Anot klaipėdietės, kuri gyvena Bandužių kvartale, balandžių triukšmas dažniausiai prasideda paryčiais.
„Balandžiai savo lizdą įsikūrė viename plyšyje daugiabutyje. Neįmanoma jų iš ten išprašyti. Drumsčia ramybę paryčiais, jau apie 4 val. pradeda burkuoti. Į darbą tenka keltis apskritai nepailsėjus“, – pasakojo gyventoja.
Kaimynai turėjo įvairių pasiūlymų, kaip atsikratyti balandžių. Pavyzdžiui, mėtyti jiems apnuodyto maisto ar net nušauti, kiti siūlė ne tokias drastiškas priemones – esą užtektų pakabinti varnos pavidalo baidyklę, kuri atbaidytų balandžius.
Tačiau kai kurių teigimu, tai ne itin gelbsti.
Manoma, kad balandžiai į savo lizdus gali atnešti blusų, erkių ar kitų parazitų, kurie vėliau plistų po butus ar laiptines. Be to, esą nemenka ir įvairių ligų užsikrėtimo galimybė.
Taip pat svarstoma, kad ši problema turėtų būti sprendžiama visų namo gyventojų sutarimu ir bendromis jų lėšomis padedant daugiabutį administruojančios įmonės atstovams.
Kita klaipėdietė, vardu Ilona, gyvenanti Baltijos prospekte, pasakojo, kad ir ji buvo susidūrusi su panašia situacija.
„Dėl vienos kaimynės, kuri labai mėgsta lesinti balandžius, būdavo apdergti visi buto langai. Dabar ramiau, bet nežinia kuriam laikui. Kiek žinau, netoli mano buto balandžiai buvo ir apsigyvenę, įsisukę lizdą, bet kažkas sugebėjo tą lizdą pašalinti. Kaip žmonės nesupranta, kad dėl jų kaltės kyla problemų visiems?“, – dalijosi Ilona.
Ornitologas Julius Morkūnas ne kartą teigė, kad lesinti paukščių vasarą apskritai nederėtų, kadangi tokiu metu jie ir patys gali pasirūpinti maistu.
Be to, už paukščių lesinimą Klaipėdoje, pažeidimą nustačius pirmą kartą, gresia 15 eurų bauda.
Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad tokia veikla baudžiama nuo 30 iki 120 eurų bauda. Pakartotinai nusižengus – nuo 120 iki 230 eurų.
Naujausi komentarai