Pirmą kartą Klaipėdoje – spektaklis „Noktiurnas“ | KaunoDiena.lt

PIRMĄ KARTĄ KLAIPĖDOJE – SPEKTAKLIS „NOKTIURNAS“

  • 0

Rugpjūčio 22 d. 17 val. festivalio „Žemėj Lietuvos 2018” metu Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (konferencijų salė) pirmą kartą Klaipėdoje bus rodomas Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „Noktiurnas“. 

Jis pasakoja apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti. Jame pagrindinį vaidmenį atlieka televizijos, kino, teatro aktorius Dovydas Stončius, režisierius – per 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje pastatęs Gytis Padegimas.

Renginį organizuoja VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

„Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius G. Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“

Spektaklis kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo, režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurioje 32-jų metų personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką nelaimingą atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, jis stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu. „Pjesė kalba apie tai, kad net po skausmingų įvykių, susijusių su netektim, turi būti atgaila, atsiprašymas ir gailestingumas“ – teigia spektaklio režisierius.

G. Padegimui visada buvo įdomi ir svarbi knygos tema, todėl spektakliui pasirinkta knygos pristatymo forma. „Rašydamas knygą spektaklio herojus iš naujo išgyvena skausmingą praeitį, bet tuo pačiu sunaikina nuoskaudą, negatyvius išgyvenimus. Rašymas jam leidžia sugrįžti į pilnavertį gyvenimą.“

Spektaklio herojus atvers savo patirtį, žaizdas tam, kad jas išsigydytų ir padėtų išgyti kitiems. „Atviras kalbėjimas padės išgydyti traumas, kurių kupinas kiekvieno tiek visuomeninis, tiek asmeninis gyvenimas“, – teigia režisierius.

G. Padegimas lieka ištikimas tikrumui, autentiškumui, nuoširdumui ir atvirumui, tam, kas niekada nesensta. G. Padegimas nuolat ieško naujų, Lietuvoje dar nepristatytų autorių. Pasak režisieriaus, šis spektaklis bus netikėtumas žiūrovui, į kurį kiekvienas turi ateiti mąstančia širdimi – nusiteikti mąstyti ir jausti, suprasti kitą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS