Nerimą dėl kainų bandys mažinti mokesčių pakeitimais | KaunoDiena.lt

NERIMĄ DĖL KAINŲ BANDYS MAŽINTI MOKESČIŲ PAKEITIMAIS

  • 3

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, jog supranta, kodėl Lietuvos gyventojai labiausiai nerimauja dėl augančių prekių ir paslaugų kainų, nes išlaidos joms atima didelę dalį gyventojų pajamų. Jis teigia, kad padėtį turėtų lengvinti būsimi mokestiniai pakeitimai.

„Dalyje mūsų ekonominės veiklos sektorių, ypatingai kalbant apie paslaugų sektorių, taip pat apie tas problemas, kurios aktualios žmonėms kasdien, tai yra maisto kainos – jos tikrai yra didelės. Namų ūkiai maistui ir paslaugoms tikrai išleidžia pakankamai daug lėšų ir negali tų lėšų panaudoti kitiems poreikiams tenkinti, galbūt ne pirmo būtinumo, bet svarbiems“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

Praėjusių metų lapkritį atlikta Eurobarometro apklausa parodė, jog lietuviams iš visų Europos Sąjungos (ES) gyventojų daugiausiai baimės kelia kainų augimas – dėl to sunerimę 65 proc. šalies gyventojų. Kiti du dažniausi lietuvių minėti iššūkiai buvo nedarbas ir apmokestinimas – juos atitinkamai nurodė 23 ir 20 proc. šalies gyventojų.

S. Skvernelis kalbėjo, kad Vyriausybė ieško būdų, kaip suvaldyti situaciją ir padėti gyventojams.

„Turime keletą sprendimo variantų ir šiais metais juos tikrai priiminėsime. Tai susiję su tuo, kaip palengvinti ir nuimti spaudimą nuo žmonių pajamų Tai susiję su darbo pajamų didesniu gavimu arba kitaip sakant mokestinės naštos ir spaudimo darbo užmokesčio sumažinimui ir, aišku, per kitus reguliavimo dalykus“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis teigė, kad Vyriausybė mokestinių pakeitimų pasiūlymus turėtų paruošti iki kovo vidurio.

Naujienų portalas delfi.lt trečiadienį rašė, jog Vyriausybėje  sudaryta darbo grupė turėtų iki pavasario vidurio pateikti pasiūlymus dėl mokesčių reformos, sąžiningo mokesčių mokėjimo skatinimo ir paskatų šešėlinei ekonomikai sumažint.

Praėjusių metų rugpjūčio pradžioje Vyriausybė pristatė šalies mokestinės sistemos pertvarką – ji buvo priimta kartu su šių metų valstybės biudžetu.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Is ko mazins.Maldeikiene pasake biudzete skyle.Apsiperka Lenkijoje ir kitur.Emigravo daug.Kodel vakaru salys papasakoja kiek kainuoja Nato Eu sajunga euro ivedimas.O dar Lietuva skolinasi pinigu is europos banko.Skolas reikia grazint.O kur dar pavagia ir neaisku kokiais keliais pinigai nukeliauja.O dar valdzia sau gerus atlyginimus susimoka.Kodel nesako.Kai tuo metu visos vakaru salys sneka apie tai.O musu tyli.

Algirdas

Premjere, pirmiausiai reikia suvienodinti maisto produktų kainas Lietuvos-Lenkijos pasienyje. Lietuviai Seimo ir Vyriausybės yra pasmerkti pirkti 16 % brangesnius maisto produktus nei lenkai. (PVM Lenkijoje - 5-8 %, Lietuvoje - 21%). Kasmet lietuviai pirkdami maisto produktus (mažmeninė ir didmeninė prekyba) Lenkijoje palieka apie 700 mln. Eurų. Vien transporto išlaidos sudaro apie 100 mln Eurų. Vartotojų teisių asociacija turėtų kreiptis į Konstitucinį teismą dėl mokesčiais iškreiptų maisto rinkos sąlygų ir dėl lietuvių pažeminimo, kad mes, būdami stipria žemės ūkio šalimi, kaip ubai gretimoje šalyje šalyje pigesnės DUONOS IEŠKOTUME. Iki vasario 16 d. dar yra keletas dienų. Išspręskite premjere, šią gėdą! Pagarbiai, visiems linkintis gero.

pilietis

bet premjeras nieko nepaminejo apie tuos kurie gauna senatves ir invalidumo pencijas jos neauga kaip atlyginimai,o kai kam ir labai nezymiai,kaip tam gyventoju sluoksniui jaustis tam kainu sokije

SUSIJUSIOS NAUJIENOS