Festivalyje Klaipėdoje – nesutramdomoji žvaigždė iš JAV | KaunoDiena.lt

FESTIVALYJE KLAIPĖDOJE – NESUTRAMDOMOJI ŽVAIGŽDĖ IŠ JAV

  • 4

Pirmąjį birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestį sudrebinsiantis 24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis didžiuodamasi pristato vieną ryškiausių šių metų programos karūnos brangakmenių – bosinės gitaros deivę ir „funk groove“ muzikos žvaigždę iš JAV Nik West.

„Žodžių „sprogstamasis muzikinis užtaisas“ šįkart jau ne pakaks, norit apibūdinti šią išskirtinės energijos, charizmos, stiliaus ir talento dainininkę bei muzikantę. Pastaraisiais metais itin sparčiai gerbėjų širdis už Atlanto ir visame pasaulyje užkariaujanti 29-erių N. West jau gali pasigirti koncertais kartu su Lenny Kravitz, John Mayer ar Prince, kviestiniu pasirodymu TV projekte „Amerikos dievaitis“, nuotraukomis ant žurnalų viršelių bei pelnytais prestižiniais apdovanojimais. 2018-aisiais jos hitas „Purple Unicorm“ pelnė laurus JAV Nepriklausomuose muzikos apdovanojimuose“, - sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

N. West gimė JAV pietvakariuose esančios Arizonos valstijos sostinėje Finikse, muzikantų šeimoje. Pirmuoju jos muzikos mokytoju tapo tėtis, o pirmąją muzikantų grupę sudarė brolis ir seserys. Nuo pat mažų dienų tėtis lavino tiek grojimo gitara, tiek ir vokalinius savo dukters įgūdžius. Tačiau N. West save labiau laikė bosiste nei vokaliste. Daugiau dainuoti ją paskatino tik pirmasis prodiuseris, įtikinęs atlikėją, kad jos balsas tiesiog pribloškiantis. Tad debiutinis N. West albumas, pradžioje turėjęs tapti instrumentiniu projektu, pabrėžė ne tik išskirtinius jos bosinės gitaros įgūdžius, tačiau ir stiprų vokalą.

Po pirmojo N. West albumo premjeros, ją pastebėjo „Eurythmics“ muzikantas Dave Stewart ir pakvietė kartu su juo dirbti keliuose muzikiniuose projektuose. Netrukus jau ne tik vienas po kito sekė bendri pasirodymai su garsiausiomis pasaulio žvaigždėmis, bet ir prasidėjo šlovingas jos solinis kelias į muzikos Olimpo viršūnę.

„N. West yra neišsenkančio talento 21-ojo amžiaus menininkė“, - taip apie šią spalvingąją atlikėją atsiliepė vienas garsiausių pasaulio muzikos leidinių „Billboard“, o D. Stewart ją viešai ne kartą pavadino „moteriškąją Lenny Kravitz“.

Išties, N. West visus žavi ne tik savo pritrenkiančiu sceniniu įvaizdžiu bei profesionalumu muzikoje, bet ir spinduliuojančia charizma bei nepaliaujama energija, uždegančia visus be išimties žiūrovus. Tad neabejojame, kad nesutramdomoji N. West ir publiką Klaipėdoje akimirksniu užkrės linksmos beprotybės nuotaika, juolab kad ji tapo pagrindiniu, menininko Algio Kriščiūno nutapytu 24-ojo festivalio simboliu.

GALERIJA

  • Festivalyje Klaipėdoje – nesutramdomoji žvaigždė iš JAV
  • Festivalyje Klaipėdoje – nesutramdomoji žvaigždė iš JAV
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Komentatoriams

Žvaigždės??? Jūs rimtai? Puse jų nemokamai, nes yra seniai pavėsyje ir garbė, kad nors kažkas pakviečia :) Kiti restoraniniai, prieš tai groja Lietuvos klubuose... Čia dar blogiau, nei pernai dainavęs "jazzmenas", muzikinio teatro vadovas :))))) Sabor Latino, Cuba... Kur čia matote džiazą???????

Laukiu

Labai Nik West norejau pamatyt. Ir Gunhil Carling mano favorite. Laukia draugu suvaziavimas kruiziniam, ta savaitgali. Organizatoriai, skele gerio kaip turi but. Dekavojam.

Kad ir anonimas, bet esi glušas.

Gal reikia pradėti vardinti kiek megažvaigždžių buvo Klaipėdoje? Pačių įžymiausių ir brangiausių tame pačiame Pilies jazz festivalyje? Ir be jokio mokesčio visiems panorusiems pamatyti ir paklausyti. Paradoksas: kai suabejojama galimybe surengti festivalį, tuoj aiškinama,. kad Kongas išvogė pinigus ir pavogė šventę iš miestelėnų. Kai festivalis (beje, nemokamai) vyksta, tuoj žinovai aiškina, kad Kongas su kongiene plauna mokesčių mokėtojų pinigus. Net nepasidomėjus realia finansavimo struktūra. Visais atvejais blogai. Visais atvejais pavydas bambą graužia: nu kodėl kažkokiam džiazui, o ne Aušros vartų ubagams? Nu, kodėl kažkas organizuoja kažką? A priori: visi organizatoriai vagys. Nenorėtų apvogti - neorganizuotų. Eitų sau į piketus su pensinykais, armedžių išsaugojimo fanatikais...Beje, kai festivalio pagrindinė scena buvo Teatro aikštėje, buvo tuntas pasipiktinimų dėl miestelėnų ramybės drumstimo. Dabar gi virkaujam dėl numirusio senamiesčio.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS