Santaros klinikų gydytojams alga didės apie 300, slaugytojams – 150 eurų | KaunoDiena.lt

SANTAROS KLINIKŲ GYDYTOJAMS ALGA DIDĖS APIE 300, SLAUGYTOJAMS – 150 EURŲ

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, gavusios papildomą finansavimą medikų darbo užmokesčiui didinti, atlygį už darbą gydytojams vidutiniškai padidino 290 eurų, o slaugytojams - 150 eurų.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, šio atlyginimų didinimo metu prioritetas buvo teikiamas mažiausiai uždirbantiems specialistams.

Kaip Eltą patikino klinikų atstovė ryšiams su visuomene Gitana Letukienė, visas šis papildomai gautas finansavimas buvo skirtas tik asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų darbo užmokesčiui didinti.

Kaip skelbė ELTA, medikų profsąjungos išsikovojo, kad būtų įvardytos didinamų atlyginimų „grindys“.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, pastovioji gydytojo alga turės būti ne mažesnė nei 1000 eurų prieš mokesčius, pastoviosios slaugytojų algos dalies „grindys“ - 700 eurų prieš mokesčius, o universitetinio aukštojo išsilavinimo neturintiems slaugytojams atlyginimo „grindys“ - 600 eurų prieš mokesčius.

Kaip pabrėžė ministras, bazinės paslaugų kainos - vadinamosios „grindys“ - garantuos aiškią minimalią medikų atlyginimų ribą visoje Lietuvoje pagal atskiras veiklos sritis.

„Sutarties priede įtvirtintos darbo užmokesčio „grindys“. Tai reiškia, kad mes įgyvendinome susitarimus, kuriuos su profsąjungomis pasirašėme prieš kelis mėnesius sutardami ne tik dėl darbo užmokesčio, bet ir dėl principų, kokie bus minimalūs dydžiai, mažiau kurių įstaigos negalės mokėti pagrindinio darbo užmokesčio. Sistemos darbuotojams bus daugiau saugumo ir aiškumo“, - sakė ministras.

Kaip pabrėžė A. Veryga, susitarimas galios kaip teisės aktas. Gydymo įstaigos negalės jo nesilaikyti, o jei bandys - reikalauti, kad jo būtų laikomasi, profsąjungos galės teisme.

Lietuvos gydytojų sąjungos viceprezidentės Laimutės Vaidelienės teigimu, šio susitarimo siekta trejus metus. „Susitarimas garantuos, kad pinigai, skirti gydymo įstaigoms, bus paskirstyti teisingai ir tam, kam skirti, kad nesusimaišytų su kitais“, - sakė L. Vaidelienė.

Pasak jos, kiti žingsniai - siekti, kad atlyginimai kiltų toliau - iki 2020 m. dar po 20 proc. kasmet, iš viso 60 proc.

Visos gydymo įstaigos, kurių atstovai pasirašę kolektyvinę sutartį, privalės kelti medikams algas iš papildomai skiriamų PSDF lėšų, pagal kolektyvinės sutarties priede numatytus kriterijus.

Medikų algoms didinti iš Valstybinės ligonių kasos ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo skiriama beveik 100 mln. eurų. Tad nuo gegužės vidutinis gydytojo atlyginimas turėtų siekti apie 1877 eurus (vidutiniškai didėja apie 300 eurų), o vidutinis slaugytojo - 952 eurus (vidutiniškai didėja apie 150 eurų).

ELTA primena, kad šalies gydymo įstaigose itin nevienoda darbo užmokesčio tvarka. Kai kuriose ligoninėse gydytojai uždirbo mažiau nei 1000 eurų, o kitose ir daugiau kaip 2200 eurų (2017-ųjų vidurkis - 1376 eurai). Atitinkamai slaugytojų atlyginimai kai kur nesiekė ir 500 eurų, o kitur - beveik 800 eurų už etatą (2017-ųjų vidurkis - 621 euras).

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS