Pirkėja šiurpsta: 400 eurų – už brokuotą siurblį | KaunoDiena.lt

PIRKĖJA ŠIURPSTA: 400 EURŲ – UŽ BROKUOTĄ SIURBLĮ

Net sąskaitą faktūrą bei garantinį kvitą išsaugojęs pirkėjas Lietuvoje nėra apsaugotas nuo nemalonumų ir nuostolių. Tuo įsitikino beveik 400 eurų už brokuotą siurblį suplojusi Agnė D. Tik tada, kai moteris kreipėsi į oficialų "Thomas" dulkių siurblių gamintoją Vokietijoje, sulaukė deramos – nemokamos pagalbos.

Pirko internetu

Verslininkų įžūlumas ne juokais įsiutino šilutiškę Agnę D., kuri balandžio pabaigoje įsigijo nepigų siurblį, o jam sugedus liko tarsi ant ledo.

Už naują detalę pardavėjas jos paprašė 80 eurų. Tokį akibrokštą moteris laiko patyčiomis iš kliento.

Dulkių siurblį su vandens filtru "Thomas" moteris rado elektroninėje parduotuvėje "Bigbox.lt".

Bemaž 400 eurų už gerą prekę atseikėti nebuvo gaila. Vokiška produkcija asocijuojasi su kokybe, maža to – pardavėjas suteikė dvejų metų garantinį terminą.

Tačiau po pusmečio besitvarkant namuose siurblys sugedo – buvo pažeista detalė, be kurios neįmanoma plovimo funkcija.

"Mėnesio pradžioje nulūžo plastikinis kištukas nuo rankenos, prie kurio tvirtinama vandens padavimo žarnelė. Atrodo, smulkmena, bet plovimo funkcija naudotis negalima ir suklijuoti savarankiškai nepavyks. Garantinis laikotarpis nepasibaigęs, todėl iš pradžių kreipiausi į oficialų "Thomas" siurblių platintoją Lietuvoje. Paklausiau, kaip turėčiau elgtis toliau", – dėstė pašnekovė.

Paprašė 80 eurų

Dar tą pačią dieną Agnė D. sulaukė atsakymo.

Sulūžusios siurblio dalies nuotraukas ir prekės serijos numerį gavęs platintojas nukreipė ją į "Bigbox.lt" atstovus.

Esą tai yra garantinis gedimas, už kurį šis internetinis pardavėjas ir privalo atsakyti.

"Tai yra garantinis siurblys ir garantinis gedimas. Iš gamyklos buvo išleista partija su blogai pagaminta žarna, bloga – silpna plastmase, todėl reikia keisti visą žarną. Pardavėjas turės jums pakeisti detalę nemokamai. Deja, mes suteikiame garantiją tik pas mus pirktiems siurbliams. Šis siurblys yra atvežtas iš Lenkijos", – paaiškino "Thomas" siurblių platintojai.

Tačiau apie problemą išgirdę įmonės "Bigbox.lt" atstovai laikėsi kitokios pozicijos. Jie mielai pasiūlė pirkėjai naują dalį. Tačiau ne už ačiū.

"Gavome atsakymą iš tiekėjo. Jis gali užsakyti jums dalį atskirai, tačiau kaina bus apie 80 eurų", – informavo internetinės parduotuvės "Bigbox.lt" darbuotojas.

Taip moteris dar kartą įsitikino, kad garantinis talonas Lietuvoje – išties abejotinas popierėlis.

"Ar tai normalu? Pasiūlyta suma už garantinį gedimą sudaro maždaug 30 proc. visos siurblio kainos. Akivaizdžiai siekiama pasipelnyti klientų sąskaita. Juolab kad gamintojas pripažįsta broką – net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui paprastai sutvarkoma nemokamai. Tai kodėl pardavėjas reikalauja pinigų?" – nesuprato Agnė D.

Vilkina procesą?

Mokėti už naują detalę iš savo kišenės moteris atsisakė. Tada šilutiškės buvo paprašyta pristatyti prekę nurodytu bendrovės "Electronic Trade" adresu Kaune per pasirinktą kurjerių tarnybą.

Esą norint pasinaudoti garantiniu talonu reikalinga išsami techninė apžiūra.

"Pirmiausia pasiūlo pakeisti dalį už tam tikrą mokestį, o paminėjus, kad tai yra garantinis gedimas, siūlo beviltiškai juokingas procedūras. Siurblio grąžinimą į centrinę būstinę su gedimo aprašymu ir panašiai. Neva daiktas bus perduotas "tiekėjams" gedimo priežasčiai nustatyti. Kiek teko susidurti su garantiniais gedimais, visais atvejais pakakdavo nuotraukos, aprašymo, po kelių dienų jau gaudavau naują detalę. Šiuo atveju man nepaliko jokios kitos išeities. Juk sulūžo ne visas siurblys, tik dalis, siurbimo funkcija veikia, kam reikia gabenti daugiau kaip 10 kg sveriantį daiktą kelis šimtus kilometrų kažkokiam nebūtam tyrimui?", – širdo pašnekovė.

Neapsikentusi ji parašė tiesiogiai "Thomas" siurblių gamintojo atstovybei Vokietijoje. Šie pažadėjo patys nemokamai atsiųsti naują detalę ir iškart paprašė Agnės D. gyvenamosios vietos adreso.

"Parašiau tiesiai į gamyklą Vokietijoje. Darbuotojai pripažino klaidą ir nustebo, kodėl Lietuvoje už tai prašoma pinigų. Vadinasi, gamintojas atsiunčia dalis nemokamai pakeitimui, o tam tikros įmonės jas savo klientams parduoda. Aukso kasyklos, ne kitaip. Tai piktybinis kenkimas ne tik pirkėjų, bet ir gamintojų požiūriu. Neabejoju, kad daug apie tokius dalykus neišmananti moteriškė imtų ir susimokėtų, gerai, kad prieš tai buvau šiek tiek pasidomėjusi situacija", – samprotavo moteris.

Šilutiškė kreipėsi ir į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, tačiau pirmadienį atsakymo nesulaukė.

"Tik nusiuntė pasiūlymą"

Pasak internetinės parduotuvės "Bigbox.lt" rinkodaros vadovo Marijaus Aliulio, nustatyti, ar prekė pažeista būtent dėl gamyklinio broko, gali tik garantinis servisas.

Todėl pirkėjos ir buvo paprašyta atsiųsti jiems visą siurblį.

"Su kliente buvo sutarta, jog siurblį mes galime pasiimti savo išlaidomis ir išsiųsti į garantinį servisą, kad nustatytume gedimo priežastį. Tai yra, ar pažeidimas yra mechaninis, ar dalis buvo defektuota. Klientė atsisakė siųsti prekę per mus į servisą. Be garantinio serviso išvados mes negalime keisti detalės nauja, nes, jei vartotojas detalę pažeidė pats, jis atsakingas už pažeidimą ir turi apmokėti už remontą ir detalę. Kadangi pirkėja pradžioje teiravosi, ar būtų galima detalę įsigyti atskirai, jai buvo nusiųstas pasiūlymas su nurodyta 80 eurų kaina", – komentavo M.Aliulis.

Susipažinusi su situacija Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus vedėja Vijoleta Budriuvienė neabejojo, kad buvo pažeistos vartotojo teisės.

Gamyklinis brokas, jei tai pripažįsta ir pats gamintojas, turi būti tvarkomas už dyką.

Maža to, jeigu prekė sveria daugiau kaip 10 kg, pardavėjas privalo nemokamai suorganizuoti jos pateikimą kokybei įvertinti.

Trumpiau tariant, siuntimo išlaidas apmoka ne pirkėjas, o pardavėjas.

"Tik nustačius mechaninį pažeidimą už detalę ir prekės remontą moka pats pirkėjas. Priešingu atveju vartotojų prašymai garantinio laikotarpio metu nagrinėjami nemokamai. Pasielgta nesąžiningai, ir gavusi raštišką užklausą tarnyba šį skundą nagrinėtų", – teigė V.Budriuvienė.

GALERIJA

  • Įrodymai: serijinį prekės numerį ir sulūžusią detalę apžiūrėję specialistai nustatė, kad tai – gamyklinis brokas.
  • Pirkėja šiurpsta: 400 eurų – už brokuotą siurblį
  • Pozicija: Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus vedėjos V.Budriuvienės teigimu, Agnės D. skundas turėtų būti nagrinėjamas.
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

priekaištai vadovei

Klaipėdos vartotojų tarnyba, kaip plunksnelė, absoliutus nulis. Pastaruoju metu, ji beveik niekada negina vartotojo. Kol dar buvo vadovė Raimonda Bučinskienė buvo ir tvarka , ir pagalba. Ponia Vijoleta baukšti, nieko dėl pirkėjo nedaro. Kam esu dėkinga , tai gerbiamam darbuotojui Mamertui Krauleidžiui, tik jis ir padėjo, kai ponia dejavo ir nė piršto nepajudino...Tarnybos darbas- tik asmeninė vadovo sėkmė ir triūsas...

Anonimas

O nachera papuasams garantijos.? ant to jie ir papuasai kad pinigus uz suda moketu. Lietuva kaip buvo per amzius durniu salis taip ir liko. Laikas jai isnykti.

Romas

O tai mūsų parduotuvėse kitaip ? Vokietijoje, jeigu atnešį sugedusį per garantinį laikotarpį daiktą , jį tiesiog pakeičia į naują parduotuvėje. O pas mus. Nieko tau nepasiūlo, paima daiktą, išsiunčia į kažkokias dirbtuves, ten kažką paremontuoja, po gero mėnėsio atsiunčia tai atgal, tipo, naudokis. Po kelių mėnėsių vėl sulūžta.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS