korėjos „Osstem“ ir „MegaGen“. Taikant ilgalaikės akcijos „Viskas įskaičiuota“ kainas, danties implantacija ir protezavimas cirkonio vainikėliu, priklausomai nuo pasirinkto implanto, „Šypsenos akademijoje“ šiuo metu kainuoja 999–1 399 eurus. Dėl itin priimtinos kainos populiariausi implantai yra „MegaGen AnyRidge“. Toks implantas ir jo įdėjimas (danties implantacija ir protezavimas cirkonio vainikėliu) šiuo metu kainuoja tik 999 eurus.
Siūlo sedaciją
Nemažai pacientų nerimauja prieš implantacijos ir kitas odontologijos procedūras ar net jų bijo, nepaisant to, kad, suleidus skausmo malšinamųjų, skausmo nejaučia. Tokiems žmonėms „Šypsenos akademijoje“ siūloma sedacija. Tai specialių medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, dėl kurio procedūros metu pacientas maksimaliai atsipalaiduoja, nejaučia streso. Kartais jis net užmiega negiliu miegu, iš kurio gali būti lengvai pažadintas. Pačios procedūros jis gali neatsiminti visiškai arba atsiminti tik iš dalies. Sedacija puikiai tinka jaučiantiems didelę dantų gydymo procedūrų baimę vaikams ir nepakantiems skausmui, odontologo kėdėje patiriantiems stiprų pykinimą suaugusiesiems.
Pasak gydytojos anesteziologės Jelenos Mikučionienės, skausmo malšinimo būdas odontologinių procedūrų metu yra labai svarbus klausimas, kuris visada išsamiai aptariamas su pacientu, ruošiant jo gydymo planą. Sprendžiant, ar taikyti sedaciją, įvertinama paciento būklė (alergijos, vartojami vaistai, ligos ir kiti svarbūs faktoriai).
„Sedacija dažniau pasirenkama kaip papildoma anestezijos rūšis šalia vietinės anestezijos. Intraveninė sedacija gali būti pasirenkama atliekant dantų šalinimą, implantų įsriegimą ar kitas sudėtingas gydymo procedūras. Ji tikslinga ir ilgų procedūrų metu, nes pacientui gali būti nepatogu ar sunku ilgai sėdėti atvėrus burną. Sedacija padeda sumažinti diskomfortą ir leidžia gydytojui veiksmingiau dirbti. Ji visada taikoma jautresniems pacientams, ypač jaučiantiems stiprią odontologo baimę (odontofobiją)“, – teigė J. Mikučionienė.
Intraveninę sedaciją ji vadino saugia procedūra, kurios metu specialūs medikamentai yra nuolat leidžiami pacientui per intraveninį kateterį, įvestą dažniausiai dilbio srityje. Šie medikamentai sukelia būklę nuo atsipalaidavimo iki gilesnio miego, priklausomai nuo paciento poreikių ir procedūros tipo. Pacientas yra nuolat stebimas gydytojo anesteziologo, atliekamas jo gyvybinių funkcijų monitoringas.
Pacientas privalo nevalgyti ir negerti mažiausiai 6 valandas iki intraveninės anestezijos. Po gydymo taikant bendrinę intraveninę sedaciją pacientas kurį laiką turi likti gydymo įstaigoje. Įprastai pakanka 1–2 valandų, tačiau gali prireikti ir daugiau, priklausomai nuo paciento individualių savybių, taikytos anestezijos trukmės ir gylio.
„Sedacija, tinkamai atliekama kvalifikuoto specialisto – gydytojo anesteziologo, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę ir procedūros tipą, yra saugi ir efektyvi, ją galima taikyti daugeliui pacientų, – pastebėjo gydytoja anesteziologė. – Taikant sedaciją, pasibaigus odontologinei procedūrai, pacientas iškart arba po kelių–keliolikos minučių nubunda, jis palydimas iki poilsio vietos. Praėjus 1–2 valandoms, įvertinus paciento būklę, suteikus reikiamą informaciją, kartu su lydinčiu asmeniu jis išleidžiamas iš klinikos.“
Įprastai leidžiama vairuoti ir dirbti protinį darbą kitą parą po taikytos sedacijos. Galutinis sprendimas kitą parą vairuoti turėtų priklausyti nuo paciento savijautos.
Rinktųsi dar kartą
„Šypsenos akademijos“ pacientų apklausos rodo, kad 99 proc. jų šią kliniką rinktųsi dar kartą. Pacientai aukštais balais vertina tai, kad šioje klinikoje implantuojant dantis jie gali rinktis sedaciją, o dantų implantus gali pasirinkti iš didžiausio asortimento Lietuvoje. Kaip šios odontologijos klinikos pranašumą pacientai vertina ir tai, kad čia kiekvienas jų turi asmeninius vadybininkus, kuruojančius pacientą viso gydymo metu. Jie užtikrina paslaugos greitį, sklandumą ir efektyvumą.
Teikiant skirtingas odontologijos paslaugas, „Šypsenos akademijoje“ dirba skirtingi vadybininkai. Vieni koordinuoja pacientus, kuriems atliekama dantų implantacija, kiti – tuos, kurie tiesinasi dantis kapomis.
„Asmeninis paciento vadybininkas pacientą lydi viso gydymo metu, dalyvauja konsultacijose, sudarant paciento gydymo planą, pacientui pateikia jį su nurodyta gydymo trukme ir sąmata“, – paaiškino klinikos „Šypsenos akademija“ Kaune vadovė Aistė Dosinė.
Ji priminė, kad, prieš pradedant dantų implantaciją, pirmojo vizito metu yra atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Pagal jo rezultatus implantuojantis gydytojas gali įvertinti paciento dantų būklę nuotoliniu būdu. Prireikus implantuojantis gydytojas gali nusiųsti pacientą pas protezuojantį gydytoją, kad šis padėtų sudaryti tikslų gydymo planą.
„Jį sudarant, asmeninis vadybininkas yra tarsi gydytojo dešinioji ranka. Gydytojams įvertinus paciento dantų būklę, asmeninis vadybininkas susisiekia su pacientu, pristato gydymo planą, sąmatą ir parenka pacientui tinkamą tolesnių vizitų laiką. Pacientas į savo asmeninį vadybininką gali kreiptis dėl visų su gydymu susijusių klausimų ir būti ramus, kad į juos bus atsakyta. Su pacientu kontaktuoja ne tik gydymo vadybininkas, bet ir visa klinikos administracija“, – pasak A. Dosinės, pacientui nereikia pačiam skambinti ir teirautis dėl vizitų. Vadybininkas pats dėl to su juo susisiekia.
-
Kai, ruošiantis implantuoti dantį, tenka priauginti kaulo 2
Ima nykti žandikaulis
Žmogui praradus nuosavą dantį ir ilgesnį laiką neįsriegus implanto, prarasto danties vietoje ima nykti žandikaulis, nes nebevyksta žandikaulio stimuliacija. Prireikia ir didesnių išlaidų jam atkurti. Dėl šių priežasčių, netekus danties, vertėtų nelaukti ir kuo skubiau kreiptis į odontologą, kad sudarytų gydymo planą.
Skaičiuojama, kad priauginti kaulo tenka maždaug pusei pacientų.
„Galvodami apie dirbtinį dantį ant implanto, įsivaizduojame tik patį vainikėlį ir implantą. Tačiau implantas – titano varžtelis – turi laikytis ant nuosavo arba dirbtinio kaulo. Tai galima palyginti su medžiu: matome medį, tačiau nematome, kas jį laiko, – šaknų. Šiuo atveju, kad atkurtas dantis tarnautų ilgą laiką, reikia pakankamai kaulo aplink implantą. Kai neužtenka nuosavo kaulo, reikia atlikti kaulo augmentaciją, t. y. priauginimą. Kaulo priauginimo pagrindinis tikslas – sudaryti kuo geresnes sąlygas dantų implantui išbūti ilgą laiką, atrodyti estetiškai ir atlikti visavertę funkciją, o ne tiesiog būti“, – pabrėžia lyderiaujančio odontologijos klinikų tinklo „Šypsenos akademija“ burnos chirurgas Henrikas Rusilas.
Kaulo priauginimo pagrindinis tikslas – sudaryti kuo geresnes sąlygas dantų implantui išbūti ilgą laiką, atrodyti estetiškai ir atlikti visavertę funkciją.
Žandikaulio kaulas gali nykti ne tik praradus dantį. Jis nyksta ir dantų ar aplink dantis esančių audinių pažengusių uždegimų metu – apydančio, danties uždegimų (pavyzdžiui, viršūninių pūlinių, periodontito ir kt.). Tai gali vykti ir be uždegimo: kaulo defektų gali atsirasti dėl dantų ar žandikaulių traumų ir kitų patologijų.
Ne tik praradus dantį
„Kaulo nykimas vyksta natūraliai. Įtakos tam gali turėti labai daug faktorių. Vienas pagrindinių – įvairios paciento ligos. Labai svarbi ir burnos higiena. Jei ji nepakankama, aplink implantą ir dantis užsilieka maisto likučių. Bakterijos, esančios burnoje, juos skaido – taip formuojasi rūgštys, naikinančios aplink dantis ir implantuose esantį kaulą“, – procesą apibūdino H. Rusilas.
Jis akcentuoja, kad kaulą priauginti reikia tais atvejais, kai paciento žandikaulio kaulo pločio arba aukščio nepakanka, kad būtų galima į jį įsriegti implantą ir šis jame tvirtai laikytųsi.
Henrikas Rusilas. „Šypsenos akademijos“ nuotr.
„Jei kaulo nepakanka, implantas nesilaikys arba laikysis trumpai. Šią situaciją taip pat galiu palyginti su medžiu: jei pasodinsime didelį medį į mažą vazoną, kurį laiką jis ten stovės, tačiau galiausiai neišsilaikys – medis mirs. Su implantu – lygiai tas pats: jeigu jį įsriegsime į nuosavą kaulą, bet to kaulo bus mažai, kurį laiką implantas ir dantis ant jo laikysis ir tarnaus žmogui. Tačiau, laikui bėgant, kaulas sunyks galutinai ir atsiras rimtų komplikacijų“, – apie rizikas, kai trūksta implantą laikančio kaulo, užsiminė burnos chirurgas.
Kaulo pakaitalai
Kaului priauginti naudojamas paties paciento iš kitos vietos paimtas kaulas arba jo pakaitalas. Kaulo pakaitalų yra įvairių: gyvūninės kilmės, kito žmogaus arba visiškai sintetinių. H. Rusilo žodžiais, visi šie pakaitalai turi tam tikrų pranašumų ir trūkumų.
„Šypsenos akademijos“ burnos chirurgas parenka kiekvienu atveju tinkamiausią kaulo pakaitalą ir informuoja apie tai pacientą. Jei šis nenori gyvūninės kilmės arba sintetinio kaulo, jam pasiūloma kitų alternatyvų.
„Dažniausiai renkamės gyvūninės kilmės kaulą. Taip galime sutaupyti paciento pinigų, nes nesunku gauti didelį šio kaulo kiekį, jis yra gerų biologinių savybių. Jei pacientas nenori, kad jam būtų dedamas gyvūninės kilmės arba sintetinis kaulas, renkamės arba kito žmogaus (donoro), arba paties paciento kaulą iš kitos vietos. Jei renkamės to paties žmogaus kaulą, prireikia dar vienos operacijos šiam kaului paimti. Gijimas būna šiek tiek sunkesnis, tačiau rezultatas gali būti dar geresnis nei kitais atvejais“, – pasak H. Rusilo, augmentacijos atveju naudojami labai maži kaulo kiekiai, todėl ir operacijos jam paimti būna labai mažos apimties.
Kam naudojamas PRF?
Kaulo augmentacijos metu „Šypsenos akademijoje“ dažniausiai naudojamas kraujo koncentratas, žinomas kaip PRF (angl. Platelet Rich Fibrin). Tai trombocitais papildytas fibrinas, tam tikras kraujo koncentratas, turintis daug naudingų savybių. Ši visiškai natūrali medžiaga gaunama paėmus iš paciento venos keletą mėgintuvėlių kraujo ir jį lėtai centrifuguojant.
„PRF – gyvybingų kamieninių ląstelių, augimo faktorių, trombocitų gausi kraujo plazmos dalis. Atliekant kaulo augmentaciją ir kitas burnos chirurgijos procedūras ji skatina sklandesnį ir greitesnį žaizdos gijimą, naujų kraujagyslių susiformavimą, mažesnę infekcijos riziką“, – PRF naudą akcentuoja H. Rusilas.
Kaulas priauginamas gali būti kurį laiką prieš implantaciją arba kartu su ja. Jei kaulo tirpimas stipriai pažengęs ir trūksta daugiau kaulo, pirmiausia priauginamas kaulas ir, tik šiam kaului prigijus, atliekama implantacija. Dėl šios priežasties gydymas gali prailgėti iki 6–9 mėnesių. Jeigu kaulas priauginamas kartu su implantacija, gydymo trukmė dėl to paprastai nepailgėja.
Šiuo metu „Šypsenos akademijoje“ dantų implantacijai taikoma išskirtinai žema kaina – akcijos „Viskas įskaičiuota“ metu danties implantacija ir protezavimas kainuoja tik 999 eurų. Į šią kainą įeina implantacija („MegaGen“ implantas, reikalingos medžiagos ir chirurginė procedūra), kontrolinis tyrimas prieš protezavimą, protezuoti reikalingos medžiagos: atspaudai, karūnėlė, atrama ir gijimo galvutė, vizitai ir gydytojų darbas.
Pacientui pasirinkus kitus dantų implantus, implantacijos kaina gali būti didesnė, nei nurodyta akcijoje. Į akcijos kainą neįeina prireikus taikomos kaulo augmentacijos procedūros, medžiagos ir burnos chirurgo darbas.
-
Dantys per dieną: implantacijos laimėjimas ar tušti pažadai? 21
Nuolatinių mokslinių tyrimų, technologijų ir asortimento tobulinimo rezultatas – nepriekaištingos pacientų šypsenos. Šiandieninė implantacija gali įgyvendinti visus pacientų poreikius: atkuriami ne tik estetiški ir funkcionalūs dantys, bet ir užtikrinamas procedūros greitis. Apie neįtikėtinus rezultatus, kuriuos leidžia pasiekti dantų implantacija, kalbamės su Kaune įsikūrusios PR klinikos gydytoju odontologu Pauliumi Rudausku.
Šypsena per dieną – vienas pagrindinių poreikių
Dantų implantacija – nepakeičiamas dantų atkūrimo būdas. Gydytojas odontologas Paulius Rudauskas pasakoja, kad norint greitai ir efektyviai atkurti bedančius žandikaulius, dažniausiai pasitelkiama unikali „Visi ant keturių“ metodika: „Taikant „Visi ant keturių“ būdą, visiškai atkurti vieno žandikaulio dantis galima su keturiais implantais. Implantai įsukami vieno vizito metu ir ant jų tvirtinami laikini, natūraliai atrodantys dantys, kurie po kelių mėnesių yra pakeičiami nuolatiniais. Šiuo metodu greitai ir efektyviai atstatoma kramtymo funkcija ir dantų estetika, be to, užtikrinama trumpesnė gydymo eiga ir mažesnės išlaidos.“
Paulius Rudauskas.
Pastebima, kad būtent trumpa gydymo trukmė šiomis dienomis užima svarbų vaidmenį implantacijoje. Pacientų poreikis susigrąžinti šypseną čia ir dabar – puikiai suprantamas, tačiau visų dantų atkūrimas per vieną dieną vertinamas dvejopai. Vieni trumpai trunkančią procedūrą laiko šiuolaikinės implantacijos pasiekimu, kiti baiminasi, kad tai tik tušti pažadai. Kaip yra iš tiesų, atskleidžia ilgametę patirtį turintis gydytojas odontologas P. Rudauskas: „Dantų implantacija – bene pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo metodas. Šiuolaikinėje odontologijoje per vieną dieną tikrai įmanoma atkurti vieną, kelis ar net visus dantis – tai yra patikrintas sprendimas. Šypsenos atkūrimo trukmę diktuoja paciento dantų bei žandikaulių būklė, bendra sveikata, poreikiai ir galimybės. Ši informacija išsiaiškinama pirmos konsultacijos metu, tuomet galima pradėti gydymą.“
Vieno ir kelių dantų atkūrimas
Netekus vieno ar kelių dantų, dantų lankas ir kramtymo funkcija yra atkuriami įsriegiant pavienius dantų implantus numatytose vietose. Implantas įsriegiamas vos per 30–60 minučių vietinėje nejautroje, todėl pacientas jokio skausmo ar nemalonių pojūčių nejaučia. Dažnai implantai gali būti įsriegti iškart po danties rovimo. Tai vadinama greitąja – vienmomente implantacija. Taikant šį implantacijos metodą, pacientas iš odontologo kabineto jau išeina su šypsena, nes galima tvirtinti laikiną karūnėlę, kuri po kiek laiko keičiama nuolatine. „Vienmomentė implantacija yra patikimas sprendimas. Visų pirma, minimalios chirurginės intervencijos dėka pacientui mažiau skauda, operuota zona netinsta ir nekraujuoja, trumpėja gydymo laikas ir išlaidos. Be to, šis implantacijos metodas yra ne tik greitas, bet ir visiškai saugus“, – privalumus aptaria odontologas.
Šveicariška kokybė, garantuojanti procedūros sėkmę
Odontologai vienbalsiai tvirtina, kad vienas svarbiausių veiksnių, užtikrinančių implantacijos sėkmę – kokybiškų implantų pasirinkimas. PR klinikoje naudojami šveicariški implantai pelnytai įsitvirtinę lyderių gretose, kadangi pasižymi ilgaamžius rezultatus užtikrinančiomis savybėmis. Šių implantų kokybę pirmiausia įrodo itin aukšti prigijimo rodikliai – net 96–99 proc. Taip pat, bet kokias abejones dėl procedūros patikimumo išsklaido implantams ir protezavimo detalėms suteikiama viso gyvenimo garantija. Svarbu paminėti, kad dėmesys telkiamas ne tik į implanto integravimąsi kaule, bet ir į jo tvirtumą, kurį garantuoja unikalus titano / cirkonio lydinys. Šveicariški implantai skaičiuoja galybę sėkmingai atkurtų šypsenų ir nesustoja gerinti pacientų gyvenimo kokybės ir toliau.
Odontologas Paulius Rudauskas pastebi, kad šiuolaikinėje visuomenėje patraukli ir natūraliai atrodanti šypsena yra ne tik grožio, bet ir sveikatos simbolis. Gydytojas atvirauja, kad pacientų emocinė būklė susigrąžinus tobulą šypseną yra didžiausia motyvacija tobulėti ir toliau siekti nepriekaištingų rezultatų. Pauliaus Rudausko klinikoje siekiama, kad kiekvienas pacientas jaustųsi jaukiai, saugiai ir liktų patenkintas suteiktomis odontologinėmis paslaugomis.
Dantų atkūrimas implantais šiomis dienomis yra bene geriausias sprendimas: bemetalės keramikos vainikėliai ant implantų idealiai atkartoja buvusio danties formą bei spalvą ir gali tarnauti visą gyvenimą. Kviečiame užsiregistruoti į atvirų durų dienas, gegužės 20 – birželio 3 dienomis, kurių metu implantuojantis gydytojas odontologas Paulius Rudauskas pristatys šypsenos atkūrimo galimybes ir atsakys į Jūsų klausimus.
-
Sėkmingai atkurti prarasti dantys – sugrąžinta šypsena 5
Vis dėlto kartais šypsenoms reikia truputėlį padėti – kad vėl švytėtų, o mes galėtume dalytis gerumu. CLINIC | DPC klinikos gydytojai labai džiaugiasi prisidėdami prie šypsenų grožio, švytėjimo ir galėdami drauge įveikti kliūtis, pasitaikančias besišypsančiųjų kelyje.
Ne tik apie dantis
Dantys – mitybos proceso pagrindas, leidžiantis mėgautis maistu ir užtikrinantis sėkmingą virškinimo kelio pradžią. Žmogaus organizmas – darni sistema, kurios vienetai yra glaudžiai vienas su kitu susiję. Būtent todėl net vieno danties pažeidimas gali turėti labai nemalonių padarinių viso kūno sveikatai – tiek fizinei, tiek emocinei. Praradus bent vieną dantį dingsta pasitikėjimas savo šypsena, gali pakisti išvaizda, sunkiau mėgautis maistu, stringa virškinimo procesas. Negana to, gali imti silpti visas organizmas.
Mes galime padėti
Ką apie dantų netekimą kalba profesionalai? Šypsenas kuriančio CLINIC | DPC klinikų tinklo gydytojai odontologai Simonas Bankauskas ir Remigijus Laurinčikas aiškino, kad, netekus dantų ir ilgesnį laiką jų neatkuriant, įvyksta labai rimtų pakitimų ir atsiranda defektų rizika, itin apkraunami likę dantys, keičiasi sąkandis.
Vieno danties netekimas gali turėti itin neigiamų padarinių išvaizdai, emocinei ir fizinei kūno sveikatai.
„Visi šie aspektai – labai svarbūs. Vieno danties netekimas gali turėti itin neigiamų padarinių išvaizdai, emocinei ir fizinei kūno sveikatai“, – pabrėžė gydytojas odontologas S.Bankauskas.
Šiuolaikinė odontologija taiko itin saugius ir efektyvius metodus, leidžiančius sugrąžinti burnos sveikatą. Patogiausia ir labiausiai tausojanti kitus dantis yra implantacija, kai į žandikaulį įsriegiamas atitinkamo ilgio implantas, prie jo pritvirtinama atrama, o ant jos – individualiai pagamintas vainikėlis.
„Labai svarbu paminėti, kad implantacija tausoja greta esančius dantis – juk nesinori, gydant vieną, pakenkti kitam. Dantį atkūrus implantu, toje vietoje tiesiogiai stimuliuojamas kaulas, panašiai, kaip tai vyksta esant natūraliam dančiui, taigi užkertamas kelias žandikaulio nykimui“, – kalbėjo gydytojas odontologas R.Laurinčikas.
Rūpinantis savo sveikata, laikantis gydytojų rekomendacijų, reguliariai atliekant profesionalią dantų higieną, dantų implantai yra efektyvus ilgalaikis sprendimas.
Biologinė odontologija
Vienas pagrindinių Hipokrato priesakų: „Pirmiausia – nepakenk.“ Todėl CLINIC | DPC klinikoje itin svarbi biologinė odontologija, pasižyminti holistiniu požiūriu į žmogų. Nuo įprastinės odontologijos biologinė burnos priežiūros sistema skiriasi ypatingu atidumu pacientui, įsigilinimu į viso organizmo būklę ir pagal tai parenkamomis saugiomis, neagresyviomis gydymo priemonėmis. Pabrėžiama, kad bloga burnos sveikata turi milžiniškos neigiamos įtakos viso kūno sveikatai. Todėl CLINIC | DPC gydytojai daug kalba su savo pacientais, aiškinasi burnos priežiūros, gyvenimo būdo ir mitybos įpročius, prireikus skatina juos koreguoti. Biologinės odontologijos srityje svarbus tampa biosuderinamumo faktorius, todėl dirbama naudojant tik itin kokybiškas medžiagas, vengiama naudoti metalo ar amalgamos užpildus, pirmenybė teikiama keramikai ir kitoms natūralioms medžiagoms – tai labai svarbu renkantis dantų implantą.
Svarbu pabrėžti, kad klinikos specialistai, rūpindamiesi viso organizmo sveikata, ima mėginius vėžiniams dariniams burnos ertmėje nustatyti.
Kad pacientams būtų patogiau
Klinikos komanda deda visas pastangas, kad pacientai pasijustų kuo jaukiau, maloniau ir patogiau. Iš klinikos ir į kliniką pacientai vežami nemokamai, belieka tik susisiekti su pageidaujama klinika, susitarti dėl vizito ir transporto. Dar vienas puikus dalykas – Lietuvoje įsikūrusios net dešimt CLINIC | DPC klinikų, todėl, jūsų patogumui, galima pradėti gydytis vienoje klinikoje, o baigti – kitoje. O jei labai stokojate laiko, galimos ir tiesioginės konsultacijos internetu. Be to, visose klinikose yra panoraminis rentgeno aparatas, o Vilniuje ir Kaune – kompiuterinis tomografas. Klinikos gydytojai domisi ir taiko inovacijas, pavyzdžiui, bruksizmui – nevalingam griežimui dantimis – gydyti naudojamos ne (tik) kapos, bet ir labai efektyvios botulino toksino injekcijos.
Be skausmo ir gaišaties
CLINIC | DPC pasiekė įspūdingus skaičius – per dešimt veiklos metų atliko daugiau nei 30 tūkst. implantacijų, todėl drąsiai gali dalytis patirtimi ir rekomendacijomis. Vis dėlto kai kurie neigiami mitai vis dar gajūs, todėl juos reikėtų nedelsiant išsklaidyti.
„Visų pirma, žmones atbaido intervencijos baimė, galbūt anksčiau įgyta neigiama patirtis“, – teigė klinikos gydytojai, užtikrinantys, kad naudojama vietinė nejautra leidžia visiškai išvengti skausmo. Be to, pacientams prieš procedūrą viskas išsamiai paaiškinama, o žinios – kelias į ramybę ir užtikrintumą.
CLINIC | DPC klinikose pasitelkiamos tik naujausios ir patikimiausios darbo priemonės ir technologijos, o implantacija vyksta taikant vietinę nejautrą. Pacientams prireikus siūloma ir sedacija – dalinė trumpalaikė narkozė, padedanti sumažinti įtampą ir diskomfortą. Implantuojant vieną dantį, operacija paprastai trunka apie 30 min.
Gydytojas odontologas R.Laurinčikas mini, kad pojūčiai po tokios operacijos dažniausiai būna net lengvesni nei pašalinus dantį. O paciento darbingumas priklauso nuo operacijos apimties ir individualių organizmo savybių. Kai kurie jau kitą dieną gali eiti į darbą, kitiems pooperacinis laikotarpis gali užtrukti ilgiau.
Dirba sparčiai
Dar vienas mitas, su kuriuo susiduria specialistai, – neva dantų negalima atkurti per vieną dieną. „Laikinus dantis galime pagaminti jau tą pačią dieną“, – tvirtai teigia CLINIC | DPC gydytojas odontologas S.Bankauskas.
Labai efektyvi vadinamoji vienmomentė implantacija, vykstanti to paties vizito metu iš karto po danties pašalinimo ir netekimo. „Ją atliekant išsaugomas dantenų ir kaulo kiekis, sumažėja chirurginių procedūrų skaičius, išvengiama kitų dantų padėties pokyčių, lengviau atkuriama natūrali estetika ir dažnai išvengiama kaulo priauginimo procedūrų. Ji rekomenduojama, kai dantį dėl tam tikrų priežasčių reikia šalinti ar jo netekus, kai vėliau bus planuojama jį atkurti, arba kai dantis yra matomas pacientui šypsantis“, – aiškino gydytojas odontologas R.Laurinčikas.
Pažangiausi metodai
Kiekvienas pacientas – pats svarbiausias. Jo istorija – išskirtinė ir reikalinga didžiausios gydytojo atidos. Kartais prireikia ir itin rimtos pagalbos. Kokią geriausią išeitį šiuolaikinė odontologija siūlo pacientams, kurių didžioji žandikaulio dalis ar visas žandikaulis yra bedantis? Tokiais atvejais rekomenduojama „visi ant keturių“ gydymo metodika. Unikali „visi ant keturių“ gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms, kuriems iki šiol buvo tradiciškai siūlomi išimami protezai. Taikant šią metodiką vieno žandikaulio dantims visiškai atkurti, yra naudojami tik keturi implantai. Puiki žinia – šis būdas dažnai padeda išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. O apatinio žandikaulio dantims atkurti reikia vos trijų implantų, ant kurių ir tvirtinamas dantų protezas.
Visiems šiems prarastų dantų atkūrimo būdams naudojamų implantų medžiagos yra biologiškai suderinamos, o jų spalva ir kontūrai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Be to, protezai ant įsriegtų implantų ne tik atrodo, bet ir tarnauja kaip tikri dantys.
Cirkonio implantai
Alergijos ir lėtinės ligos anksčiau galėjo sutrukdyti sėkmingai implantuoti dantis. Tačiau naujosios kartos cirkonio implantai – vienas saugiausių, patikimiausių ir ilgiausiai tarnaujančių dantų atkūrimo metodų, tinkančių ir jautriausiems pacientams. Tai natūraliai atrodantys, visiškai netoksiški implantai, kurie neišskiria jokių dalelių, galinčių sukelti alergiją. Šie implantai yra biologiškai suderinti ir tinkami net po onkologinių ligų gydymo.
„Kartais, kad žmogus galėtų gražiai šypsotis, reikia jam truputėlį padėti. Mūsų klinikos gydytojai su malonumu ir ryžtu grąžina šypsenas. Pacientai – skirtingi, ir gydytojo priimami sprendimai taip pat skiriasi. Svarbiausia ryžtingai kurti tarpusavio ryšį – tarp gydytojų, pacientų, kolegų, draugų, artimųjų, mylimųjų. O šypsena – puikus būdas šiam ryšiui auginti“, – atsisveikindamas sako gydytojas Simonas Bankauskas.
-
Dantų atkūrimas per savaitę: mitas ar realybė? 8
Dantų implantavimas – operacija, kurios bijo daugelis pacientų. Tačiau kasmet ji vis labiau populiarėja, o gydytojai kaupia profesinę patirtį. Ką vertą žinoti apie šią procedūrą?
„Ekspres“ dantų implantavimo metodas padeda atkurti ir vieną dantį, ir visą dantų eilę per kelias dienas. Ar tai iš tikrųjų realu, ar dar yra faktų, apie kuriuos gydytojai neužsimena?
Norite, kad jūsų neapgautų? Tuomet svarbu suprasti, kokie procesai vyksta žandikaulio audiniuose, kai žmogus netenka dantų arba jie yra pašalinami.
Dantų šaknys yra patikima dantų atrama kramtant maistą. Jie atlieka ir laidininkų funkciją, kuomet perduoda kramtymo apkrovą kauliniam audiniui, kuriame jos yra įtvirtintos. Šios apkrovos dėka užtikrinama kraujotaka ir kaulo ląstelės aprūpinamos maisto medžiagomis. Vos tik mums praradus dantį kartu su šaknimi, kaulo audinys nebegauna įprastinės apkrovos, o kartu ir maisto medžiagų, dėl to ląstelės žūsta. Taip pat mažėja ir kaulo apimtis – šis procesas vadinamas kaulinio audinio atrofija.
Klasikinis dantų implantavimo būdasKlasikinis dantų implantavimas - dantų eilės atkūrimas įmontuojant implantatus - metalinius tikrų dantų šaknų analogus. Šiam tikslui gydytojas prapjauna ir išsluoksniuoja dantenų lopą, specialiu instrumentu formuoja duobutę, į kurią įdedama būsimoji dirbtinė šaknis.
Tuomet prasideda gijimo laikotarpis, kuris tęsiasi maždaug pusę metų – per tą laiką kaulo ląstelės „apvelka“ implantantą, prasiskverbia į jį ir užtikrina stabilumą. Praėjus prigijimo laikotarpiui ant implantato uždedamas abatmentas - detalė, ant kurios tvirtinamas danties protezas.
Svarbu paminėti, kad klasikiniam dantų implantavimui reikia atitinkamos kaulo apimties ir kokybės. Jeigu pastebimi kaulų atrofijos požymiai, klasikinė implantavimo operacija turi būti atidedama. Vietoj jos atliekama papildoma chirurginė intervencija – kaulinio audinio priauginimo procedūra. Dažniausiai po tokios operacijos turi praeiti 6 - 8 mėnesiai, kol kaulas visiškai atstatomas ir jį galima naudoti implantatams diegti. Gydymas gali trukti apie 6 mėnesius, kartais ir ilgiau – virš metų.
"ROOTT" implantavimas naudojant bazinius implantatus su momentine apkrova
Dantų implantavimas su momentine apkrova vyksta panašiais metodais, tačiau šios procedūros metu pasitaiko kelios išimtys:• Duobutė implantatui formuojama arba praduriant audinį, arba naudojant duobutę, likusią po ką tik ištraukto danties. Gaminiui įauginti vyksta paties žmogaus kaulo kompresija, užtikrinanti patikimą pirminį dirbtinės šaknies stabilizaciją.
• Nereikia priauginti kaulo – implantatams fiksuoti pakanka minimalios kaulinio audinio apimties, dažniausiai 4-5 mm.
• Implantuotas ir abatmentas – tai ištisinė konstrukcija, kuri leidžia įmontuoti protezą iškart, taip išvengiama „atsisukimo“ ir abatmento iškritimo kartu su naujaisiais dantimis rizikos.
•Implantavimas retai kada užtrunka ilgiau kaip savaitę, nes įdiegtiems implantatams reikia iškart duoti aprovą – svarbu, ne vėliau nei trečiąją ar ketvirtąją parą.
Bendroji gydymo trukmė - ne ilgiau kaip savaitė.Gali pasirodyti, kad abu atvejai - tai tas pats dantų implantavimas, tačiau pastarajame sutrumpėja gydymo terminai ir pavyksta atsisakyti kaulo priauginimo procedūros. Ar tai neturi įtakos gydymo kokybei?
Atsakyti į dažniausiai pacientų užduodamą klausimą, pasirodo, taip paprasta.
1. 90 procentų visų atvejų kaulo pakanka. Natūralios dantų šaknys ir klasikiniai implantatai yra centrinėje (akytojoje) kaulo dalyje, kuri atrofuojasi pirmaisiais mėnesiais po danties praradimo. Momentinės apkrovos konstrukcijos taip pat paliečia šią kaulo dalį, bet įsiskverbia dar giliau – į bazinį kaulą, kuris yra visos kaulo struktūros pamatas. Jis yra patvaresnis ir atsparus atrofijai. Be to, tyrimai rodo, kad implantatai gali būti įterpti į bikortikinę plokštelę - patvariausią kaulo dalį, kuri yra visos kaulo struktūros apvalkalas, šarvas.
2. Sparčiai vyksta gijimo procesas ir mažėja rizika, kad po implantavimo operacijos pateks mikrobų. Implantatai įdedami mažai traumuojančiu, tausojančiu būdu, tiesiog praduriant audinius ir nededant siūlų. Implantuodamas dantį klasikiniu būdu gydytojas prapjauna dantenas, atverčia jos lopelį, smulkina kaulą, vėliau vėl užsiuva implantato prigijimo laikotarpiui.
3. Momentinis protezavimas įmanomas ne tik dėl ištisinių konstrukcijų. Ant momentinės apkrovos implantatų per pirmuosius metus uždedamas lengvas protezas, pagamintas iš plastmasės ir metalo. Jis per daug nespaudžia dirbtinių šaknų, taip pat prireikus jį galima pakoreguoti. Tai pasakytina apie sąkandžio pakitimą ar atkūrus dantų eilę. Be to, kramtymo apkrovos dėka implantatai skatina natūralius kaulo regeneracijos procesus - jų ląstelės ganėtinai greitai auga dirbtinių šaknų viduje ir aplink jas.
„ROOTT“ implantavimas: pirmenybė teikiama momentinei apkrovai2013 metų tendencija – sukurtas "ROOTT" dantų implantavimo metodas. Iš esmės tai ne naujas dantų atkūrimo metodas, o vien struktūrizuota gydymo būdų pasirinkimo sistema, kuria gali vadovautis tiek gydytojas, tiek pats pacientas. Šią koncepciją parengė Atvirosios stomatologų bendrijos gydytojai. Pagal šią koncepciją gydytojas, susipažinęs su paciento būkle, gali pasiūlyti jam keletą alternatyvių problemos sprendimo būdų. Koncepcijoje iš viso numatyta daugiau kaip 80 sprendimų.
Bendrijos partnerė – Šveicarijos firma „TRATE AG“, kuri sukūrė „ROOTT“ implantatus - skiriasi jų forma ir dydis.
• klasikiniai implantatai: kartais be jų apsieiti neįmanoma, ypač kai reikia tobulos dantų estetikos ir pakanka kaulinio audinio,
• kompresiniai implantatai skirti esant momentinei apkrovai, rekomenduojama esant vidutinės kokybės kaulo atrofijai, siaurai alveolinei keterai, trūkstant trijų dantų iš eilės arba momentiniais dantų atkūrimo juos pašalinus atvejais,
• baziniai implantatai skirti momentinei apkrovai, rekomenduojami esant didelio laipsnio kaulo atrofijai, visiškai adentijai arba trūkstant daug dantų iš eilės.
„ROOTT“ implantavimo metodo svarbiausias akcentas – neatidėliotina apkrova, kadangi pacientui suteikiama ne tik skubi pagalba, bet ir komfortas. Ši procedūra pacientui gerokai pigiau kainuoja - bazinis viso žandikaulio implantavimas kainuoja du kartus pigiau už klasikinį variantą, be to, nenukenčia kokybė.
Implantatai tarnauja neribotą laiką.Jei norite gauti išsamesnės informacijos apie "ROOTT" implantavimą, galite teirautis odontologijos klinikose. Jus dominančius klausimus galite užduoti implantatų gamintojai – Šveicarijos bendrovei "TRATE AG" tinklalapyje www.trate.ch.