KITM kviečia mokytis programavimo: ir moksleivius, ir visus, norinčius persikvalifikuoti | KaunoDiena.lt

KITM KVIEČIA MOKYTIS PROGRAMAVIMO: IR MOKSLEIVIUS, IR VISUS, NORINČIUS PERSIKVALIFIKUOTI

  • 5

Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM) kviečia mokytis įvairių profesinio mokymo programavimo programų. Perspektyvią ir įdomią specialybę gali įgyti ne tik moksleiviai, bet ir kitų profesijų atstovai, norintys persikvalifikuoti.

Skirtingos programavimo kalbos

KITM galima rinktis skirtingas programavimo kalbas: JavaScript, „Java“, PHP, .NET įgyti teorinių ir praktinių šios specialybės žinių. Mokiniai supažindinami su programuotojo profesija, mokosi dirbti su operacinėmis sistemomis ir duomenų bazėmis.

„Šiuo metu visi skaitmenizuojasi, viskas keliama į internetą, jame daugėja paslaugų, todėl nuolat auga ir programuotojų poreikis. Tai viena tų sričių, kuri leidžia moksleiviams turėti ateities profesiją ir dirbti bet kurioje pasaulio šalyje. Ši profesija turi daug laisvės ir potencialo“, – kodėl verta rinktis programavimo specialybę, nurodė KITM profesijos mokytojas metodininkas Martynas Kašelionis.

Įgyti programavimo pagrindai leidžia gilinti pasirinktos programavimo kalbos  žinias. Štai JavaSript kalba naudojama programuojant interneto puslapio dizainą. „Tai labiau į estetiką linkusi programavimo kalba, kurioje yra nemažai kūrybiškumo, dėmesio įvairioms detalėms“, – kalbėjo KITM mokytoja Jolita Kuncienė.

PHP programavimo kalba orientuota į interneto puslapio, programų kūrimą. „Tai viena populiariausių programavimo kalbų, kuria kuriami įvairūs forumai, portalai, prižiūrimi serveriai, atsakingi už duomenų saugojimą. Ši kalba labai lanksti ir suteikia daug galimybių panaudoti žinias“, – apie savo kuruojamą sritį kalbėjo M. Kašelionis.

„Mokiniai turi galimybę panarstyti programavimo kalbos Java subtilybes. Ši kalba – tarsi sunkioji artilerija, kuria galima sukurti darbalaukio, mobiliąsias ar interneto programas. Java atveria vartus į praktiškai visą programavimo pasaulį“, – pridūrė profesijos mokytojas metodininkas Algirdas Kušlys.

Įgyti programavimo pagrindai leidžia gilinti pasirinktos programavimo kalbos žinias.

Mokymo programų privalumai

Pasirinkę programavimo specialybę mokiniai įgyja ir papildomų kompetencijų, dalyvauja susitikimuose su programuotojų ieškančiais verslais, semiasi patirties įvairiose bendrovėse ir iš kitų programavimo specialistų.

„Yra ir darbo pokalbių treniruočių, mūsų partneriai programuotojai sukūrė imitacinę atranką, tad moksleiviai gali gauti atgalinį ryšį, ką reikėtų patobulinti. Aš noriu, kad mano mokiniai neapsiribotų viena programavimo sritimi, todėl visada organizuoju susitikimus su kitų IT specialybių atstovais: testuotojais, analitikais, dizaineriais ir kt., jie pasakoja, kokių įgūdžių kokiame darbe reikia“, – vardijo J. Kuncienė.

„Tikrai mokymosi struktūra yra įdomi, nes moksleiviai gauna bazinių žinių, kurios reikalingos programavimui, vėliau jie jungiami į komandas, dirba su projektavimo veiklomis, viską išbando praktikoje“, – nurodė M. Kašelionis.

Kam skirtos mokymo programos?

Mūsų mokykloje mokiniai gali mokytis nuo 9 arba 11 klasės. Čia gali įgyti ne tik pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, bet ir pasirinktą specialybę. Puiki galimybė mokytis po 12 klasių, arba turintiems kitą išsilavinimą, tačiau norintiems keisti profesiją ir savo jėgas išbandyti programavimo srityje.

„KITM siūlo rinktis skirtingas mokymo programas. Nuo 9 arba 11 klasės mokiniai gali mokytis JavaScript programavimo, tada, išlaikę egzaminus, gauna ne tik dvyliktos klasės atestatą, bet ir specialybės diplomą. Tie, kurie baigė mokyklą ar keičia profesiją, gali rinktis JavaScript, Java, PHP, .NET programuotojų arba programinės įrangos testuotojo mokymo programas. Pabaigę programą įgyja jaunesniojo programuotojo kvalifikacijos diplomą“, – komentavo direktoriaus pavaduotoja E. Žilionė.

Buvęs KITM mokinys Mantas Tarutis pasidalijo savo įspūdžiais. Jis vienas tų, kurie nusprendė keisti profesiją ir džiaugėsi, kad skyrė laiko mokytis KITM ir įgijo reikiamų įgūdžių.

„Mokydamasis KITM įgijau labai gerą patirtį, nes mokytojai žino, kokių įgūdžių reikia darbdaviams, ir tų dalykų moko. Profesinėje mokykloje įgijau tvirtus programavimo pagrindus, man labiausiai patiko dirbti su žiniatinkliu. Jau baigiantis mokslams gavau praktikos vietą, o netrukus susiradau ir norimą darbą“, – kalbėjo pašnekovas.

Kviečia susitikti

KITM visus besidominčius programavimo (ar kitomis IT) studijomis kviečia susitikti ir gyvai aptarti rūpimus klausimus.

Atvirų durų diena vyks balandžio 7 d. 12 val. Kauno informacinių technologijų mokykloje (Laisvės al. 33).

GALERIJA

  • KITM kviečia mokytis programavimo: ir moksleivius, ir visus, norinčius persikvalifikuoti
KITM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

PSD vezdu i galva... vakcina.... elektriku afera......

manau ka timtai tai suprantat kaip ka jum tikrai reikia persikvalifikuot... pasimokinat anglu kalbos ir skrendat ...vaziuojat...pesciom einat...slaiuziat galu gale ... prie situu aferistu valdzios nematau reikalo dirbt uz minimalia alga...valstybes tarnautojas dirbdamas valstybinej ymoneje prasimokines apipisientoju valstybes giesme gauna 15000 eur alga...oficialiai.... vaikuciai jie laurus bukalaurus rauna... a jus jiems dirbsit uz minimalke.... i da jum alga ismokes i uzsienio banka...i privatu lanzbergio draugu pensijini fonda...ir norit pinigeli nusiimt jum da teks pasert bankomata ....nx...15 000 eur...alga valdininko... a man 600 vos isdreba....nx... nenoriu ne pagalvot apie PSD laza... apie privaloma krine tranyba.... elektrikai aferistai padejo riebu taska...aciu kad paskatinot emigruot...minimali alga NORWEGIJOJ 2000Eur...a maisto kainos tokios kaip lietuvoj... ...

To jie

Taip, taip - su įgytomis žiniom jie emigruos - buroku ravėti arba skiedini nešioti.

xxx

O kad taip butu lengva persikvalifikuoti :) ten igysite tik pacias minimaliausias zinias, susipazinsit, nes norint buti programuotoju reiks dar vargti minimum 5 metus ir per juos ismokti labai daug visko ir dirbti uz minimuma, nes siai dienai tokiu priruostu tukstanciai yra zmoniu ir visi iesko savo junior pozicijos, o darbdaviai jau nori kad turetu ir patirties ir moketu su daug dalyku dirbti :) Beje klausimas KITM , kada pradesi Python mokymus ? Jie vieni paklausiausiu dabar pasaulyje
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS