Išsiliejo Šventosios upė, užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjas | KaunoDiena.lt

IŠSILIEJO ŠVENTOSIOS UPĖ, UŽFIKSUOTAS KATASTROFINIO STIPRUMO VĖJAS

  • 16

Pranešta apie išsiliejusią Šventosios upę. Dėl stipraus vėjo jūra nebepriima upės vandens.

Dėl stipraus šiaurės vakarų vėjo ir bangų į Baltijos jūrą negali įtekėti Šventosios upė. Dėl to upės vanduo pradėjo skandinti apylinkes.

Klaipėdos uoste vėjo gūsiai šiuo metu siekia apie 28–30 m/s. 16.48 val. užfiksuotas įspūdingas greitis – net 35 m/s. Tai yra jau uraganinio, katastrofinio stiprumo vėjo gūsis.

Miesto meras Vytautas Grubliauskas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo vieno klaipėdiečio vaizdo įrašais iš pajūrio. Bangos laižė apsauginės kopos papėdę ir traukė į gelmę viską, kas pasitaikė pakeliui. Tokie vandens srautai paprastai pasiglemžia daug smėlio, po audros paplūdimiai atrodo apgailėtinai.

„Gal ir smagu pajausti audringos jūros galią, bet tokios bangos paprastai padaro daug žalos paplūdimiams. Sugadinami mediniai takai, nuplaunami kai kurie įrenginiai. Stichijos šėlsmas Klaipėdoje, o ypač prie jūros, neramina ir kelia didžiulį rūpestį. Pasekmes vertinsime vėjų šėlsmui aprimus, bet neabejotina – jos bus rimtos, deja. Turėsime mobilizuoti visus resursus ir galimybės, kad sutvarkytume mūsų paplūdimius. Galbūt tam reikės ir visų mūsų susitelkimo, savanorystės, noro“, – komentavo įrašą meras.

Reportažas – LNK vaizdo įraše:

Apie 18 val. Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje rašė: „Vėjas verčia medžius, jūra ties Palanga dar kopų nepasiekė, bet liko visai nedaug. Tiek Rąžės, tiek Šventosios upių vandens jūra nebepriima. Šventosios upė išsiliejo į kraštus. Dar didesnis vėjas prognozuojamas po vidurnakčio, o nurimti turėtų apie 6 val. ryto. Priešgaisrinės ir komunalinio ūkio tarnybos dirba. Ačiū jiems!“

Audra pajūryje vėl tapo iššūkiu: nuvarė nuo kojų uostamiesčio ugniagesius

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Palangoje siaučia audra

E. Ovčarenko / BNS nuotr.

GALERIJA

  • Išsiliejo Šventosios upė, užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjas
  • Išsiliejo Šventosios upė, užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjas
  • Išsiliejo Šventosios upė, užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjas
  • Išsiliejo Šventosios upė, užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjas
Š. Vaitkaus nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Xxl

Tokios audros labai naudingos valdžiažmogiams. Koks dabar auditas nustatys, kas buvo padaryta? Galima dabar prirašinėti ką tik nori, nes ateis kita audra, vėl viską nuplaus ir galimai pinigus išplaus. Gal aš ir neteisus?

Anonimas

Tai matosi neatsakingai padaryti darbai .Dar didesnio vejo ,tai ir namai prades griuti.

Mizniauskas

Dievas mato čia viskas per ta kuriama partija
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS