Kaune dėl liūties – nuotekų tinklų avarija | KaunoDiena.lt

KAUNE DĖL LIŪTIES – NUOTEKŲ TINKLŲ AVARIJA

Kaune antradienį dėl liūties sutrikus technologiniams procesams įvyko nuotekų tinklų avarija, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Jo teigimu, avarija įvyko Marvelės gatvėje.

„Šiuo metu įvykio vietoje dirba Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai. Nuotekos į Nemuną nebebėga, situacija suvaldyta. Aiškinamos įvykio aplinkybės, ruošiamasi paimti vandens mėginius galimai taršai nustatyti“, – rašoma pranešime.

Aplinkos apsaugos departamento teigimu, už normas viršijusią taršą „Kauno vandenys“, deklaruodami mokesčius, turės sumokėti padidintu tarifu.

„Kauno vandenys“ BNS nurodė, kad Kaune antradienio naktį iškrito 51 mm kritulių, t.y. beveik mėnesio norma, o tokios liūties neatlaikė nuotekų sistema Jonavos gatvėje ir valykla Marvelėje. Tačiau mišrios nuotekos, bendrovės teigimu, į aplinką nepateko.

„Liūties neatlaikė ir nuotekų valyklos pirminio valymo nuotekų grotos, joms užsikimšus šiukšlėmis, mišrus nuotekų turinys pateko į smėliagaudę o vėliau į bendro valymo įrenginius. Užlieta buvo ir nuotekų grotų patalpa“, – teigė K. Sasnauskas.

Anot jo, likviduojant gedimą, atliktas grotų remontas ir valymas.

„Šiuo metu situacija suvaldyta, mišrios nuotekos į aplinką nepateko“, - tvirtino K. Sasnauskas.

„Kauno vandenys“ nurodė pastarąją parą sulaukę 63 iškvietimų dėl gedimų – per du kartus daugiau, nei įprastai. Pastarąjį kartą kritinė situaciją dėl liūties fiksuota 2015-aisiais, kuomet per vieną parą gauti 127 iškvietimai.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Zygmas

Nu ir vėl prišiko į upę svolačiai...

tulpes@lrpk.lt

O kodel nugriovete sita pagrindini Lietuvos meno kurini prie Neries? Kuo mes darabar pasaulyje didziuosinmes????

idėja fix

Siūlau sudėt bordiūrus ir žvyrkeliuose- paskui irgi galėsit tiest NUOTAKŲ tinklus, ir verkt kad skęstat, kai pakrapnoja.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS