M. Saakašvilis galės gyventi ir dirbti Europos Sąjungoje | KaunoDiena.lt

M. SAAKAŠVILIS GALĖS GYVENTI IR DIRBTI EUROPOS SĄJUNGOJE

  • 4

Trečiadienį buvęs Gruzijos prezidentas, Ukrainos Naujųjų jėgų judėjimo lyderis Michailas Saakašvilis Amsterdame (Nyderlandai) gavo asmens tapatybės dokumentą, suteikiantį teisę gyventi ir dirbti Europos Sąjungoje, bet jis ketina atgauti Ukrainos pilietybę, praneša „Interfax“.

„Šiandien Amsterdame, pirmą kartą pastaruoju metu, gavau tikrą dokumentą, patvirtinantį mano tapatybę. Jis man buvo išduotas vos tik atvykus į Nyderlandus. Visa procedūra truko tik kelias minutes“, - parašė buvęs Gruzijos prezidentas savo „Facebook“ paskyroje.

Kartu M. Saakašvilis pabrėžė: „Aš kaip niekada anksčiau esu ryžtingai nusiteikęs susigrąžinti Ukrainos pilietybę“.

Trečiadienį buvo sužinota, kad M. Saakašvilis atvyko į Nyderlandus, kur gyvena jo žmona ir sūnūs.

Antradienį per spaudos konferenciją Varšuvoje buvęs Gruzijos prezidentas sakė sieksiąs atgauti Ukrainos pilietybę ir neketinąs prašyti politinio prieglobsčio Lenkijoje. M. Saakašvilis papasakojo ir apie savo planus: „Aš jau nusprendžiau, ką darysiu artimiausiomis dienomis. Pirmiausia Nyderlanduose susitiksiu su šeima, vėliau keliausiu po visą Europą ir dalyvausiu politinėje veikloje“.

M. Saakašvilis yra vedęs 48 metų amžiaus Nyderlandų pilietę Sandrą Roelofs, kilusią iš Terneuzeno miesto. Pora turi du sūnus.

2017 metų liepos mėnesį, kai M. Saakašvilis lankėsi Jungtinėse Valstijose, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka savo įsaku atėmė jam Ukrainos pilietybę. Praėjusių metų rugsėjo pradžioje buvęs Gruzijos prezidentas su šalininkų pagalba prasiveržė pro pasieniečių kordoną ir pateko į Ukrainos teritoriją iš Lenkijos. Šių metų vasario 12 d. M. Saakašvilis buvo sulaikytas viename iš Kijevo restoranų, nuvežtas į oro uostą ir išsiųstas į Lenkiją.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Jonas Lietuvis

Va kur neramios sielos žmogus.Prieš nieką nesikūprina neina į kompromisus. Kuprotam žmogui to nesuprasti.Todėl geriau ir nekomentuokit.

:)

Tiek to, juk nebrangus jo išlaikymas - duosim šlipsą pakramtyti ir ramu :)

Anonimas

Tai Europos Sąjungoje jankių ciuckiams negalioja Europos arešto orderis?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS