Įsigalioja mokamas COVID-19 testavimas: klaipėdiečių taip pat laukia pokyčiai | KaunoDiena.lt

ĮSIGALIOJA MOKAMAS COVID-19 TESTAVIMAS: KLAIPĖDIEČIŲ TAIP PAT LAUKIA POKYČIAI

Nuo rytojaus prasidės mokamas darbuotojų testavimas dėl COVID-19. Išimties tvarka nemokamai testuosis nėščios darbuotojos, alergiją vakcinai ar jos komponentui turintys darbuotojai bei asmenys, kuriems šiuo metu taikomas chemoterapijos, radioterapijos ar kitoks gydymas.

Atliks nemokamai

Visiems dirbantiems asmenims testuotis bus privaloma kas septynias arba dešimt dienų PGR tyrimais arba greitaisiais antigeno testais.

Išliks mobilieji punktai. Tačiau juose nebebus atliekamas profilaktinis darbuotojų testavimas greituoju antigeno testu.

Artimiausiu metu, kai tik bus pasirašytos sutartys dėl testų pirkimo, mes irgi teiksime tokią mokamą paslaugą.

"Nebebus atliekami profilaktiniai antigenų tyrimai dirbantiems. Mobiliuose punktuose bus atliekami PGR tyrimai visiems su simptomais, turėjusiems didelės rizikos kontaktą, gulantiesiems į ligoninę. PGR tyrimai mobiliuose punktuose nemokami pagal teisės aktuose nurodytus kriterijus", – teigė Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė Loreta Venckienė.

Pirks antigenų testus

Klaipėdos miesto poliklinika taip pat ruošiasi greitųjų antigenų testų pirkimui.

Greitojo antigeno testo kaina priklausys nuo to, kokia kaina bus nupirkti patys testai.

Loreta Venckienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

"Ruošiamės steigti kaip mokamą paslaugą greituosius antigenų testus, bet kol kas tokių prašymų ir pasiūlymų nesulaukėme. Pirkimas šiuo metu yra sustojęs, todėl nuo rytdienos šio testavimo dar nevykdysime. Artimiausiu laiku, kai tik bus pasirašytos sutartys dėl testų pirkimo, mes irgi teiksime tokią mokamą paslaugą", - sakė L.Venckienė.

Tačiau PGR tyrimai Klaipėdos poliklinikoje kol kas atliekami nebus.


Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad testai nuo rytojaus privalomi šių veiklų ir sričių atstovams:

asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla,

socialinės paslaugos ir veikla,

švietimo paslaugos ir veikla,

vaistinių darbuotojų veikla,

krovinių tarptautinio vežimo veikla,

viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla,

laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas),

viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla,

mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas,

viešojo administravimo subjektų veikla,

profesinė karo tarnyba,

veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais),

gamybos įmonių darbuotojų veikla.


Iškėlė sąlygas

Nurodytos sąlygos, kada asmenys, dirbantys minėtose srityse, privalės testuotis.

Jeigu asmenys yra pasiskiepiję daugiau nei prieš 210 dienų Comirnaty, Spikevax, Janssen ar Vaxzevria vakcinomis pagal pilną schemą.

Jei asmenys pasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze, jie testuotis neturės neribotą laiką.

Jei asmenys po 210 dienų atlieka kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį tyrimą ir gauna teigiamą rezultatą, gali nesitestuoti papildomas 60 dienų.

Jei daugiau nei prieš 210 dienų COVID-19 persirgęs, kai liga buvo patvirtinta PGR tyrimu ar greituoju antigeno testu.

Jei asmenys po 210 dienų atlieka kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį tyrimą ir gauna teigiamą rezultatą, gali nesitestuoti papildomas 60 dienų. Jei neturi 60 dienų laikotarpiu atlikto teigiamo kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio tyrimo atsakymo.

PGR tyrimo kaina – 79 Eur

Skelbiama, kad testuotis nereikės tiems, kurie pasiskiepiję pilnai – gavę visas, įskaitant ir stiprinančiąją, vakcinos dozes.

Persirgusiems testuotis nereikės taip pat su sąlygomis.

Kai asmenims diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).

Taip pat nereikės, kai asmenys prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš COVID-19) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą.

Kai kuriose laboratorijose jau nurodytos PGR tyrimų ir greitųjų antigeno testų kainos.

Laboratorijoje "Medicina Practica" PGR tyrimas iš nosiaryklės, nosies landų arba seilių kainuoja 75 Eur. Greitasis antigeno testas iš nosiaryklės, nosies landų arba seilių – 23 Eur.

"Uosto" poliklinikoje PGR tyrimas kainuoja 76 Eur.

Laboratorijoje "Rezus" PGR tyrimo kaina vos vienu euru mažesnė – 75 Eur.

Tyrimų ir testų kainos gali keistis.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

taigi

Puikūs pokyčiai artėjančių švenčių fone, pailsėsiu mėnesį - pusantro,o tada žiūrėsim. Šventinio šurmulio metu tegu patys dirba, gal pradės protauti :)

jooo

Privalomu testavimu, privalo rupintis vyriausybe nustatydama kas atliks testus ir kokia bus adekvati kaina..! Cia ne zaislai ar batai, kur galime rinktis kur, ka ir uz kiek pirkti savo valia. Jei vyriausybe nustate, kad privaloma, tai turi pasirupinti ir visa tvarka !!!

jooo

Dulkys: už testus mokės tie, kurie neturi jokių priežasčių nesiskiepyti 2021.10.14. Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad trečia vakcinos dozė nebus privaloma, kaip ir pirmosios dvi dozės nėra.. vakcinavimo kampanijos šūkis yra "Užsičiaupk ir atkišk petį"
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS