Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų | KaunoDiena.lt

KAUNO MOKYKLOSE PLUŠA STATYBININKAI: DARBAMS SKIRTA APIE 7 MLN. EURŲ

Kauno švietimo įstaigose virte verda darbai. Tik šiuo metu čia karaliauja ne mokiniai, o statybininkai ir jų technika. Šiemet numatyta atnaujinti mokyklas už maždaug 7 mln. eurų.

Pasikeis neatpažįstamai

Kai kuriose Kauno mokyklose šią vasarą numatyti ypač dideli darbai, kurie žymiai pakeis estetinį pastato vaizdą. Štai V.Adamkaus gimnazijos rudenį vaikai gali ir nepažinti.

Šioje Kauno mokymo įstaigoje vykdomų darbų bendra vertė siekia beveik 1,9 mln. eurų. "Kauno dienai" specialistai aiškino, kad šioje mokymo įstaigoje apšiltinamas ir atnaujinamas pagrindinio gimnazijos pastato bei sporto salės fasadas, pastatyta mansarda, pakeistas stogas ir langai, įrengiamas rekuperacinis vėdinimas, keičiamos visos inžinerinės sistemos, atnaujinamos vidaus patalpos.

"Taip pat iš europinių lėšų vykdomas antras projektas – gimnazijos erdvių modernizavimas, suteiksiantis įstaigai naujų galimybių ir spalvų. Bus sukurtos modernios, daugiafunkcės, lengvai transformuojamos edukacinės, poilsio ir rekreacijos erdvės, suformuoti mokymo ir mokymosi erdvių klasteriai. Pastato palėpėje įrengtose mansardos patalpose veiks modernus kūrybinis informacijos centras-skaitykla-rekreacijos zona, įsikurs muzikos bei dailės kūrybinės zonos", – apie V.Adamkaus gimnazijoje vykdomus darbus toliau pasakojo Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė.

Nurodoma, kad poilsio, rekreacijos bei aktyvaus judėjimo zonos šioje mokykloje atsiras ir gimnazijos koridoriuose, priesaliuose bei vestibiulyje.

"Modernizuojamos bus ir mokomosios erdvės: gamtos mokslų kabinetas, laboratorija, technologijų kabinetas. Įgyvendinus projektą bus suformuotos atskiros erdvės, kuriose vyks gamtamokslinė, laboratorinė, technologinė ir kita specializuota mokymosi veikla", – toliau apie tai, kaip pasikeis gimnazija, kalbėjo savivaldybės atstovai.

Tačiau V.Adamkaus gimnazijoje šie darbai – dar ne visi. Nurodoma, kad šią vasarą pasikeis ir valgykla. Čia bus įdiegtos išmaniosios technologijos, leidžiančios valgyklos patalpai suteikti tiek mini kino salės funkciją, tiek paversti ją konferencijų sale ar laisvalaikio erdve. Taip pat bus galimybės šioje patalpoje vykdyti kokybišką ugdymo procesą.

Didieji darbai

Dar dviejose mokyklose – Kauno Žaliakalnio progimnazijoje ir KTU inžinerijos licėjuje (Vaidoto g. 11) taip pat vyksta intensyvūs ir dideli remonto darbai.

Štai Žaliakalnio progimnazijos kieme baigiamos naujos sporto salės statybos. Taip pat bus atnaujinta valgykla ir virtuvė. Bendra projekto vertė siekia beveik 1,3 mln. eurų.

"Kaunas įgyvendino pažadą ir pastatė modernią erdvę įvairioms sporto veikloms su tarptautinius standartus atitinkančia krepšinio aikštele, balkonu žiūrovams, šešiomis persirengimo patalpomis ir visa kita būtina infrastruktūra. Šiuo metu vyksta vidaus apdailos darbai, rengiamasi montuoti liftą į antrą aukštą, kuriuo galės naudotis žmonės, turintys negalią. Žaliakalnio progimnazijos auklėtiniai galės saugiai ir šiltai patekti į naująjį pastatą kaip tik šiuo metu įrengiamu požeminiu tuneliu. Laikoma, kad tai bus viena moderniausių sporto salių visame mieste", – tikino R.Šnapštienė.

Miesto savivaldybė nurodė, kad Panemunėje iš pagrindų atnaujinamas KTU inžinerijos licėjaus pastatas: naujai uždengtas ir apšiltintas stogas bei visas pastato fasadas, iš kiemo pusės bus įrengtas liftas neįgaliems žmonėms, keičiamos stiklo vitrinos, dengiančios įėjimo ir fojė erdvę bei pastato laiptinę.

Taip pat aplink pastatą tvarkoma aplinka, klojama apie 2,3 tūkst. kv. m trinkelių danga, bus įrengtas amfiteatras, mažosios architektūros elementai, bus padarytas patogus nuėjimas į neseniai atnaujintą sporto aikštyną. Šios mokyklos bendra remonto darbų vertė siekia beveik 1 mln. eurų.

Šią vasarą pradėti pastatų modernizavimo darbai Kauno specialiojoje mokykloje. Tai tęstinis projektas, kuris bus vykdomas ketverius metus. Taip pat pokyčių sulauks Kauno jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras, kurį nuspręsta modernizuoti per dvejus metus.

Šiemet bus atnaujinta nemažai mokyklų fasadų. Pačiame centre esančio Maironio ir Senamiesčio gimnazijos jau rudenį pasitiks gyvesnėmis spalvomis. Fasadai tvarkomi ir "Nežiniuko", "Saulutės", "Spindulėlio", "Žemynos" darželiuose-lopšeliuose bei Kauno Montesori mokykla-darželis "Žiburėlis".

Smulkesnis remontas

Kitose Kauno mokyklose šiemet numatytas tik kosmetinis remontas. Bus atlikti būtiniausi infrastruktūros gerinimo darbai.

Darželiuose "Kregžutė", "Naminukas", "Pienė", "Židinėlis" bus atnaujintos virtuvės, tad mažiesiems kauniečiams bus galima patiekti maistą ne iš sovietmetį menančių virtuvėlių.

Aplink keletą Kauno darželių nusidrieks atnaujinti takeliai bei dalyje jų bus atnaujintos šildymo sistemos, todėl mažieji galės smagiai leisti laiką tiek lauke, tiek viduje.

Kauno vaikų darželyje "Raudonkepuraitė" ir Kauno Tirkiliškių mokykloje-darželyje šią vasarą statoma nauja tvora. Kauno "Ryto" pradinėje mokykloje ir lopšelyje-darželyje "Nežiniukas" įrengiamos daugiafunkcės sporto aikštelės, o lopšelyje-darželyje "Pušynėlis" atnaujinamos vandentiekio ir nuotekų sistemos. Dar dalis miesto švietimo įstaigų šiemet vykdo elektrotechnikos tvarkymo darbus.

Be kita ko, atlikus numatytus darbus, ir neįgaliems žmonėms bus lengviau patekti į savivaldybei priklausančias erdves. Štai Kovo 11-osios gimnazijoje įrengiamas keltuvas, leisiantis žmonėms, turintiems judėjimo negalią, be problemų patekti į mokyklos vidų.

Kauno J.Basanavičiaus gimnazijoje bei J. ir P.Vileišių mokykloje mokiniai jau rudenį galės naudotis atnaujintais dušais, tualetais bei prie sporto salės esančiais persirengimo kambariais J.Jablonskio gimnazijoje ir J.Dobkevičiaus progimnazijoje remontuojamos vidaus patalpos. Maironio gimnazijoje įrengiama vėdinimo sistema. "Aušros" gimnazijoje rekonstruojami pagrindinio įėjimo laiptai.

Vinco Kudirkos progimnazijoje vykdomas mokyklos edukacinių erdvių modernizavimo projektas, įrangos ir baldų atnaujinimas, siekiant užtikrinti efektyvesnį mokymosi procesą. Darbų vertė – daugiau kaip trečdalis milijono eurų.

"Ne visi išvardyti darbai bus baigti iki rugsėjo 1 d., tačiau tuos, kurie gali trukdyti ugdymo procesui (pvz., virtuvės ar klasių remontas), planuojama pabaigti laiku, iki naujų mokslo metų pradžios. Darbų eigai įtakos turi pailgėję mokslo metai, kai vasaros atostogos moksleiviams prasideda gerokai vėliau ir atitinkamai darbininkams lieka mažiau laiko viską atlikti. Tačiau visi darbai nuolat kontroliuojami, o rangovai raginami laikytis įsipareigojimų darbus atlikti pagal numatytus terminus", – aiškino mero pavaduotoja R.Šnapštienė.

Finansavimo šaltiniai

Šiais metais Kauno mokykloms ir darželiams atnaujinti skirta apie 7 mln. eurų. Beveik pusė sumos skirta iš ES finansuojamų projektų.

Švietimo įstaigų remontui 2019 m. Kauno miesto savivaldybės biudžete numatyta 3,5 mln. eurų. Gana solidžią finansavimo dalį stambiausiems projektams sudaro ES struktūrinių fondų lėšos. Šiemet miesto švietimo įstaigų atnaujinamo projektams iš europinių lėšų skirta daugiau kaip 3 mln. eurų. Prie bendros mokyklų remonto sąmatos reikėtų pridėti ir iš kitų fondų gautas lėšas.

Štai Kauno Maironio gimnazijoje 100 tūkst. eurų finansavimas gautas iš valstybės lėšų. Sanitarinių mazgų ir persirengimo patalpoms remontuoti J.Basanavičiaus gimnazijoje bei keltuvui Kovo 11-osios gimnazijoje įrengti tikslinės lėšos, sudarančios 32,8 tūkst. eurų, gautos iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Bus įdiegtos išmaniosios technologijos, leidžiančios valgyklos patalpą paversti konferencijų sale ar laisvalaikio erdve.

Bendra mokyklų būklė

Miesto savivaldybės atstovai tikino, kad bendra Kauno mokyklų būklė yra gera, kasmet stengiamasi atlikti būtiniausius darbus bei kaip įmanoma pagerinti mokymosi aplinką bei infrastruktūrą.

Anot specialistų, darbų prioritetai dėliojami atsižvelgiant į kasmetinius pastatų apžiūros aktus bei nuolatinę stebėseną. Tačiau kasmet atliekama vis daugiau kapitalinių remonto darbų, todėl atitinkamai reikiamų darbų sąrašas ilgainiui trumpėja.

"Daugiausia dėmesio reikalauja pastatų inžinerinės sistemos. Daugelyje įstaigų jos itin senos, kai kur net avarinės būklės, todėl atitinkamai pagal tai dėliojamas ir remonto darbų pirmumas. Taip pat ne mažiau svarbu pastatų energetinis efektyvumas, todėl stengiamasi kuo daugiau jų apšiltinti – nuo fasadų iki stogų", – apie tai, kaip dėliojami darbų prioritetai kalbėjo R.Šnapštienė.

Pasak specialistų, toliau kreipiamas dėmesys į vidaus patalpas ir jų remontą. Taip siekiama ne tik užtikrinti higienos normų reikalavimus, bet ir sukurti jaukias, patrauklias erdves mokytis ir mokyti. Prioritetų sąraše taipogi svarbią vietą užima aplinkos tvarkymo darbai, apimantys pėsčiųjų takelių dangos atnaujinimą, minkštos dangos po vaikų žaidimų įrenginiais, šiuolaikiškų sporto aikštynų įrengimą ir pan.

"Šiandienė mokykla auklėtiniams nebegali būti pareiga. Ji privalo traukti mokinius, kad jie norėtų čia būti. Galiausiai ir ugdymo procesas – tai ne vien pamokos, bet ir kiti užsiėmimai, veiklos, o visam tam reikalingos tinkamos erdvės", – pridūrė viccemerė.

GALERIJA

 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
 • Kauno mokyklose pluša statybininkai: darbams skirta apie 7 mln. eurų
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

bbd matijosiaus kale

Speju aferistines UAB firmos gerai pagyvens kaip pvz. EDS projektai ?!

Skaitytojas.

Adamkaus gimnazijos renovacija Įspūdinga,Šaunu Matėme natūroje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS