Klaipėdos miestui perduodamos krantinės | KaunoDiena.lt

KLAIPĖDOS MIESTUI PERDUODAMOS KRANTINĖS

Artimiausiu metu Klaipėdos mieste dar padidės savivaldybės valdomas plotas prie vandens.

Mažins valdymo išlaidas

Vyriausybė rengiasi Klaipėdos miestui perduoti dvi krantines prie Dangės upės.

Vienos jų ilgis – 121,39 m, kitos – 97,35 m. Iš viso 218,74 m. Bendra perduodamo turto vertė – 392 tūkst. 734 eurų.

Šios krantinės kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės nuosavybės teise valdomomis Dangės upės krantinėmis sudarys vientisą infrastruktūrą. Manoma, kad, perdavus krantines Klaipėdos miesto savivaldybei, būtų užtikrintas racionalesnis ir efektyvesnis jų valdymas ir priežiūra.

Uosto direkcija pažymi, kad, atsižvelgiant į statinių išdėstymą, Klaipėdos miesto detalųjį planą, esamus gylius prie krantinių ir tai, kad krova prie jų negalima, šį turtą jai valdyti ekonomiškai nenaudinga ir jis Uosto direkcijos funkcijoms vykdyti nėra reikalingas.

Taip pat sumažėtų valstybei nuosavybės teise priklausančio turto administravimo ir priežiūros išlaidos.

Įspūdis: perduodamos krantinės vizualiai atrodo geros būklės. (Redakcijos archyvo nuotr.)

Netinka uosto veiklai

Kartu perduodamas ir 0,1043 ha bei 0,4612 ha teritorijos plotas Žvejų g. 16 su 190,18 ir 177,12 m ilgio lietaus kanalizacijos tinklais.

Abiejų žemės sklypų vertė pagal buhalterinę apskaitą siekia beveik 45 tūkst. eurų.

Tokia žemės vertė atrodo juokingai, juo labiau kad žemė yra vertingoje miesto vietoje prie Dangės upės.

Tuo pačiu metu iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto naudojamos teritorijos išimamas 0,5655 ha naudojamas sklypas. Po šio išėmimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos valdomas žemės plotas sudarys 557,3646 ha.

Šie iki šiol Uosto direkcijos valdyti sklypai ribojasi su Kruizinių laivų terminalu, Klaipėdos miesto piliaviete.

Uosto direkcijos ir Klaipėdos miesto savivaldybės vertinimu, minėtas turtas labiau priskirtinas miesto funkcijoms užtikrinti ir visuomenės poreikiams tenkinti nei Uosto veiklai vykdyti. Nauji žemės plotai būtų pritaikyti gyventojų poilsiui, verslui, turizmui.

Sklypai pagal Dangę

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba dar 2020 m. gruodžio 23 d. sprendimu sutiko savivaldybės nuosavybėn perimti valstybės nekilnojamąjį turtą.

97,35 m krantinė su 0,1043 ha sklypu yra buvusi „Smiltynės perkėlos“ prieplauka Dangės upėje dabar nebenaudojama.

Viena iš sklypo dalių pagal 2016 m. spalio 3 d. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto žemės nuomos sutartį yra išnuomota V.Jonikos labdaros ir paramos fondui. Jam priklauso buvusi „Smiltynės perkėlos“ keleivių laukimo salė.

0,4612 ha teritorijos plotas yra žemės sklypas nuo įplaukos į Pilies uostą pagal Dangės krantinę iki Kruizinių laivų terminalo.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Dieduks

Keistas faktas. Krantines remontavo ir rekonstravo savivaldybė už miesto pinigus o pasirodo tai valstybės turtas.

Seklys morka

Ar parazitai jau nusipirko tas zemes?

Klpd.

Na žinoma.:D) Valstybinė mafija vadinama turto banku pasiskaičiavo kad n x čia jai reikia tų griuvenų. Iš uosto pelnų nenori visko sutvarkyti, tai užkars ubagams ant liesų piniginių. O meras ką? O mūsų miesto garsieji seimo nariai? Ogi nieko. Turbūt meras (renkamas tiesiogiai:D) tik galvele palinksėjo vietoje to, kad ,,išmuštų" iš ankstesnių šio turto turėtojų kompensaciją (ar bent kiek) viso to bardako renovacijai. Vien nuo Biržos tilto pasižiūrėjus žemyn į krantines siaubas ima - vos laikosi. Bus taip kaip su Karališku paštu - nuvarė iki plintuso o kai pradėjo griūti atidavė miestui jo pačio turtą - džiaukitės ir darykit ką norit..:D)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS