Į misiją Malyje išlydima penktoji karių pamaina | KaunoDiena.lt

Į MISIJĄ MALYJE IŠLYDIMA PENKTOJI KARIŲ PAMAINA

  • 9

Antradienį Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, į misiją Malyje bus išlydėta penktoji Lietuvos karių pamaina.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabo viršininkas Linas Kubilius išvykstančios pamainos vadui įteiks Lietuvos valstybės vėliavą, o visiems į operaciją išvykstantiems kariams – simbolinius suvenyrus, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA Lietuvos kariai išvyks balandžio pradžioje kartu su Vokietijos karių kontingentu.

Operacijos rajone jie pakeis šešių mėnesių tarnybą baigiančius KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės karius. Misiją baigę ketvirtosios pamainos kariai į Lietuvą planuoja grįžti balandžio mėnesio viduryje.

Penktąją pamainą sudaro 34 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš KASP Dariaus ir Girėno 2-osios bei Žemaičio apygardos 3-osios rinktinių.

Lietuvos kariai šioje operacijoje atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Malio rytinėje dalyje esančioje Gao provincijoje. Lietuva, be Pajėgų apsaugos vieneto ir Nacionalinio paramos elemento karių, JT vadovaujamai operacijai dar skiria penkis karius, kurie tarnauja operacijos vadavietėse Bamake ir Timbuktu.

Operacijoje MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvauja.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA Malyje vykdo nuo 2013 metų. Ja siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis.

GALERIJA

  • Į misiją Malyje išlydima penktoji karių pamaina
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Anonimas

Kuo jie skiriasi nuo rusų Ukrainoje

greta

vieni prigimdo kad kiti išžudytu. šlykštu

Pilietis

Karys -yra profesija. O kiekvienas profesionalas bent jau retsykiais turi išbandyti savo įgūdžius realioje situacijoje. Gerb. komentatoriai, ar jūs norėtumėte, kad jus pvz. operuotų chirurgas neatlikęs nei vienos operacijos?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS