Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams | KaunoDiena.lt

PASTATŲ RENOVACIJĄ PATIKĖKITE PROFESIONALAMS

  • 15

„Civinity“ įmonių grupė per dešimtmetį pakeitė daugybės žmonių ir pastatų gyvenimą. Atnaujintuose daugiabučiuose jaukiau, pigiau ir saugiau gyventi, sutvarkant pasenusias namo sistemas buvo užkirstas kelias ne vienai galimai avarinei situacijai, taip pat pakilo būsto vertė.

Atnaujino visą kvartalą

Kai reikalų imasi savo srities profesionalai, darbai atliekami greitai ir kokybiškai. Tuo jau įsitikino ir nemažai kauniečių.

Kaune „Civinity“ yra atlikusi pirmąją kvartalinę renovaciją. Tąkart iš karto buvo modernizuojami net vienuolika daugiabučių namų, tvarkoma jų aplinka nuo parkavimo vietų iki žaliųjų erdvių zonų.

Į projektą įsijungė ir iš pradžių skeptiškai buvę nusiteikę gyventojai. Vienoje M.Romerio g. atkarpoje iš vienuolikos numatytų namų kelių jų gyventojai iš pradžių kategoriškai nesutiko su kvartalo renovacijos idėja. Tačiau praėjus metams patys įsitikino čia pat atnaujintų kitų daugiabučių renovacijos kokybe ir sutiko su pokyčiais ir jų namuose.

Kokie tie pokyčiai? Senos statybos daugiabučių namų atnaujinimas dėl jų techninės būklės yra neišvengiamas. Didžioji dalis jų inžinerinės sistemos yra susidėvėjusi, dažnai per sienas švilpia vėjas, stogas praleidžia ne tik orą, bet ir vandenį, o pasenusi šildymo sistema netolygiai paskirsto šilumą į pastato butus, kaip buvo ir minėtuose M.Romero g. namuose.

Visiems renovuotiems daugiabučiams keliamas reikalavimas pasiekti kuo aukštesnę pastato energetinio naudingumo klasę. Atnaujinti namai dažniausiai pasiekia aukštą energetinio naudingumo B klasę, o tai leidžia sutaupyti bent 40 proc. energijos sąnaudų bute palaikant komfortišką temperatūrą.

Labiausiai pastebimas pokytis – daugiabučio estetinis vaizdas, turintis poveikio ne tik namo, bet ir visiems aplinkiniams gyventojams. Modernizacija sumažina renovuoto namo poveikį gamtai, pagerina pastato, jo inžinerinių sistemų fizines ir energetines savybes, dėl ko gyventojams, kaip jau minėjome, sumažėja būsto šildymo išlaidos, o temperatūrą galima reguliuoti pagal individualius gyventojų poreikius ir galimybes. Butuose įsirengus rekuperacinę sistemą – patalpose oras bus šviežias net nevarstant langų.

Modernizacija ne tik suteikia naują gyvenimo kokybę, bet ir apčiuopiamai kilsteli turimo turto vertę – net iki 20-30 proc.

Didžiausią vizualinį pokytį sukelia atnaujinti fasadai, bet namo apšiltinimas ir sistemų renovacija neretai yra kur kas svarbesni kalbant apie gyventojų saugumo ir komforto užtikrinimą. („Civinity“ nuotr.)

Dešimtmečio patirtis

Daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimas ir modernizavimas – tai viena iš pagrindinių „Civinity“ veiklos sričių. Į šią veiklą sutelktos žinios, dešimties metų renovacijos patirtis, dėmesys, patikimi savo srities profesionalai, pasirūpinta ir techninėmis priemonėmis, reikiama įranga negailint investicijų. Tai leidžia pasiekti, kad renovacijos procesas būtų greitas ir gyventojams suteiktų maksimalią naudą. Vien pernai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje „Civinity“ renovavo 68 daugiabučius namus (106 tūkst. kv.m).

Dažniausiai gyventojai baiminamasi, ar renovacija bus atlikta kokybiškai ar patenkins jų lūkesčius. Gyventojai mano, kad atlikus namo renovacijos darbus privalės atlikti kapitalinį buto remontą, tačiau tai yra nepagrįsta baimė.

Svarbiausia – tinkamai pasirengti sklandžiai renovacijos pradžiai. Itin reikšmingas – kokybiškai ir tinkamai parengtas investicinis planas, kuris rengiamas pagal energinio naudingumo sertifikatą bei daugiabučio namo techninių apžiūrų išvadas. Nuo šio plano priklauso tolimesnė techninio darbo projektavimo užduotis.

Kalbant apie renovacijos darbų kokybę ir rezultatus verta paminėti, kad renovacijos procesams keliami aukščiausi reikalavimai. Taip pat didesniuose kaip 1,5 tūkst. kv.m daugiabučiuose bus įrengtos saulės jėgaines, gaminančios elektrą namo bendrojo naudojimo patalpoms apšviesti.

Trečdalio kompensacija

Pastatų modernizacijos privalumai – didžiuliai, tačiau ir darbų kaina nemenka. Trečdalį renovacijos darbų išlaidų kompensuoja valstybė, jei yra pasirenkamos energinį efektyvumą didinančios priemonės, tokios kaip rekuperacijos, šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas ar keitimas, fasadų šiltinimas, balkonų įstiklinimas, laiptinės lauko durų ir tambūro durų keitimas, butų ir kitų patalpų langų keitimas į mažesnio šilumos pralaidumo langus ir kt.,

Jei butų savininkai nusprendžia modernizuoti seną ar naujai įrengti automatizuotą šilumos punktą, pertvarkyti ar pakeisti šildymo sistemą, butuose ir kitose patalpose įrengus individualios šilumos apskaitos prietaisus ar daliklių sistemą, valstybė papildomai kompensuoja 10 proc. investicijų.

Vykdantiems projektams 100 proc. kompensuojamas projekto parengimo, projekto ekspertizės, projekto įgyvendinimo administravimo, statybos techninės priežiūros išlaidos. Nepasiturintiems gyventojams (socialiai remtiniems – kuriems yra kompensuojamos šildymo išlaidos) kompensuojamos visos išlaidos.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose aktyviai atliekame renovacijos darbus ir nuolat konsultuojame gyventojus renovacijos tema.

Kaip vyksta renovacija?

„Didžiuosiuose Lietuvos miestuose aktyviai atliekame renovacijos darbus ir nuolat konsultuojame gyventojus renovacijos tema. Dedame pastangas, kad gyventojai apie renovacijos naudą gautų išsamią informaciją iš kompetentingų specialistų ir priimtų sprendimus vadovaudamiesi tikslia informacija, o ne iš visuomenėje susiformavusių stereotipų“, – sakė UAB „Civinity LT“ direktorius Giedrius Eidimtas.

Renovacijos procesas yra sudėtingas ir, neslėpė G. Eidimtas, tikrai ne visos pastatus administruojančios įmonės yra pajėgios suvaldyti šį procesą. „Galime kartu pasidžiaugti per dešimt metų įgyvendintų šimtų renovacijos projektų sėkme. Daugybė daugiabučių tapo jaukesni, komfortiškesni, o atnaujindami jų sistemas prisidėjome ir prie energijos taupymo sprendimų, mažesnio gamtos teršimo“, – kalbėjo bendrovės vadovas, raginantis gyventojus, dar nepasinaudojusius daugiabučių renovacijos teikiamomis naudomis, jomis būtinai pasidomėti.

„Civinity“ nuotr.

Renovacijos procesas iš viso trunka apie dvejus metus, iki statybos darbų pradžios užtrunkama nuo metų iki pusantrų. Kiekvienas namas yra skirtingas, ir prieš atliekant renovacijos darbus būtina atlikti pastato analizę, parengti jau minėtą investicinį planą atsižvelgiant į namo būklę ir gyventojų pageidavimus, poreikius, galimybes.

Renovuoto daugiabučio namo matomų darbų garantija – penkeri metai, paslėptų statinio elementų (pvz., vamzdynai) – dešimt metų.

GALERIJA

  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
  • Pastatų renovaciją patikėkite profesionalams
„Civinity“ nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Na taip.

Surenovuosim. Pusės darbų kokybė prasta. Mokėsim ilgus metus bankui paskolą. Buto išlaikymas bus brangesnis. O šildymo kainas vistiek verslų storšamašniai kels ..Ar verta dabar mesti tam savo pinigus? Manau ne. Reikia daryti tik ta kas būtina. Niekas Lietuvos sukčių valdomoje sistemoje negali mums užtikrinti lengvesnės ir pigesnės ateities. O dar su banku reik prasidėt. Čia tas pats kap krokodilą vonioj augint

Tai būtų tiksliau įvardinta.

Profesionaliems kombinatoriams ,gyventojų apgaudinėjimu užsiimantiems.

Gyv.

O kas bus keliolika metų po renovacijos ar kas pagalvojo , kaip atrodys namas kaip pradės byrėti visokios medžiagos naudotos renovacijai ,nesąmonė, namas apmūrytas geriausia renovacija o visokios plytelės ne tokioje klimatinės zonos šalyje.Cinivyti aferistai iš Klaipėdos, Viltės biznis visoje Lietuvoje kaip amaras.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS