Eilėraščiai – ieškantiems savojo kailio
Brandžios poezijos išsiilgę skaitytojai sulaukė džiugios naujienos. Knygynuose jau guli naujausia klaipėdiečio poeto Gintaro Grajausko knyga „Eilėraščiai savo kailiu“.
Į šeštąjį poezijos rinkinį autorius sudėjo penkerius metus kurtus eilėraščius, kuriuose su ironija žvelgiama ne tik į save, bet ir į snobišką kūrėjo įvaizdį, meistriškai bėgama nuo gajų literatūrinių klišių.
G.Grajauskas tikino naująja knyga jokių specialių tikslų nesiekęs. Jam svarbus bendrumo su skaitytoju pojūtis, susiejantis labai skirtingus, bet panašios jausenos žmones.
„Kartais poezija tampa vieninteliu būdu susikalbėti“, – pastebėjo autorius. Užuot išsamiai pasakojęs apie naujausią savo darbą, poetas tiesiog paskaitė eilėraščių į knygos pristatymą susirinkusiems draugams ir gerbėjams. „Kalbėti apie kūrybos virtuvę nėra svarbu“, – paaiškino G.Grajauskas.
Vakaro vedėjas literatūros kritikas Marijus Šidlauskas pripažino, jog tai brandi knyga, kurioje nėra silpnų eilėraščių. Jo nuomone, G.Grajauskas liko ištikimas sau, nes visada turėjo savo vietą ir spalvą.
„Gera poezija visada nustebina. Tai socialūs eilėraščiai, kuriuose ieškoma savosios tapatybės, savojo kailiuko, pabrėžiamas skirtumas tarp gyvenimo, tokio koks jis yra, ir tokio, koks turėtų ir galėtų būti. Skaitydamas jauti, lyg kalbėtum su labai išmintingu žmogumi, gal net pačiu savimi“, – kalbėjo M.Šidlauskas.
Poetas, rašytojas, eseistas G.Grajauskas iš viso yra išleidęs dešimt knygų. Pernai pasirodė jo pjesių rinkinys, pavadintas „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“. Pastaroji pjesė jam pelnė geriausio nacionalinės dramaturgijos autoriaus vardą ir prestižinį apdovanojimą – „Auksinį scenos kryžių“.
Naujausi komentarai