Valstybės kontrolė pradės šalies savivaldybių valdomo NT auditą | KaunoDiena.lt

VALSTYBĖS KONTROLĖ PRADĖS ŠALIES SAVIVALDYBIŲ VALDOMO NT AUDITĄ

Aukščiausioji audito institucija (AAI) pristatė šių metų veiklos planą, kuriuo bus siekiama baigti veiklos auditus statybų leidimų išdavimų, daugiabučių namų atnaujinimo, vartotojų teisių apsaugos, projekto „Rail Baltica“ vidaus kontrolės ir viešųjų pirkimo valdymo srityse.

AAI taip pat per antrą metų pusmetį planuoja baigti auditą dėl viešojo sektoriaus institucinės sandaros tobulinimo, kurio tikslas – įvertinti, ar viešojo sektoriaus institucinė sandara ir jos tobulinimo sistema sudaro sąlygas valstybės valdymą organizuoti vienodai, skaidriai ir efektyviai.

AAI toliau analizuos valstybės nekilnojamąjį turtą (NT) ir, bendradarbiaujant su savivaldybių kontrolierių tarnybomis, šiais metais bus pradėtas šalies savivaldybių valdomo NT auditas.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Mindaugas Macijauskas teigė, kad į šių metų planą įtraukti 37 valstybiniai auditai, 19 veiklos auditų ir 18 finansinių ir teisėtumo auditų, 5 išvados, vykdant biudžeto politikos kontrolės institucijos funkcijas, 3 ES fondų investicijų auditai.

„Pasilikome prie tų pačių 5 prioritetinių sričių, kurias turėjome pernai: švietimo, biudžeto valdysenos, valstybinės žemės valdymo, viešojo valdymo, informacinės visuomenės“, – sakė M. Macijauskas.

Pasak valstybės kontrolierius Arūno Dulkio, didžiausias susidomėjimas jaučiamas dėl „Rail Baltica“ vidaus audito, kurį planuojama baigti šių metų gruodį bei pristatyti 2020 m. pradžioje.

„Jaučiame dėmesį šiam prasidėjusiam auditui iš kitų šalių, nes visiems yra labai įdomu. Tai yra pakankamai reta tarptautiniame kontekste, kai kelių šalių institucijos daro bendrą auditą. Tai nėra pirmasis toks auditas, bet jie yra pakankamai reti, todėl jaučiame iš kitų ES šalių padidintą dėmesį, kaip mums su juo seksis“, – teigė A. Dulkys.

AAI kaip ir kasmet taip pat pristatys išvadas dėl metinio nacionalinio finansinio ataskaitų rinkinio, valstybės biudžeto ir šešių fondų (Privalomojo sveikatos draudimo, Valstybinio socialinio draudimo („Sodros“) it kitų išteklių fondų), biudžetų ataskaitų rinkinio ir jų vykdymo.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS