Daiktų transformacijos ir kombinacijos virto menu | KaunoDiena.lt

DAIKTŲ TRANSFORMACIJOS IR KOMBINACIJOS VIRTO MENU

Ketvirtadienį 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje bus atidaryta Artūro Tamašausko kūrinių paroda „Antras šansas. Transformacija“.

Tai, kas buityje atrodo nereikalinga, sudėvėta, išėję iš mados, parodos autoriui A.Tamašauskui pasitarnauja kaip detalės naujiems darbams. Ardydamas senus aparatus ir kombinuodamas su namų apyvokos daiktais, jis transformuoja pastarųjų paskirtį, suteikia naujas formas, pavidalus ir prasmę. Tokiu būdu antrą šansą išlikti namų interjere arba keliauti per ekspozicines erdves gauna sujungiamos atskiros nebenaudojamų daiktų detalės, virtusios naujais dariniais. Šiuos objektus bus galima pamatyti parodoje „Antras šansas. Transformacija“.

Netikėtos kombinacijos, vis dėlto kuria aliuziją į atpažįstamus objektus. Iš smulkių detalių sumontuojama rankoje telpanti dekoratyvinė žoliapjovė. Kituose darbuose atrodytų tarpusavyje neturintys tikti elementai vis dėlto sujungti į vieną objektą primena skirtingų kultūrų atributus. Tai meksikietiškos mirties kaukės, tekilos mašina, apipavidalinta kaip kaktusas. Autoriaus mintyse gimusios ar atsitiktinai sudėliotos gyvybės formos tampa medžioklės trofėjais, tokiu būdu lyg nurodant, kad šie gyviai jau nebeegzistuoja, tačiau gyvavo kuriame nors evoliucijos etape. A.Tamašauskas neapsieina ir be technikos – vaizduoja savadarbius automobilius, tarsi šie būtų sukurti postapokaliptiniu laiku.

Apibendrinant autoriaus kūrinius išryškėja tai, kad A.Tamašauskas kuria atskirą fantastinį pasaulį. Vizualiu aspektu daugelis kūrinių turi glaudų ryšį su stimpanko (angl. steampunk) žanru. Tai reiškia mokslinės fantastikos porūšį, kur jungiasi technologijų motyvai ir XIX a. dominavusi garo mašinų dizaino estetika. Kadangi darbuose yra detalių, žiūrovams primenančių ankstesnę epochą iš vaizdų, matytų knygų iliustracijose, filmuose, tai kuria artimą auditorijos ir autoriaus ryšį. Nepaisant to, objektai, daugiausia susidedantys iš readymade’ų, išlaiko ir išskirtinumą dėl menkos tikimybės pakartoti panašias kombinacijas.

Parodoje autorius pristato platesnę kūrybos apimtį, įtraukdamas ir paveikslus, kuriuose išlaikomas ryšys su skulptūriniais objektais.

A.Tamašausko kūrinių paroda „Antras šansas. Transformacija“ Naujojoje Klaipėdos galerijoje mados ir verslo centre „Herkaus galerija“ (Herkaus Manto g. 22) veiks iki lapkričio 15 d.

GALERIJA

  • Daiktų transformacijos ir kombinacijos virto menu
  • Daiktų transformacijos ir kombinacijos virto menu
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS