Geros žinios iš Klaipėdos: per parą atliekamų tyrimų apimtys ženkliai išaugs | KaunoDiena.lt

GEROS ŽINIOS IŠ KLAIPĖDOS: PER PARĄ ATLIEKAMŲ TYRIMŲ APIMTYS ŽENKLIAI IŠAUGS

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sumontavus neatlygintinai gautą automatizuotą laboratorinę įrangą, Vakarų Lietuvos regiono žmonėms atliekamų tyrimų apimtys ženkliai išaugs, pažymi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Darbui su šia modernia įranga planuojama įsigyti ir 30 tūkstančių specialių jai pritaikytų reagentų. Numatoma, kad įranga bus artimiausiu metu – per kelias dienas.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, toks sprendimas priimtas, siekiant taupyti laiką, reikalingą koronaviruso testams atlikti, taip pat tausojant Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje specialistų pajėgas.

„Vakarų Lietuvos regionas yra „karštas taškas“ dėl savo geografinės vietos, nes čia kertasi oro-jūros-sausumos keliai. Tad labai svarbu, kad galėtume užtikrinti reikiamas tyrimų apimtis. Būtent todėl diegiama automatizuota tyrimo sistema, kuri yra racionalus sprendimas pandemijos laikotarpiu, kai per trumpą laiką reikia atlikti kuo daugiau tyrimų, kad galėtume iškart reaguoti į nuolat besikeičiančią situaciją“, – SAM pranešime cituojamas ministras A. Veryga.

Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninės laboratorijoje yra atliekama 200 testų per parą.

Minėti testai Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje bus atliekami Vakarų Lietuvos regiono žmonėms.

Tikimasi, kad toks sprendimas pagerins situaciją Vakarų Lietuvoje ir reikiamus tyrimus bus galima atlikti kur kas greičiau, kad jiems nereikėtų „laukti eilėje“, o pacientai, kai jiems nustatomas koronavirusas, dar greičiau sulauks reikiamo gydymo.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Gaila bet netikiu ,kad Janušonis susitvarkys su tuo darbu

Janušonis nesusitvarkys su tuo darbu

tik kai

bus ištirtas kiekvienas gyventojas ir nustatyta kad niekas neserga, tik tada gaima sakyti kad Koron'as išėjo

tulpes@lrpk.lt

Duokite tam rusui Pavelui Korobliovui isbandyti tuos naujus testus

SUSIJUSIOS NAUJIENOS