Atvelykio sekmadienį Klaipėdoje pramogų netrūks | KaunoDiena.lt

ATVELYKIO SEKMADIENĮ KLAIPĖDOJE PRAMOGŲ NETRŪKS

  • 0

Klaipėdos etnokultūros centro kiemuose sekmadienį šurmuliuos spalvinga ir džiugi Atvelykio šventė vaikams ir jaunimui. Ypatingoje Atvelykio programoje netrūks velykinių pramogų, kurios klaipėdiečių šeimų laisvadienį numargins neįprastomis spalvomis. 

Būtina pasisupti

Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po šv. Velykų.

Žemaičiai šią šventę vadina ir Velykikėmis ir mažosiomis Velykėlėmis, Vidurio ir Šiaurės Lietuvos gyventojai – vaikų Velykomis, o dzūkai – Pravadais (slav. – palydėtuvės).

Atvelykis – šventė vaikams ir jaunimui. Todėl iš naujo virdavo kiaušinius, juos dažydavo arba išsaugotus Velykų margučius atiduodavo vaikams. Jie kiaušinukus daužaudavo, ridendavo ir rungtyniaudavo, kieno margutis stipresnis.

Per Velykėles netrūko žaidimų ir didelio velykinio džiaugsmo – supimosi. Per Atvelykį būtina pasisupti, kad būtumėme sveiki, laimingi visus metus, o sūpynių Etnokultūros centro kiemeliuose tikrai netrūks.

Droš iš medžio

Į Atvelykį atėjusias šeimas, vaikus ir jaunimą Meno kieme pasitiks būrys amatininkų, džiuginančių medžio drožiniais.
Tautodailininkas, medžio drožėjas Raimundas Puškorius padės pasidirbinti medinių laivelių, kuriuos bus galima išplukdyti su didžiausiu Atvelykio noru. Smagiam pavasariškam vėjui pučiant, norintieji išsidroš seniai vaikų mėgstamus vėjo malūnėlius. Kokie skirtingi jie gali būti, parodys medžio meistrai Egidijus Joneckis ir Sigitas Juknevičius.

O jei vėjo nebus, tai jį bus galima sukurti su ūžėm. Koks tai senovinis žaislas – šventės metu į ją atėjusieji ne tik sužinos, bet ir galės jį pasigaminti. Naujus ir skambius skudučio garsus padės atrasti drožėjas Mantvydas Vilys, kuris kvies į instrumentų gamybos kūrybinį veiksmą.

Į šventę entuziastingai įsijungs ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Vaikystės sodas“ pedagogės, kurios demonstruos, kaip įtraukti šeimos mažuosius į žaidimus su mediniais žaislais. Šventės organizatoriai ragina iš naujo atrasti medžio dirbinius, žaislus ir naudoti juos šeimos pramogose.

Muzikuos vaikai

Visais laikais per Atvelykį svarbiausi buvo ir išliko margučiai – jų ridenimas, žaidimai su jais simbolizuoja žemės pabudimą po žiemos meto, judėjimą pirmyn. Šventės metu bus galima ir nusimarginti kiaušinių, ir dalyvauti jų ridenimo varžytuvėse.

„Mįslių kampe“ visų gudručių lauks Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos teatro būrelio moksleiviai, kurių užduotys bus smagus iššūkis kiekvienam čia apsilankiusiam. Greitakojai išbandys jėgas vaikščiodami su kojūkais, o patys akyliausi ir ausyliausi – visas Atvelykio veiklas bei smagius judriuosius žaidimus.

Džiugią ir pavasarišką nuotaiką kurs Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai „Kuršiukai“, „Alkiukai“, „Vorusnėlė“, taip pat Klaipėdos Sendvario pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Pupos“, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro vaikų kolektyvas.

Tradicines slavų pavasario dainas dainuos Klaipėdos „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos vaikų folkloro kolektyvas „Vėčiora“. Visi kviečiami ateiti šeimomis, ne tik kartu dainuoti, bet ir šokti, jungtis į ratelius, linksmintis.

Atvelykio šventė Klaipėdos etnokultūros centro kiemuose (Daržų g. 10) – sekmadienį 14 val.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS