Korupcijos skandalų persekiojamas PAR prezidentas J. Zuma atsistatydina | KaunoDiena.lt

KORUPCIJOS SKANDALŲ PERSEKIOJAMAS PAR PREZIDENTAS J. ZUMA ATSISTATYDINA

  • 0

Korupcijos skandalų persekiojamas Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Jacobas Zuma (Džeikobas Zuma) trečiadienį paskelbė atsistatydinantis ir pridūrė, kad šis sprendimas įsigalioja „dabar pat“.

Valstybės vadovas nusprendė pasitraukti, valdančiajai partijai – Afrikos nacionaliniam kongresui (ANC) – pagrasinus jį atstatydinti per parlamento balsavimą dėl nepasitikėjimo, turėjusį įvykti ketvirtadienį.

Per pusvalandžio trukmės kalbą per nacionalinę televiziją J. Zuma sakė, kad jis „priėmė sprendimą dabar pat atsistatydinti iš respublikos prezidento posto“.

„Tarnavau Pietų Afrikos žmonėms geriausiai kiek galėjau. Esu amžinai dėkingas, kad jie patikėjo man aukščiausią postą šiame krašte“, – pridūrė jis.

J. Zumos reputaciją jau ne vienus metus temdo kyšininkavimo skandalai. Anksčiau šią savaitę ANC paliepė jam atsistatydinti, bet prezidentas kurį laiką delsė.

Jis skundėsi dėl šio proceso: „Nebijau palikti politinio posto, tačiau paprašiau savo partijos suformuluoti mano nusižengimus ir paliepimo, kad turiu pasitraukti iš postą, priežastis.“

J. Zuma nesutarė su viceprezidentu Cyril Ramaphosa (Sirilu Ramafoza) – jo numanomu įpėdiniu prezidento poste ir naujuoju ANC vadovu.

Parlamentas gali išrinkti C. Ramaphosą prezidentu jau ketvirtadienį arba penktadienį.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS