Dėl tvarkos uostamiesčio paplūdimiuose – skundai | KaunoDiena.lt

DĖL TVARKOS UOSTAMIESČIO PAPLŪDIMIUOSE – SKUNDAI

Uostamiesčio paplūdimiuose dienas leidžiantys klaipėdiečiai skundžiasi, esą čia trūksta šiukšlių dėžių, pernakt veikiančių biotualetų, dušų bei tvaresnių takų. Kai kuriuos erzina ir žeidžia rusų kalba gelbėtojų leidžiami įspėjimai.

Problemas reikia spręsti

Pasak Melnragės seniūnaitės Marijos Kalendės, kai kurias problemas gali padėti išspręsti ir patys gyventojai.

"Siūlėme ir tebesiūlome vietoje medinės bei trumpalaikės dangos ateityje ją keisti į labiau patvarią. Dabartiniai takai – su kai kur išlindusiomis vinimis. Be to, trūksta suoliukų, šiukšliadėžių, tualetų, dušų. Dėl pastaruoju metu padaugėjusių šiukšlių siūlau jas rinkti daug dažniau, nei yra daroma dabar. Taip pat pajūrio lankytojai po 21 val. dėl uždarytų biotualetų gamtinius reikalus turi atlikti lauke, o tai yra tarša aplinkai. Siūlome palikti juos atvirus visą parą. Pajūryje gyventojai jaučiasi kaip Sočyje dėl nuolatos kartojamų pranešimų rusų kalba, todėl siūlome keisti į ukrainiečių kalbą. Jeigu reikia pagalbos ieškant, kas galėtų įrašyti pranešimus ukrainiečių kalba, galime padėti", – nurodė M.Kalendė.

Laikykimės europietiškų tendencijų

Tačiau ne visi pokyčiai lengvai įgyvendinami.

Biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojo Alvydo Girdvainio teigimu, už kai kuriuos tualetus atsakinga miesto savivaldybė.

"Plastikinius biotualetus stato "Ecoservice" ir kuruoja Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius. Mūsų yra konteineriniai tualetai ir du stacionarūs – vienas mokamas tualetas Kopų gatvėje, kurio darbo laikas nuo 9 iki 21 val., nes tiek dirba kasa, o kitas Giruliuose atidarytas visą parą", – tikino A.Girdvainis.

Kalbant apie šiukšliadėžes, pašnekovas minėjo, kad daugiau jų sustatyti nebūtų galima, kadangi ir taip yra pakankamai daug.

Visi turi poreikių, tik spėk juos tenkinti.

"Šiukšliadėžės stovi prie kiekvienos persirengimo kabinos, tos kabinos išdėstytos pagal normatyvus. Pagal normas – jų užtektinai. Melnragės parke taip pat šiukšliadėžės sustatytos pagal projektą, dar esame jų įkasę papildomai. Tačiau visoje Europoje yra tokia tendencija – ką atsinešei, tą išsineši. Niekur užsienyje miesto centruose neberasite šiukšliadėžių. Ten žmonės nešiukšlina, o mūsiškiai nori, kad šiukšliadėžės būtų kas penkis metrus. Atrodo, kad ateina į paplūdimį pavalgyti, nueiti į tualetą ir apsiprausti dušuose", – kalbėjo A.Girdvainis.

Šiukšlės paplūdimiuose esą renkamos kiekvieną dieną.

Visi paplūdimiai turi atskirus žmones, kurie jas surinkti privalo iki 9 val. Vakarais jos irgi renkamos.

Neišvengiamai pasitaiko, kad dienos metu šiukšles išnešioja ir aplink skraidantys paukščiai.

Mediniai takai liks

Dėl medinių takų situacija tikrai nesikeis, nes kitokių paplūdimyje esą statyti negalima.

"Čia yra gamta. Lentos natūraliai turi suirti. Negalime kloti jokio plastiko. Gauname finansavimą naujų medinių laiptų atstatymui, remontui ir takų remontui bei naujų takų patiesimui. Nemanau, kad mums leistų iš to fondo lėšų išbetonuoti paplūdimių takus trinkelėmis. Nors tokių pageidavimų yra. Žmonėms reikia apšvietimo prie kiekvieno tako, milijono suoliukų. Visi turi poreikių, tik spėk juos tenkinti", – šmaikštavo direktoriaus pavaduotojas.

Nupirkti ir sustatyti naujus suoliukus, tualetus ar dušo kabinas nėra taip paprasta, kadangi kiekvienų metų biudžetas esą yra planuojamas.

"Esame biudžetinė įstaiga, planuojamės biudžetą kitiems metams nuo rugsėjo, tad turime neviršyti praeitų metų biudžeto. Nors viskas pabrango – nuo degalų iki tualetinio popieriaus. Be planavimo, be pasiruošimo negalime nieko pakeisti. Negalime nueiti į parduotuvę ir nusipirkti. Kokį finansavimą turime, tiek ir stengiamės padaryti", – kalbėjo A.Girdvainis.

O esą dėl garso įrašų ukrainiečių kalba taip pat bus svarstoma netolimoje ateityje.

Rašyti komentarą
Komentarai (22)

Chi

Ukrainiečiai patys šneka rusiškai, apie ką eina kalba!! Lietuvių kalba yra valstybinė, ja ir pranešinėkite! Negi laukiate, kol lietuvaičiai jus pradės skųsti kalbos komisijai?

Tvaru

Seniau buvo tvarka o dabar tai balaganas paplūdimiuose kur švara? I gelbėtojus pažiūrėjus jie bent moka plaukti.

Ačkarikas

Koks jūsų reikalas kas komiom kalbom kalba? Patys lietuviai užsienyje rėkia telefonu ir elgiasi kaip vatnikai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS