Kaune po gyventojų langais išdygo unikalus miškas | KaunoDiena.lt

KAUNE PO GYVENTOJŲ LANGAIS IŠDYGO UNIKALUS MIŠKAS

  • 16

Gatvės meno ekspoziciją Kaune papildo vis nauji kūriniai, traukiantys gyventojų ir turistų žvilgsnius. Pilkas ir niūrias sienas po langais jau gali pamiršti Partizanų gatvės 30-ojo bei aplinkinių daugiabučių gyventojai. Jas pakeitė „miškas“. Čia stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove. Tai – dar vienas projekto „Gyvos sienos“ ir idėjų konkurso „Kauno akcentai“ kūrinys.

Specialiai Partizanų gatvei

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys – jungtinis menininkų projektas. Simo-nos Seibutienės kurtus „Miško sodus“ ant statinio perkėlė trise – Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

„Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių“, – apie piešinį pasakojo autorė.

Kūrinys turi ypatingą sąsają būtent su Partizanų gatve, kurioje jis nuo šiol ir matomas. Pasak S.Seibutienės, piešinys primena miškus, kuriuose slėpėsi ir kovojo partizanai, o simboliai – Lietuvą, kurią jie gynė.

„Čia matomi augaliniai motyvai, amžinai žaliuojantys gyvybės medžiai, šiaudinių dangaus sodų simbolika piešinio viršuje, lyg užuomina į dangaus skliautą, sujungiantį visą kūrinį į bendrą ornamentą“, – pridūrė menininkė.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Unikalus kauniečių požiūris

Piešinį įgyvendinę menininkai džiaugiasi išskirtiniu kauniečių požiūriu į gatvės meną.

„Kol jį piešėme, sulaukėme daugybės praeivių ir gyventojų žvilgsnių, pakalbinimų, bet tarp jų nebuvo nė vieno neigiamo ar piktai nusiteikusio. Visi džiaugėsi spalvomis, domėjosi procesu, progresu. Kaunas dėl tokio gyventojų požiūrio tikrai unikalus“, – mintimis dalijosi viena iš kūrinio įgyvendintojų G.Skėrytė.

„Miško sodai“ – tai dar vienas nebe pirmus metus Kaune veikiančios platformos „Gyvos sienos“ rezultatas. Jos tikslas – padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieniems kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Kaunas dėl tokio gyventojų požiūrio tikrai unikalus.

Pilką transformatorinę tarp siūlomų papuošti pastatų pastebėjusi S.Seibutienė netruko prie vietos priderinti autentišką piešinio eskizą. Dalyvavusi idėjų konkurse „Kauno akcentai“ bei užsitikrinusi finansavimą iš miesto savivaldybės, menininkė drauge su kolegomis netruko idėją paversti realiu darbu.

Miesto galerija pilnėja

„Kauno akcentai“ yra analogų Lietuvoje neturintis idėjų konkursas. Jo dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti internete: http://akcentai. kaunas.lt.

Prie naujų profesionalių gatvės meno kūrinių atsiradimo mieste gali prisidėti ir kauniečiai, savo pastatų sienas atiduodami į menininkų rankas, pasitelkdami specialiai tam sukurtą platformą: http://gyvosienos.kaunas.lt.

Kauniečiai ir miesto svečiai visus gatvės meno kūrinius virtualioje erdvėje gali pamatyti čia: bit.ly/gyvossienos.

GALERIJA

  • Kaune po gyventojų langais išdygo unikalus miškas
  • Kaune po gyventojų langais išdygo unikalus miškas
Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Anonimas

medžius iškertam ,kad mašinos stovėtų , o po to juos piešiam...

Pilietis

Terliojimai ant namų sienų ,turi būti uždrausti.Grožio nedadeda ,atvirkščiai.Paverčia pigų ,ne kokios reputacijos Rajonu .Man gėda būtų gyventi tokiame rajone, kur apipaišyti,aprasyti namai.Manau sąmoningai piešiniais, "menu" tokių nori pabrėžti koks rajonas. Siulau suklusti tų namų savininkams,Jūs pažemino, išduodami leidimus, piešti ant namų fasadų

Dizain.

Manau pastatas turi buti ir atrodyti kaip pastatas ir dar mieste. Nedera visai. Manau geriau būtų nudažytas vienspalviai ,be jokiu paveikslų ir reklamos.Kaimu kvepe,gėda kam ir parodyti būtų.Sakyčiau miško vietovėje stovi toks pastatas ,tada tikrai tiktų.Pasirodo tas kas davė leidimą terlioti yra visai be supratimo ,kas dera miesto teritorijoje ,kas ne.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS