Kauno ligoninėje – pacientų antplūdis, sužalojimai itin sunkūs | KaunoDiena.lt

KAUNO LIGONINĖJE – PACIENTŲ ANTPLŪDIS, SUŽALOJIMAI ITIN SUNKŪS

  • 9

Kauno klinikinėje ligoninėje pastarosiomis dienomis – pacientų su sunkiomis traumomis antplūdis. Operacinės dirba ilgiau nei įprasta, o ligoninės skyriai pilnutėliai.

„Ėjau šaligatviu, kur jau buvo nutirpęs sniegas, bet užlipau ant vietos, kur dar buvo likę ledo likučių, slystelėjau ir griuvau, – pasakojo ligoninėje po kojos operacijos gulintis 68 metų kaunietis Algimantas. – Pervėrė stiprus skausmas šlaunyje. Maniau, nieko tokio, bet atsikelti nepajėgiau. Praeiviai iškvietė greitąją, o atvykus čia buvau operuotas. Man įstatė protezą, kuris tikiuosi vėl leis judėti.“

Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus vedėjas Artūras Šulnius, praėjusią savaitę pradėjus tirpti sniegui besikreipiančių dėl traumų žmonių skaičius stipriai nešoktelėjo, bet labai pagausėjo sunkių susižalojimų. „Kol kas turime panašų atvykstančių traumuotų žmonių skaičių per parą kaip ir įprastai – nuo 100 iki 150, bet labai daug pacientų tenka guldyti į abu ligoninėje esančius Ortopedijos ir traumatologijos skyrius, kurie dabar visiškai užpildyti“, – teigė jis.

Šiuo metu Kauno klinikinės ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos skyriuose guli apie 90 pacientų ir dviem trečdaliams prireikė skubios pagalbos po patirtų traumų. Daugeliui teko daryti lūžusių šlaunikaulių, blauzdikaulių ir žastikaulių, kitų kūno dalių operacijas. „Operacinės dėl staiga išaugusio krūvio darbuojasi keliomis valandomis ilgiau nei įprastai, intensyviau pluša apskritai visas abiejų skyrių personalas“, – pasakojo Kauno klinikinės ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos I skyriaus vedėjas Jonas Račkauskas.

Dauguma pacientų yra pagyvenę žmonės, kurių kaulai jau nėra tvirti, todėl pargriuvus jiems yra didesnė tikimybė patirti lūžius. Ypač pavojingos ilgųjų kaulų traumos, o jei lūžta šlaunikaulis tenka įstatyti protezą. „Taip pat šiuo metu daug pagalbos suteikiame benamiams, kurie nėra socialiai drausti“, – sakė J.Račkauskas.

GALERIJA

  • Kauno ligoninėje – pacientų antplūdis, sužalojimai itin sunkūs
  • Kauno ligoninėje – pacientų antplūdis, sužalojimai itin sunkūs
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

bedc

kitiems reikia nereikia valkiojasi visur po pardas,po turgus,bacilu ,gandu ir nelaimiu nesiotojai,turim kiekvienas tokiu kaimynu, ir nebutinai senjoru,va cia tai ir nelaimes,tik jiems kazkodel niekad neluzta liezuviai... gal dar protezu nesukure mokslas...

Efcc

Gal galetu matijosaitis visus savi PRschikus isvaryti saligatviu barstyti. Net centre paeiti negalima.

Onute

Nereikia ir ponia vadinti,nes jis yra vyriskis,moteris yra moteris,o dabartiniu laiku jau taip stengiasi,kad tik kuo stipriau zeminti zmogu.jei as tik 60 o mane vadina jau garbaus amziaus senjoria.na kaip atrodo kitu zodziu nezino.arba 50 vyras 60 moteriai sako ,mociute.gali is juoko nuvirsti,pats nuplikes kelnes zem bambos ir nutysusios.o moteris ,grazu ir ziureti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS