Klaipėdos licėjaus choras „Lyceum“ skambėjo Amerikoje Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos licėjaus choras „Lyceum“ skambėjo Amerikoje

2025-07-30 15:00 kauno.diena.lt inf.

Klaipėdos licėjaus choras „Lyceum“ buvo vienintelis jaunimo choras, atvykęs iš Lietuvos į Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventę Jungtinėse Valstijose. Šventė vyko JAV Klivlando mieste Ohajo valstijoje. Pasiruošimas jai vyko visus mokslo metus.

Reprezentavo: Klaipėdos licėjaus jaunimo choras dalyvavo Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventėje.
Reprezentavo: Klaipėdos licėjaus jaunimo choras dalyvavo Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventėje. / Klaipėdos licėjaus archyvo nuotr.

Kaip pasakojo choro vadovė muzikos mokytoja Aušra Niparė, choristai repetuodavo per nulines pamokas ir per ilgąsias pertraukas: „Noras dalyvauti pasaulio lietuvių dainų šventėje buvo didžiulis, bet pasiruošti tam buvo tikrai nelengva – reikėjo išmokti net 36 kūrinius.“

Trijų valandų trukmės šventė, kurią sukūrė 1 650 dalyvių, o stebėjo dar du tūkstančiai žiūrovų, visiems paliko didžiulį įspūdį.

„Ypač jautrus momentas buvo, kai pasibaigus šventės programai choristai be dirigento pradėjo dainuoti „Kur giria žaliuoja“ – ši daina į šventės programą nebuvo įtraukta. Tai buvo labai jautrus momentas. Labai stipri vienybė per dainą. Mūsų mergaitės choristės po šios šventės verkė“, – pasakojo mokytoja.

Šventės metu Klaipėdoje beveik visas licėjus, choristų tėvai, mokytojai, artimieji internetu stebėjo dainų šventės transliaciją tiesiogiai.

Tokia šventė JAV, Kanadoje vyksta skirtinguose miestuose.

Prieš keletą metų ji vyko Čikagoje, dar anksčiau Toronte. Visos lietuvių dainų šventės ir jų organizavimas – individualios iniciatyvos.

Šiemet šventė vyko Kristinos Kliorytės ir jos suburtos komandos iniciatyva.

„Choristai labai norėjo, ruošėsi ir stengėsi. Klaipėdos licėjaus direktorė Regina Kontautienė mus palaikė, atsirado rėmėjų, prisidėjo choristų tėčiai ir mamos. Visi įdėjome daug darbo tam, kad mūsų vaikai patirtų, ką reiškia lietuvybės jėga už Atlanto“, – kalbėjo A. Niparė.

Tik atvykus į dainų šventę, Klaipėdos licėjaus choristai ir juos lydinčios mokytojos A. Niparė ir Gėja Žižiūnienė buvo priimti Klivlando merijoje.

„Mes ten buvome priimti ne kaip mokyklinis choras, bet kaip Lietuvos diplomatinio rango atstovai. Didžiuojuosi Klaipėdos licėjaus mokiniais – jie itin sklandžiai bendravo anglų kalba, nuostabiai atstovavo savo šaliai“, – akcentavo A. Niparė.

Vėliau mokiniai su mokytojomis išskrido dar penkias dienas paviešėti į Čikagą.

Ten jie buvo pakviesti apsilankyti LR Generaliniame konsulate, susitiko su generaliniu konsulu Regimantu Jablonsku.

Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės su Čikagoje esančiomis tarptautinio bakalaureato mokyklomis.

Projektas „Atžalynas“ portale https://www.kl.lt (2025) dalinai finansuojamas iš „Medijų rėmimo fondo“, skirta suma 10 000 eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra