Ukrainiečio vairuotojo priekaištai Kauno įmonei: be poilsio ir algos dirbo 87 dienas | KaunoDiena.lt

UKRAINIEČIO VAIRUOTOJO PRIEKAIŠTAI KAUNO ĮMONEI: BE POILSIO IR ALGOS DIRBO 87 DIENAS

Ukrainietis tolimųjų reisų vairuotojas Oleksandras Olijnykas teigia buvęs sumuštas darbdavio iš Lietuvos ir žada kreiptis į teisėsaugą, pranešė Lietuvos profesinių sąjungų aljansas (LPSA).

„Darbuotojas buvo sumuštas savo darbdavio, ir tai yra realybė. Mes vakar (pirmadienį – BNS) vežėme darbuotoją į ligoninę, kreipėmės į policiją. Kreipsimės dar į Darbo inspekciją, į prokuratūrą, nes taip būti negali“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė LPSA pirmininkas Audrius Cuzanauskas.

Kaune registruotoje pervežimų įmonėje „Sev transport“ nuo pernai spalio dirbantis O. Olijnykas teigia, kad sekmadienį apie 18 valandą sustojo Lenkijoje, apie 60 kilometrų nuo Lietuvos, nes turėjo 24 valandų pauzę, tačiau ankstų pirmadienio rytą atvykęs įmonės vadovės Larisos Kolomiiets vyras Valentinas jį sumušė ir išvijo iš įmonės mašinos. 

„Nuėjau į degalinę, pavalgiau, nusiprausiau ir nuėjau miegoti. Apie devintą vakaro man atsiuntė žinutę, kad turiu susirinkti daiktus, kad atvažiuos kitas vairuotojas manęs pakeisti. Ketvirtą ryto atvažiavo mano direktorius, pakėlė su skandalu, kad nesusirinkau daiktų, bet aš nemačiau žinutės“, – sakė O. Olijnykas.

„Jis atsisakė pasirašyti, kad aš jam perdaviau krovinį, pradėjo mėtyti mano daiktus, pačiupo bylą su mano asmeniniais dokumentais. Norėjau ją atsiimti, bet jis mane nustūmė į keleivio sėdynę, kur jau gulėjo daiktai, iš viršaus prispaudė mane keliu ir kelis kartus sudavė į galvą“, – pridūrė jis.

Sumuštas ir iš transporto priemonės išvarytas O. Olijnykas nusigavo į Vilnių, kur Lazdynų ligoninėje jam medikai diagnozavo galvos ir krūtinės ląstos sumušimą, tačiau V. Kolomiiets kaltina vairuotoją, kad šis buvo girtas ir jam sužeidė ranką.

Darbuotojas buvo sumuštas savo darbdavio, ir tai yra realybė.

„Atvykau pasiimti mašinos, jis buvo girtas, pradėjo mane stumti iš mašinos, ranką sužeidė. Niekas su juo nesimušė. Jis iškvietė policiją, bet atsisakė tikrintis blaivumą. Jis tiesiog buvo girtas. Nuo jo sklido kvapas, elgėsi neadekvačiai. Policija sakė, kad reikėtų pasitikrinti blaivumą, bet jis atsisakė. Pareigūnas teigė, kad negali jo priversti pasitikrinti blaivumo, nes jis nevairavo“, – BNS sakė V. Kolomiiets.

Jo žmona, įmonės vadovė, tikina, kad vyras namo grįžo kruvinas, tačiau tiksliai pasakyti, kas nutiko tarp dviejų vyrų, ji negalėjo. Moteris svarstė, kad vyras buvo apdraskytas nagu ar raktu.

„Valentinas atvažiavo, jo ranka buvo apdraskyta, visas jo sportinis kostiumas buvo išteptas krauju. Kostiumas ir dabar guli neskalbtas, tai galiu jį pateikti kaip įrodymus“, – pridūrė L. Kolomiiets.

Be poilsio ir algos – 87 dienas

Ukrainietis vairuotojas tvirtino 87 dienas dirbęs be poilsio ir be atlygio, o dėl darbo sąlygų ir nemokamo atlygio ne kartą anksčiau norėjęs nutraukti darbo sutartį, tačiau įmonės vadovai jam grasindavo, kad nesumokės uždirbtų pinigų.

„Pranešiau, kad ketinu išeiti iš darbo, tai liepė rašyti, kad išeinu savo noru. Kadangi per tuos du mėnesius negavau nė cento, parašiau, kad išeinu dėl atlyginimo nesumokėjimo. Tada pradėjo skambinti direktorius, bartis, sakė, kad jeigu nori, kad su tavimi atsiskaityčiau, atidirbk dar dvi savaites“, – teigė O. Olijnykas.

Pagal darbo sutartį, jam numatytas 521 euro darbo užmokestis per mėnesį, jis turėjo būti mokamas du kartus per mėnesį, taip pat sutartyje numatyti dienpinigiai komandiruočių metu, jų norma gali būti sumažinama perpus. Įmonės vadovės vyras V. Kolomiiets tvirtina, kad pinigai ukrainiečiui sumokėti.

„Jam sumokėta už visą laiką, apie 2 tūkst. eurų. Jis gaudavo grynaisiais, imdavo avansu. Yra susirašinėjimas. Yra laiškas, kad jam reikia važiuoti pasikrauti, išsikrauti, o jis sako, aš jau išgėriau alaus, niekur nevažiuosiu, paskui sėda ir važiuoja“, – teigė įmonės vadovės vyras.

Lietuvos profesinių sąjungų aljansas antradienį dėl tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygų ketina organizuoti piketus prie Seimo, Vyriausybės ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ būstinės. 

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

> Anonimas

"Jis gaudavo grynaisiais, imdavo avansu"- O sito ziuriu niekas nemate? Europoj? Sefas atvezdavo? Ar ten pasto dezuciu firma turi?

Anonimas

Ispustas reikalas Labai panasu,kad vairuotojas buvo geriantis Matomai savininkas ir pinigu nemokejo,kad neuzgertu Butu gaves per pilna atsiskaityma Turbut buvo reikalingi darbuotojai,kad caskinosi Cia prisiplake profsajungos,kad pasirodytu visu grazumu Kai per tokius vyksta avarijos,zusta zmones,ar irgi profsajungos padeda Darbdaviui reikia gero advokato Kas apgins darbdavius nuo tookiu tipo darbuotoju

molodec

o lietuviai vairuotojai po tokių incidentų apsimyžę iš baimės sėdi krūmuose, niekada nepaviešins, neapskūs darbdavio, nereikalaus atlyginimo - myžnių lietuvių tauta..... gal bent ukrainiečiai pastatys į vietą sup-istus lietuvos darbdavius
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS