Džiaugsmą ir sveikatą padeda atrasti per muziką ir judesį (Metų kaunietės rinkimai) | KaunoDiena.lt

DŽIAUGSMĄ IR SVEIKATĄ PADEDA ATRASTI PER MUZIKĄ IR JUDESĮ (METŲ KAUNIETĖS RINKIMAI)

  • 0

Muzika praplečia sielą, praskaidrina dieną ir pakelia nuotaiką, taip pat verčia judėti bei gydo. Šiandien pristatome dar tris projekto "Metų kaunietė 2016" dalyves, kurių veikla ir pastangos, be visos kitos naudos miestiečiams, dar ir garsina Kauną šalyje bei už jos ribų.

04. Dalia Jatautaitė

Šios vargonų muzikos propaguotojos ir gaivintojos Kauno mieste įkurtas ir vadovaujamas Kauno religinės muzikos centras (KRMC) vykdo įvairius klasikinės muzikos projektus Kaune ir Lietuvos regionuose. Jos pastangomis suaktyvėjo didžiųjų Kauno arkikatedros vargonų rekonstrukcija, kuri buvo baigta pernai prieš pat Kalėdas.

KRMC rengia įvairius klasikinės muzikos projektus Kaune (pavyzdžiui, "Sekmadienio muzika", "Europos šalių muzika", "Musica sacra", koncertus Prisikėlimo šventovės terasoje) ir Lietuvos regionuose (pavyzdžiui, "Skamba Sūduvos vargonai" Marijampolėje). D. Jatautaitė yra ir VšĮ "Pamario festivaliai" vadovė.

Kauno miesto 600 metų jubiliejaus proga D. Jatautaitė įrašė kompaktinį diską, kuriame įamžino Kauno arkikatedros bazilikos vargonus – vertingiausią lietuviško vargonų paveldo objektą. Už nuopelnus kultūrai, Kauno miesto savivaldybė D. Jatautaitę apdovanojo II laipsnio Santakos garbės ženklu.

D. Jatautaitės, jau daugelį metų gyvenančios Kaune, pavardė ir vargonų muzikos koncertai yra tapę sinonimais.

2012 m. rugsėjį Kauno arkikatedroje bazilikoje prasidėjo profesionalių menininkų kultūrinė akcija – koncertų ciklas "Kad vėl sugaustų didieji Kauno arkikatedros vargonai". Ši akcija buvo tęsiama penkerius metus.

Ir šios akcijos idėjos autorė – nenuilstanti vargoninės muzikos propaguotoja ir gaivintoja D. Jatautaitė.

Susirūpinimas dėl Kauno arkikatedros didžiųjų vargonų ateities tiek vargoninės muzikos žinovus, tiek mėgėjus vertė nerimauti – restauracijos darbai sustojo vos prasidėję. Džiugu, kad prieš pat 2016 m. Kalėdas restauruoti Didieji Kauno arkikatedros vargonai sugaudė.

05. Dalia Vaikšnorienė

Tai gydytoja, profesionalių ir mėgėjų šokių mokytoja, profesionalų ir mėgėjų sportinių šokių teisėja, šokių klubo "Gintarėliai" vadovė, mokanti šokti ir skatinanti judėti ne tik vaikus, bet ir senjorus. O jos organizuojamas tradicinis tarptautinis šokių turnyras "Kaunas Open" Kauną garsina ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.

Pastarosios varžybos buvo vienas masiškiausių Lietuvoje rengiamų šokių renginių. Atvyko teisėjų iš penkiolikos šalių, o ant parketo sukosi net daugia kaip 800 šokėjų porų iš 20-ies šalių.

"Labai noriu padėti žmonėms, kartu garsinti mūsų miestą Kauną. Tokio rango varžybos – dar vienas traukos šaltinis turistams, be to, Kaunas buvo Lietuvos sportinių šokių lopšys, norisi šias gražias šokio tradicijas tęsti", – sakė D. Vaikšnorienė.

Pasiteiravome, kaip ji sugeba į treniruotes pritraukti tiek daug ir tokio įvairaus amžiaus žmonių? "Pati nežinau", – truktelėjo pečiais D. Vaikšnorienė. Ji spėjo, kad tikriausiai labiausiai žmones motyvuoja noras būti sveikiems ir gerai jaustis.

Nemažai senjorų noru šokti užsikrėtė nusprendę apsilankyti nemokamose šios kaunietės rengtose treniruotėse, pritaikytose būtent šio amžiaus žmonėms.

"Visuomet akcentuoju, kad judėjimas padeda išlikti sveikiems. Aišku, šokiai kartu teikia ir džiaugsmą, kelia nuotaiką – šokti, pabendrauti yra be galo smagu", – sutiko moteris.

Dar vienas šokių pranašumų, apie kuriuos pasakojo pagyvenę jos treniruojami šokėjai, – lengviau užmigti. "Mūsų užsiėmimai dažniausiai vyksta vakarais. Kai kurie sakė, kad nebereikia vaistų, padedančių geriau miegoti", – kalbėjo kaunietė, gydytoja dirbusi net 22 metus. Tačiau šoka ji dar ilgiau – visus tris dešimtmečius.

Ji yra tapusi ir Lotynų Amerikos, ir standartinių šokių Lietuvos šokių čempione, tarptautinių turnyrų prizininkė bei nugalėtoja. "Niekada negalvojau ir nenorėjau būti šokių mokytoja", – neslėpė D. Vaikšnorienė. Trenerės karjera prasidėjo tuomet, kai jos, tarptautinės klasės šokėjos, nors dar tik pirmakursės dabartiniame Lietuvos sveikatos mokslų universitete, paprašė bent jau laikinai užimti aukštosios mokyklos pramoginių šokių kolektyvo vadovės ir trenerės vietą.

"Buvo baisu. Buvau tik pirmakursė ir turėjau kažką aiškinti, pavyzdžiui, penktakursiams. Drąsos, viešo kalbėjimo išmokau dirbdama", – prisiminė kaunietė.

06. Danguolė Beinarytė

Ši vieno garsiausių Lietuvoje Kauno technologijos universiteto akademinio choro "Jaunystė" meno vadovė ir dirigentė, A. Kačanausko muzikos mokyklos mokytoja metodininkė, buvusi ilgametė Kauno Kristaus Prisikėlimo, Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikų vargonininkė aplinkinius akimirksniu užkrečia meile muzikai ir dainavimui.

Už nuopelnus gimtajam Kaunui ir visai Lietuvai ji apdovanota Santakos garbės ženklu.

Pernai 90-metį atšventusi "Jaunystė" yra laimėjusi Lietuvos liaudies kultūros centro apdovanojimą "Aukso paukštė" kaip geriausias mėgėjų choras, o 2013 m. tapo neprofesionalių Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso nugalėtoju ir iškovojo teisę ketverius metus vadintis geriausiu mėgėjų choru Lietuvoje.

A. Kačanausko muzikos mokykloje jaunimui ir vaikams padeda siekti chorinio, solinio ir estradinio dainavimo meistriškumo.

D. Beinarytės vadovaujami Kauno chorai keletą metų iš eilės laimėjo televizijos projektus "Chorų karai".

D. Beinarytė tiki, kad reikia ne laukti sėkmės ar tinkamo momento, o dirbti, stengtis. Ji ne kartą yra teigusi, kad darbas ir meilė muzikai yra jos gyvenimo variklis.

Nors daug šypsosi, bet ši kaunietė atrodo reikli ir valdinga moteris. Dirbant su didžiuliu būriu skirtingų veržlių, reiklių asmenybių būtina tvirtybė ir konkretumas. Vis dėlto viename interviu yra sakiusi, kad kartais ją gali sugraudinti net menkiausi dalykai.

Balsuoti galite:

DIENRAŠTIS

Iš dienraščio išsikirpkite bei užpildykite lapelį ir siųskite adresu: Metų kaunietė, "Kauno dienos" redakcija, I. Kanto g. 18, 44296, Kaunas;

arba atneškite ir įmeskite į specialias dėžes redakcijos skyriuje, I. Kanto g.18, Kaunas.

Vienas kuponas prilygsta dešimčiai balsų.

SMS ŽINUTĖS

Balsuoti galite SMS žinutėmis.

Siųskite SMS žinutę (Lietuvoje) tel. 1398 su tekstu MKA XX.

XX – kandidatės numeris, esantis prie jos profilio.

SMS kaina – 1 euras.

SMS žinutė prilygsta dešimčiai balsų.

PORTALAS

Portale kauno.diena.lt, rubrikoje "Metų kaunietė". Portale galima balsuoti vieną kartą per parą iš vieno IP adreso. Vienas balsavimas internetu prilygsta vienam balsui.

Jūsų balsų laukiame iki vasario 10 d. Į kitą etapą pateks dešimt kauniečių, sulaukusių didžiausio jūsų palaikymo.

Daugiau informacijos apie projektą "Metų kaunietė" rasite kauno.diena.lt/mk.

GALERIJA

  • Dalia Vaikšnorienė
  • Danguolė Beinarytė
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS