Muziejuje atidaroma paroda ,,Kitas pasaulis“ | KaunoDiena.lt

MUZIEJUJE ATIDAROMA PARODA ,,KITAS PASAULIS“

  • 0

Gegužės 31 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma fotografo Andrėjaus Rybakovo darbų paroda ,,Kitas pasaulis“.

Paroda pristato Mauritanijos Islamiškąją Respubliką ir yra skirta Afrikos dienoms Lietuvoje paminėti. Tai neaprėpiama smėlio ir vėjo šalis, kitaip dar vadinama tiltu tarp Šiaurės ir Vakarų Afrikos. Šalis, turtinga žuvingais vandenimis, auksu, fosfatu, geležies rūdos naudingomis iškasenomis. Parodą pristatys jos kuratorė ir organizatorė Jurgita Mohamedou (Mauritanijos Islamiškosios Respublikos garbės konsulė Lietuvoje) bei fotografijų autorius.

Renginyje dalyvaus svečiai iš LR Užsienio reikalų ministerijos:

Audronė Markevičienė (Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento Artimųjų Rytų ir Afrikos skyriaus vedėja)

Inga Stankaitė (Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento Artimųjų Rytų ir Afrikos skyriaus atašė)

Apie autorių

A. Rybakovas – profesionalus fotografas, kuriam fotografija yra aistra, hobis ir būdas bendrauti su žmonėmis. Jo pagrindinė veikla yra tiesiogiai susijusi su kelionėmis ir skrydžiais, todėl dažnai tenka lankytis Afrikoje. Kaip teigia autorius, matydamas šios šalies gyvenimo grožį negali tuo nepasidalinti.

Afrikos dienos Lietuvoje suteikia puikią progą parodyti kitokius žmones, kultūrą, gyvenimą, džiaugsmą bei liūdesį. Ši paroda atspindi savitą fotografo žvilgsnį į Afrikos gyventojų pasaulį. Kiekvienoje nuotraukoje – laike įamžinta akimirka, paslapčia pavogta iš kažkieno gyvenimo, netikėtai užklupta gatvėje, ilgai laukta ir pagauta gamtoje. Eksponuojami vaizdai – tai ne tik forma, spalvos, kompozicija ar medžiaga, tai istorija, viltys, meilė, svajonės, kitaip tariant, tai grožis, kuris verčia jausti, judėti, veikti, kurti bei dalintis.

Paroda siekiama paskatinti Lietuvos visuomenę domėtis Afrikos šalių kultūra, istorija, bendradarbiavimo galimybėmis.

Paroda muziejuje bus eksponuojama iki birželio 20 d.

GALERIJA

  • Muziejuje atidaroma paroda ,,Kitas pasaulis“
  • Muziejuje atidaroma paroda ,,Kitas pasaulis“
  • Muziejuje atidaroma paroda ,,Kitas pasaulis“
Andrėjaus Rybakovo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS