Patruliai užklupo narkotikų prekeivius? | KaunoDiena.lt

PATRULIAI UŽKLUPO NARKOTIKŲ PREKEIVIUS?

Kauno policijos patruliams vakar užkliuvo automobilių aikštelėje besiburiuojantys šeši jaunuoliai. Įtariama, kad jie turėjo narkotikų.

Kauno policijos patruliams vakar užkliuvo automobilių aikštelėje besiburiuojantys šeši jaunuoliai. Įtariama, kad jie turėjo narkotikų.

Veiksmas vyko trečiadienį apie 20 val. Kulautuvos g. Prie dviejų automobilių stoviniuojantys vyrukai, pastebėję patrulių automobilį, ėmė skubiai skirstytis. 

Vienas vyrukų, priėjęs prie savo automobilio, nusigręžė nuo link jo einančių pareigūnų ir ant žemės numetė baltos spalvos popieriaus skiautę. Pareigūnai nepatingėjo pakelti jus nuo žemės. Popieriaus skiautėje buvo suvyniotas plastikinis maišelis su baltos spalvos milteliais. Bus atlikta ekspertizė, tačiau neabejojama, kad maišelyje buvo amfetaminas. 

Po šio radinio pareigūnai apžiūrėjo ir vyro automobilį „Renault 19". Apžiūra taip pat nebuvo bevaisė. Salone po priekine panele, po vairu, rasta 19 vnt. polietileninių permatomų maišelių su žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga. Šiai medžiagai taip pat paskirta ekspertizė, tačiau manoma, kad ten buvo kanapės.

Įtariamą narkotinių medžiagų savininką 40-metį J. M. pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų neteisėto laikymo be tikslo jas realizuoti. Už tokį nusižengimą maksimali bausmė – iki 2 metų nelaisvės, tačiau remiantis teismų praktika, dažniausiai skiriamos baudos. 

Tuo tarpu bausmė už narkotines medžiagas turint tikslą jas platinti – didesnė, mat gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų. 

Ir nors ši situacija, kai mašinų stovėjimo aikštelėje buriavosi šeši jaunuoliai, labai panaši į narkotinių medžiagų pirkimo-pardavimo susitikimą, deja, tai labai sunku įrodyti. Pasak Kauno vyriausiojo policijos komisariato atstovo spaudai Kęstučio Kasciukevičiaus, jei nėra užfiksuotas akivaizdus narkotikų pirkimo-pardavimo faktas, ikiteisminis tyrimas pradedamas dėl neteisėto narkotikų platinimo be tikslo juos parduoti.

Tačiau tai dar nereiškia, kad šiuo Baudžiamojo kodekso straipsniu bus apsiribojama. "Narkotikų pirkimas ar pardavimas yra įrodomas dalykas. Tyrimo eigoje gali paaiškėti tokių aplinkybių arba atsirasti liudytojų, kurių parodymais remiantis ikiteisminis tyrimas būtų perkvalifikuotas į griežtesnį Baudžiamojo kodekso straipsnį", – aiškino K.Kasciukevičius

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ssd

Kiekviena diena beveik policija sulaiko narkotiku turinciu asmenu... Ar cia naujiena?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS