-
Ministras: muziejai, bibliotekos, galerijos gali būti atidarytos nuo kovo 1-osios 3
„Kas dėl muziejų, galerijų, renginių, kuriuos galima stebėti neišlipant iš automobilio, skaityklų, tai visi tie dalykai turi šansą būti atlaisvinti jau trečiadienio artimiausio Vyriausybės posėdžio sprendimu“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras.
Jis teigė šią savaitę su minėtų sektorių atstovais aptarsiantis praktinius dalykus prieš Ministrų kabineto posėdį.
„Kalbėsime, kaip galima saugiau atsidaryti tiek lankytojų, tiek darbuotojų atžvilgiu.(...) Yra ir kita medalio pusė – tikrai turime pasižiūrėti, ar kiekvienam muziejuje yra kaukės, dezinfekciniai skysčiai“, – kalbėjo ministras.
Žingsnis po žingsnio bandome įrodyti, kad ir anksčiau tam tikromis sąlygomis, renginiai ir tam tikras kultūros vyksmas galėtų prasidėti. Bet, žinoma, norėtųsi kad ir pandemija nesugrįžtų trečiąja banga.
Anot jo, pagal numatytus rizikų valdymo algoritmus, po muziejų atlaisvinimų kiek vėliau to gali tikėtis ir kino bei teatrų salės.
„Tas algoritmas, sprendimai, aišku, nėra galutiniai, bet jis sudėliotas pagal tam tikrą riziką, eiliškumą (...). Be jau minėtų muziejų, bibliotekų, galerijų ir to vadinamojo „drive in“ kino, kurie jau bus patvirtinti trečiadienį, tai kituose žingsniuose yra kino teatrai“, – kalbėjo S. Kairys.
Anot jo, svarstant apie galimus atlaisvinimus ateityje, būtų išskiriamos tos įstaigos, į kurių renginius parduodami bilietai, „kur įmanoma atlikti kontrolę, kur bus po to įmanoma kilus viruso protrūkiui atsekti židinius ir suvaldyti situaciją“.
„Žingsnis po žingsnio bandome įrodyti, kad ir anksčiau tam tikromis sąlygomis, renginiai ir tam tikras kultūros vyksmas galėtų prasidėti. Bet, žinoma, norėtųsi kad ir pandemija nesugrįžtų trečiąja banga“, – sakė S. Kairys.
Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio pranešė, kad kitą savaitę su karantino palengvinimais Ministrų kabinetas galės svarstyti ir galimybę atverti kultūros įstaigas.
Kultūros įstaigos – muziejai, bibliotekos, teatrai, koncertų salės, kino teatrai – uždaryti nuo praėjusių metų lapkričio 7-osios, kai šalyje dėl COVID-19 plitimo įvestas antrasis visuotinis karantinas.
-
Statistikos departamentas perima COVID-19 duomenų apdorojimą ir skelbimą 2
„Statistikos departamentas perėmė pandemijos duomenų apdorojimo, analizavimo, interpretavimo ir skelbimo procesus. Tuo siekiama, kad visuomenė gautų kuo tikslesnę informaciją. Duomenų skelbimas vyks vienu laiku, bus galima atlikti detalias duomenų analizes“, – pranešime teigia Statistikos departamento generalinė direktorė Jūratė Petrauskienė.
Anot jos, statistikai parengs ir rodiklių skaičiavimo metodiką, „tai padės išvengti įvairių manipuliacijų informacija ir suprasti, kaip skaičiuojami šie duomenys“.
„Mūsų departamentas turi reikiamos kvalifikacijos darbuotojus šiems darbams atlikti. Be to, visuomenei bus skelbiama daugiau analizių bei įžvalgų“, – pridūrė departamento vadovė.
Mūsų departamentas turi reikiamos kvalifikacijos darbuotojus šiems darbams atlikti. Be to, visuomenei bus skelbiama daugiau analizių bei įžvalgų.
Anot jos, anksčiau kai kurie duomenys būdavo imami iš pirminio šaltinio – e.sveikatos, o kai kurie gaunami iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC).
„Imant duomenis iš skirtingų šaltinių visada yra tikimybė, kad jie nebus sinchronizuoti, nebus pritaikytos vienodos taisyklės. Informacijos apdorojimo, analizavimo ir skelbimo perėmimas bei centralizavimas padės išvengti šių klaidų“, – pažymima pranešime.
Visa COVID-19 duomenys iš pirminių šaltinių „suplauks“ į Valstybės duomenų valdysenos informacinę sistemą.
Statistikos departamento, Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos analitikai galės duomenis analizuoti ir išvadas pateikti sprendimų priėmėjams ir visuomenei.
Statistikos departamentas nurodo reguliariai skelbsiantis išsamią ir maksimaliai detalią – kiek tai leidžia asmens duomenų apsaugos užtikrinimo reikalavimai – su COVID-19 susijusią informaciją: koronaviruso infekcijos paplitimo, testavimo, sergamumo, mirtingumo, sveikatos priežiūros įstaigų veiklos ir resursų, taip pat vakcinacijos rodiklius.
Šią savaitę kelias dienas COVID-19 duomenų skelbimas buvo strigęs, atsirado neatitikimų, kaip paaiškėjo, sutrikus NVSC elektroninės sistemos veiklai.
Vyriausybei trečiadienį posėdyje pavedus Statistikos departamentui nuo kitų metų atlikti statistinį COVID-19 tyrimą, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys minėjo, kad pakeitimai susiję ir su tuo, kad jo netenkina „besikartojantys netikslumai dėl įvairių statistinių dalykų“, o šie netikslumai, anot jo, „ypač susiję su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veikla“.