Pamario galerijoje – edukacinė programa | KaunoDiena.lt

PAMARIO GALERIJOJE – EDUKACINĖ PROGRAMA

  • 0

Iki rugsėjo 25 d. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) veikiančias parodas – „Šviesų ir spalvų vizijos. Lino Julijono Jankaus peizažai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“ ir grafikės Jūratės Stauskaitės „Paukščiai. Piešiniai, 1990–2022“ – papildys edukacinė programa šeimoms. Užsiėmimus ves Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus edukatoriai.

Birželio 22 d. 17 val. vyks užsiėmimas „Ornamentinės marių žuvys“. Grafikė J. Stauskaitė kūryboje atsiskleidė ne vien kaip dailininkė, bet ir kaip ryški dailės pedagogė. Atkurtosios Lietuvos nepriklausomybės pradžioje įkūrusi pirmąją privačią Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklą Vilniuje, kurioje daug metų siekiama atskleisti vaikų kūrybiškumą. Edukacinio užsiėmimo metu pasekime J. Stauskaitės pavyzdžiu ir kūrybiškai pažvelkime pro langus į marias, prisiminkime, kas jos vandenyse gyvena. Mums žinomos žuvys yra ne vien skanios, jos ir ypatingai gražios su savo unikalia žvynelių dėlione.

Birželio 23 d. 17 val. vyks užsiėmimas  „Maišelis“. Ar pažįstate liaudies meno simbolius ar senųjų pamario vėtrungių ženklus, gal manote, kad tai per daug sena, neaktualu ir nemadinga? Kūrybiškai panaudoti mūsų protėvių sukurti ornamentai ir ženklai gali prabilti labai stilingai ir šiuolaikiškai. Šiame edukaciniame užsiėmime archajiškus ženklus organizatoriai bandys prakalbinti modernia dizaino kalba. Pasitelkę liaudies ornamentų bei pamario vėtrungių motyvais sukurtus antspaudus, pagal nūdienos dizaino tendencijas bus dekoruojami austiniai maišeliai. 

Birželio 25 d. ir 26 d. 17 val. vyks užsiėmimas „Charakteringas potėpis: surask ir atkurk“. Esama tokių tapytojų, kurių autorystę atpažintume ir iš delno didumo paveikslo skiautės, netyčia rastos miesto aikštėje. Jų toks savitas koloritas ir charakteringas, individualus potėpis, kad užtenka ir nedidelio fragmento. Būtent toks yra ir pamario tapybos dainius L. J. Jankus (1946–2014), rūstoko, bet tuo pat metu ir lyriško bei paslaptingo peizažo meistras. Užsiėmimo metu dalyviai kviečiami pagal nedidelį L. J. Jankaus paveikslo fragmentą surasti kūrinį ekspozicijoje, į jį gerai įsižiūrėti ir edukacinėse dirbtuvėse ant popieriaus lapo paveikslą baigti. Taip iš nedidelio išlikusio fragmento tarsi restauratoriai atkursime visą paveikslą. 

Birželio 28 d. 17 val. vyks užsiėmimas „Tarp dangaus ir žemės“. Piešiniuose bus fiksuojamos savo emocijos. Kaip jaučiamės akimirką prie atsiveriančio horizonto, krašto, tarsi tarp žemės ir dangaus? Užsiėmime bus tapomi panoraminiai vaizdai ant didelio formato lapų.

Birželio 29 d. 17 val. vyks užsiėmimas „Skraidūnų dirbtuvės“. Užsiėmimo metu bus konstruojami skraidantys gyviai ir objektai.

Birželio 30 d. 17 val. – užsiėmimas „Šviesos mirgėjimai“. Organizatoriai kvies eksperimentuoti į šviesos spalvų laboratoriją, tapant ant skaidrių.

Liepos 1 d. 17 val. vyks užsiėmimas „Mitologinės miniatiūros“. Paslaptingi, mistiniai gyviai apsigyvena mūsų vaizduotėje ir lizdus suka istorijose. O kas jie – galėsite sužinoti kurdami mitologinių paukščių ir kitų gyvių ornamentus.

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina mokiniui – 3 EUR, suaugusiajam – 5 EUR, šeimai – 6 EUR.

GALERIJA

  • Pamario galerijoje – edukacinė programa
  • Pamario galerijoje – edukacinė programa
  • Pamario galerijoje – edukacinė programa
  • Pamario galerijoje – edukacinė programa
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS