Uostamiestyje vėl griaudės motorlaiviai | KaunoDiena.lt

UOSTAMIESTYJE VĖL GRIAUDĖS MOTORLAIVIAI

• 0

Motorlaivių „Formulės 2“ (F2) pasaulio čempionatą šiemet turėtų sudaryti šeši etapai, bet oficialiai patvirtinti kol kas keturi, vienas iš jų numatytas Lietuvoje.

Tarptautinė motorlaivių sporto sąjunga (UIM) skelbia, kad šiemet F2 pasaulio čempionatas startuos birželio 28-ąją Brindizyje (Italija).

Kiti etapai planuojami rugpjūčio 2–3 d. Tionsberge (Norvegija), 16–17 d. – Klaipėdoje ir 30–31 d. San Nazare (Italija), rugsėjį Portugalijoje: 14–16 d. Peso da Régua ir 21–22 d. Vila Velha de Ródão vandenų trasose.

Lenktynės Tionsberge ir San Nazare kol kas – preliminariųjų sąraše.

Praeitą sezoną F2 varžybas sudarė keturi etapai – Lietuvoje, Italijoje ir du Portugalijoje. Mūsų šaliai atstovavo Edgaras Riabko ir Egidijus Dagilis.

E. Riabko savo sportinių trofėjų kolekciją papildė antru pasaulio čempionato sidabro medaliu (pirmą buvo iškovojęs 2020-aisiais). Kaunietis surinko iš viso 44 taškus (juos pelnė Italijoje ir Portugalijoje).

Lietuvoje šiemet numatyti motorlaivių F2 ir F4 pasaulio čempionatų etapai.

F2 varžybose debiutavęs E. Dagilis ir dar trys lenktynininkai (iš Prancūzijos, Slovakijos ir Latvijos) įskaitos taškų nepelnė.

2023 m. planetos čempionu tapo Jungtinių Arabų Emyratų atstovas Rashedas Al Qemzi (75 tšk.), trečią vietą užėmė estas Stefanas Arandas (41 tšk.).

Šiemet Klaipėdoje numatytas ir F4 pasaulio čempionato antrasis etapas (rugpjūčio 16–17 d.). Pirmąjį ketinama surengti gegužės 9–10 d. Belgijoje, trečiąjį – rugsėjo 13–15 d. Italijoje.

UIM kalendoriuje įrašytos ir rugsėjo 7–8 d. Kaune planuojamos tarptautinės vandens motociklų varžybos.