„Dėl to labai didelės traumos nėra. Sveikinu kolegą Vyriausybės narį. Galiu pasidžiaugti už jį, – žurnalistams sekmadienį sakė užsienio reikalų ministras. – Graži pergalė, graži dvikova.“
Antrajame Seimo rinkimų ture Kauno Centro–Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje Liberalų sąjūdžio atstovas S. Kairys renka 55,08 proc. balsų, kai G. Landsbergis sulaukė 38,25 proc. rinkėjų palaikymo, suskaičiavus 13 iš 15 apylinkių balsus.
Nepaisant to, G. Landsbergis dirbs parlamente, į jį politikas pateko pagal partijos sąrašą daugiamandatėje apygardoje.
Tuo metu S. Kairys taip pat tvirtino matantis pergalingą tendenciją Centro-Žaliakalnio vienmandatėje.
„Kiek yra apylinkių, visur yra pirmaujantis rezultatas. Man tai nėra nieko stebinančio, tas labai jautėsi“, – sakė ministras.
„Labiausiai mums reikėjo, kad būtų aktyvūs rinkimai ir tas aktyvumas jau buvo indikacija, kad rezultatas bus geras“, – pridūrė jis.
„Pavyko užčiuopti tam tikrus kaunietiškus dalykus“
„Gal tai atrodo sensacija, bet darbas buvo nemenkas. (...) Pirmajame ture galbūt netekau šiek tiek balsų, nes susidubliavome su Benjaminu Želviu. (...) Kai pamatėme jau išankstinio balsavimo aktyvumą šioje apygardoje, jau supratome, kad šampano butelį į šaldymo kamerą įsidėti galima“, – sekmadienį žurnalistams Liberalų sąjūdžio štabe sakė S. Kairys.
„Noriu išvengti kalbėjimo apie kitą asmenį, bet mums pavyko užčiuopti tam tikrus kaunietiškus dalykus“, – pažymėjo jis.
„Iš tikrųjų stiprus pasirodymas“
G. Landsbergis pasveikino Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP) su pergale Seimo rinkimuose.
„Būtų teisinga, manau, pasveikinti socialdemokratus. Iš tikrųjų stiprus pasirodymas“, – sekmadienio vakarą žurnalistams teigė G. Landsbergis.
„Linkiu atsakingos Vyriausybės, atsakingo požiūrio, neabejoju, kad jo netrūksta“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.
Iš viso vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys – aštuoniose jų nugalėtojas paaiškėjo dar pirmojo turo metu. Tokiu būdu mandatus jau iškovojo pora socialdemokratų, du LLRA-KŠS atstovai, po vietą Seime užsitikrino ir konservatoriai, liberalai, „Nemuno aušra“ bei savarankiškai kandidatavęs Viktoras Fiodorovas.
Likusieji 70 parlamentarų renkami daugiamandatėje apygardoje – rinkėjai dėl jų apsisprendė prieš dvi savaites. Suskaičiavus daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatus, socialdemokratų partija surinko daugiausiai palaikymo ir užsitikrino 18 vietų parlamente. Dabartiniai valdantieji konservatoriai liko antri su 17 vietų parlamente, trečioje vietoje – Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ su 14 mandatų. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 8 Seimo nario mandatus, Liberalų sąjūdis – 7 mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 6. Kitos politinės jėgos neperkopė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.