Vaikai tirpsta mokyklinėse uniformose? | KaunoDiena.lt

VAIKAI TIRPSTA MOKYKLINĖSE UNIFORMOSE?

Už lango 30, klasėse – kone tiek pat laipsnių karščio. Nepaisant to, dalis mokinių už suolų sėdi su mokyklinėmis uniformomis –  tokią tvarką diktuoja mokyklinių uniformų dėvėjimo reglamentas.

"Kauno dienos" redakciją pasiekė tėvų skundai, esą kai kuriose miesto ugdymo įstaigose mokiniams pamokų metu neleidžiama nusiimti net uniforminių švarkų. Vaikai priversti virti savo sultyse.

"Viena mokytoja sūnui griežtai uždraudė sėdėti tik su marškiniais, nors temperatūra klasėje buvo tokia pat lauke. Langai uždaryti", – piktinosi paskambinusi moteris.

Tiesa, ne visi tokie griežti uniformų dėvėjimo klausimu. Antai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazijos administracija šios savaitės pradžioje išplatino laišką, kuriame moksleivius ragino uniformas kabinti į spintas, o vietoje jų šokti į lengvesnius, vasarinius drabužius. Su sąlyga, kad šie neprimins paplūdimio madų – jokių šortų ar palaidinių, apnuoginančių pilvus.

Tai, kad mokykla ne pliažas, moksleiviams kartoja ir "Aušros" gimnazijos administracija.

"Pageidaujame, kad merginų palaidinės būtų be gilių iškirpčių ir petnešų, tuo metu vaikinai dėvėtų tvarkingus marškinėlius", – paklausta kaip karščiai pakoregavo gimnazistų aprangą, atsakė "Aušros" gimnazijos vadovė Nerija Baltrėnienė.

Viena mokytoja sūnui griežtai uždraudė sėdėti tik su marškiniais, nors temperatūra klasėje buvo tokia pat lauke. Langai uždaryti.

Nors uniformos dėvėjimo reglamente nėra atskiro punkto, kuriame būtų minimos išimtys esant tam tikrai temperatūrai, gimnazijos administracija situaciją vertina blaiviai, o nuo karščio vaduojasi pačiais įvairiausiais būdais. Mokytojai dirba su atviromis klasių durimis, langus nuo tiesioginių saulės spindulių dengia roletais, jungia ventiliatorius. Deja, tai mažai padeda.

"Klasėse, kurių langai į Laisvės alėją, temperatūra apie 25 laipsnius, kitoje pusėje keliais laipsniais daugiau. Mokykloje tikrai labai karšta", – N.Baltrėnienė įsitikinusi, kad esant tokiai temperatūrai sėdėti su pilna mokykline uniforma būtų neįmanoma.

Nors uniformos dėvėjimo tvarką nustato kiekvienos mokyklos administracija, nusiskundimų, kad vienoje ar kitoje ugdymo įstaigoje vaikai verčiami sėdėti su storais švarkais, kelnėmis ir sijonais, Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika nesulaukė. Jo žiniomis mokyklų vadovai į gegužės išdaigas reaguoja labai adekvačiai.

"Šiandien kaip tik kalbėjau su viena mokykla šiuo klausimu, todėl neturiu pagrindo teigti, kad ugdymo įstaigose reikalaujama eiti su uniformomis tokio karščio metu", – tikino V.Mažeika.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

Jotautas

Jo, keli jau sutirpo. Liko tik bala...Bepigu mokytis Suomijoje, už poliaračio, Laplandijoje...

Xxx

Bsigiau mokykla 1991m. Su tomis rudomis.koetos medziagos klostuotomis uniformomis.kuria net isplaut buvo sudetinga per klostus.nes isplovus gaudavosi vazidas ne kazkoks.susdavom tirpdavom tp.plius ant sukneles dar sintetine prikuoste budavo. Isgyvenom:))

eitik sau

ta mūsų mokykla tai-parodija.Pažymių pradinėse klasėse nerašo, su uniforma eit nenori, pareigų nereikia, vien tik teisės.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS