Neperskeltuose Neveronyse – atsinaujinimo ženklai | KaunoDiena.lt

NEPERSKELTUOSE NEVERONYSE – ATSINAUJINIMO ŽENKLAI

Nerimo ir sumaišties, tvyrojusių Neveronyse prieš trejus su puse metų dėl "Lietuvos geležinkelių" užmačių, nebelikę. Miestelis atsinaujina, jo jau vėl nesibaido naujakuriai.

Pasipriešino užmačioms

Turbūt dauguma jau spėjo užmiršti, kad 2016-aisias vieną iš didžiausių pagal gyventojų skaičių rajono seniūnijų, užimančią 13 kv. km. plotą, "Lietuvos geležinkeliai" buvo užsimoję perskelti į dvi dalis, nušluoti keletą privačių namų, panaikinti kelią ir tankiai apgyvendintoje vietovėje, šalia gimnazijos ir vaikų darželio įrengti kelyną, sudarytą iš 10–12 geležinkelio linijų ir traukinių remonto depą.

Dėl gražios gamtos ir miesto artumo ši gyvenvietė tuo metu kaip tik sparčiai plėtėsi, gyvenamieji namai čia dygo kaip grybai po lietaus. "Jei "Lietuvos geležinkeliai" savo ketinimų neatsisakys, tapsime pačia nepatraukliausia seniūnija, pranokstančia net Lapes su sąvartynu", – prognozavo Neveronių seniūnė Aldona Petkevičienė. "Per mus pervažiuos, kaip per indėnus Amerikoje," – taip tuometinius ketinimus įvardijo neveroniečiai ir rimtai priešinosi projekto sumanytojų užmačioms.

Rugsėjo pabaigtuvės

"Neveronys atsigauna, daug gražių darbų nuveikta ir ne mažiau jų planuojama. Tie, kurie į Neveronis sugrįžta paviešėti iš užsienio, pripažįsta, kad pokyčiai – akivaizdūs", – džiaugėsi A.Petkevičienė. Vien šiemet investicijos į Neveronių infrastruktūrą viršys 3 mln. eurų.

Bene labiausiai miestelio veidą keičia Krašto gatvės rekonstrukcija. Ši gatvė jungia tris atskirus rajonus: sodų teritoriją ir  vadinamuosius pirmus bei antrus Neveronis. "Iš tikrųjų Neveronys yra vieni, nėra nei pirmų, nei antrų, tiesiog tai – atskiros vietovės, kuriose vyko statybos, ir jos dabar susijungia", – šypsojosi seniūnė.

Rekonstruojant Krašto gatvę, jau įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, apšvietimas, atliekami baigiamieji darbai. "Rekonstrukcija vyko nuo praėjusių metų liepos mėnesio. Kadangi nebuvo aplinkkelio ir kelininkai negalėjo uždaryti gatvės, tuo pačiu metu vyko ir remontas, ir gyventojų kelionės į darbą bei iš jo. Gerai, kad beveik nebuvo lietaus, tai šiek tiek gelbėjo, tačiau žiemą buvo sudėtingiau, nes atsirasdavo duobių, pasitaikydavo vairuotojų pykčio, bet pavykdavo surasti kompromisą. "Kauno tiltai" labai atsakingai reagavo tiek į mūsų, tiek į gyventojų pastabas, stengėsi užtikrinti kiek įmanoma patogesnes eismo sąlygas rekonstruojama gatve", – sakė A.Petkevičienė. Rugsėjį jau numatytos darbų pabaigtuvės ir iškilmingas gatvės atidarymas.

Darbas darbą veja

Kai baigsis Krašto gatvės rekonstrukcija, ketinama tvarkyti netoliese esančius rekreacinius plotus. Šias metais, padedant Kauno rajono savivaldybei, iš Nacionalinės žemės tarnybos pavyko gauti panaudai antrąjį Neveronių tvenkinį ir žemę aplink jį. Pasirašius sutartį, ši žemė ir tvenkiniai skirti visuomenės poreikiams.

"Kol kas tame lopinėlyje "Kauno tiltai" laiko savo techniką, tačiau pasibaigus gatvės rekonstrukcijai bendrovės vadovai pažadėjo išlyginti aikštelę. Jau esame įsigiję treniruoklius, įrangą paplūdimio tinkliniui, juos teliks sumontuoti sutvarkytoje vietoje, – planais dalijosi seniūnė. – Pernai Neveronyse vyko tarptautinis medžio drožėjų čempionatas, net devynios jo metu motopjūklais išdrožtos skulptūros pasiliko miestelyje. Kelios jų – prie įvažiavimo, prie gimnazijos bei vaikų darželio – jau puošia aplinką, o dvi skulptūros ir suolelis bus pastatyti prie tvenkinių."

Seniūnija jau planuoja ir rekreacinės vietos Neveronyse plėtrą. "Mums pavyko rasti rėmėjus, kurie apsiėmė iškirsti krūmus prie tvenkinių, šiuo metu jau vyksta tvarkybos darbai. Kreipsimės į Kauno rajono savivaldybę, kad ateityje aplink tvenkinius būtų įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas galbūt net su apšvietimu. Tuomet galėtume plėsti šią jau pamėgtą poilsio zoną, nes kitos ir neturime. Džiaugiamės, kad prisideda bendruomenė – būtent ji iškirto dalį krūmų ir atidengė tvenkinį", – pasakojo  A.Petkevičienė.

Tvarkoma ne tik Krašto gatvė – darbai vyksta ir kitur. Šiemet atsirado nauja asfaltuota Daugėlių gatvė, pernai sutvarkyta dalis Keramikų gatvės, prie jos įrengtas šaligatvis, kuriuo vaikai gali saugiai eiti į mokyklą, įrengtas šaligatvis ir dalyje Šiltnamių gatvės paklota nauja asfalto danga. Pernai iš savivaldybės gauta lėšų ir daliai Bijūnų gatvės šaligatviui į vaikų darželį atnaujinti.

Seniūnė neslėpė, kad neveroniškai turi aibę planų, kur ir ką dar reikia pagražinti ar atnaujinti.

Daugėja žaliųjų zonų

Seniūnija dvejus metus iš eilės rengė projektus ir gavo lėšų iš Kauno rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos. "Medeliais apželdinome žaliąją zoną Šiltnamių ir Bijūnų gatvėse. Šiemet panašų projektą ketiname įgyvendinti Kertupio gatvėje. Taigi, Neveronyse atsiras naujų gražių žaliųjų erdvių", – vardijo pašnekovė.

Sužinojusi, kad yra galimybė pasinaudoti ES parama, seniūnė prieš porą metų parengė projekto paraišką Neveronių gimnazijos stadionui atnaujinti. "Mes jį vadindavome bekele, nes tai buvo pelkėta, nelygi pieva, kurioje augo medžiai. Dar iki projekto seniūnija tuos medžius iškirto, išrovė kelmus. Projektas buvo patvirtintas, skirtas finasavimas – 200 tūkst. eurų, Kauno rajono savivaldybė pasirašė paramos sutartį. Iš pradžių buvo planuota, kad savivaldybė prisidės 50 tūkst. eurų, tačiau pamačius, kiek reikės iškelti komunikacijų, sumą teko didinti keturis kartus, nes norėjosi stadioną įrengti kokybiškai", – pasakojo A.Petkevičienė.

Aldona Petkevičienė

Darbai dar tebevyksta, tačiau stadionas jau įgauna tikrąjį vaizdą. Bendromis pastangomis, labai palaikant Kauno rajono savivaldybei, rugsėjį moksleiviai ir visa Neveronių seniūnijos bendruomenė jau galės sportuoti atnaujintame aikštyne.

"Turime parengtą turgavietės vizualizacijos projektą, kitais metais turgavietei įrengti tikimės savivaldybės lėšų. Tai bus patraukli zona, skirta ne tik prekybai, bet ir poilsiui miestelio centre, Šiltnamių gatvėje. Čia galės susiburti jaunos mamos su mažais vaikais ar vyresnio amžiaus kaimynai iš aplinkių namų", – sumanymais dalijosi pašnekovė.

Seniūnė neslėpė, kad neveroniškai turi aibę planų, kur ir ką dar reikia pagražinti ar atnaujinti. "Prioritetas lieka tas pats – gatvių ir šaligatvių remontas, nes tai susiję su gyventojų saugumu. Nors pavyko nemažai nuveikti, dar turime ir žvyro dangų, ir ištrupėjusio asfalto, ir netvarkingų šaligatvių. Neabejoju, kad ir juos po truputį sutvarkysime. Antras pagal svarbumą darbas – įrengti poilsio zonas prie abiejų tvenkinių, kad neveroniškiai ir miestelio svečiai galėtų smagiai leisti laisvalaikį", – tvirtino A.Petkevičienė.


Valerijus Makūnas

Kauno rajono meras

Neveronys yra viena iš augančių Kauno rajono seniūnijų. Naujakuriams svarbu, kad čia yra gražių miškų, vandens telkinių, netoliese tyvuliuoja Kauno marios, greta driekiasi automagistralė Vilnius – Klaipėda, ranka pasiekiamas Kaunas.

Prieš keletą metų neveroniškius gerokai įbaugino „Lietuvos geležinkelių“ užmojai gyvenvietėje statyti geležinkelio depą ir traukinių remonto įmonę. Džiaugiuosi, kad tuometinis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius išgirdo vietos bendruomenės ir Kauno rajono savivaldybės prašymus ir atsisakė šių planų.

Esu įsitikinęs, kad Neveronys yra skirti patogiai gyventi, dirbti ir auginti vaikus. Seniūnijoje yra nemažai smulkaus ir vidutinio verslo, o stambioms ir taršioms įmonėms tankiai apgyvendintoje teritorijoje, mano nuomone, - ne vieta.

Džiaugiamės aktyvia Oksanos Šukaitienės vadovaujamo Neveronių bendruomenės centro veikla, didžiuojamės meno saviveiklos kolektyvais – folkloro ansambliu „Viešia“ ir sutartinių giedotojų grupe „Jorė“, tautodailininkais.

Neveronys kūrėsi pelkėtoje vietovėje, aplink sovietmečio laikais veikusį šiltnamių kombinatą. Gyvenvietė išgyveno pakilimo ir nuosmukio laikus, o dabar, tikiu - atėjo tikras atgimimas. Mūsų svarbiausi tikslai: atnaujinti gatvių infrastruktūrą, sutvarkyti viešąsias erdves, poilsio vietas, gimnaziją, stadioną, vaikų darželį, užtikrinti patogų susisiekimą.

Į Neveronių seniūniją jau nemažai investavome, dar daugiau darbų laukia ateityje. Dažnai susitinku su neveroniškiais, matau jų pasiryžimą gražinti aplinką ir tikiu, kad bendros pastangos duos vaisių.

GALERIJA

  • Neperskeltuose Neveronyse – atsinaujinimo ženklai
  • Neperskeltuose Neveronyse – atsinaujinimo ženklai
  • Neperskeltuose Neveronyse – atsinaujinimo ženklai
  • Neperskeltuose Neveronyse – atsinaujinimo ženklai
  • Neperskeltuose Neveronyse – atsinaujinimo ženklai
  • Aldona Petkevičienė
Rašyti komentarą
Komentarai (17)

kertupis

Kertupio gatvės pabaiga iš vis žvyrkelis, šaligatvių nėra.

Anonimas

kazkaip nepastebejau ar apie baigiamus uzversti tvenkinius pamirso parasyt?

tomas

kaip visos gatves bus susaligatveis tada jo dabar viena gatve o visur kitur nieko
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS