Lietuvos žvejai vienytųsi su lenkais dėl sužlugdytos žvejybos Baltijos jūroje | KaunoDiena.lt

LIETUVOS ŽVEJAI VIENYTŲSI SU LENKAIS DĖL SUŽLUGDYTOS ŽVEJYBOS BALTIJOS JŪROJE

Dalis Lietuvos žvejų palaiko lenkų ketinimą kovoti su Europos Komisija dėl sužlugdytos Baltijos jūros žvejybos.

Žvejai palaiko lenkus

Klaipėdos žvejybos įmonių asociacija „Jūros žvejys“ ir Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacija išreiškė paramą Lenkijos žvejams, kurie rengiasi kovoti su ES biurokratais.

Lietuvos žvejams atstovaujančios dvi asociacijos kreipėsi į Seimo Kaimo reikalų komitetą ir žemės ūkio ministrą.

Šiuo kreipimusi tarsi prašoma ir Lietuvos institucijų paramos kartu su lenkais ginti savo šalies žvejybos interesą Baltijos jūroje.

Sužlugdyta Baltijos žvejyba

Lenkijos žvejai įsteigė Baltijos jūros žvejybos gelbėjimo komitetą, kuris kartu su Lenkijos Vyriausybe ruošia kreipimąsi į Europos Teisingumo Teismą dėl Baltijos jūroje uždraustos žvejybos.

Su Europos Komisija ketinama bylinėtis dėl jūrinių biologinių išteklių išeikvojimo, Europos Sąjungos sutarties sulaužymo, Baltijos jūros ekosistemos sunaikinimo ir žvejybos ekonomikos žlugdymo.

Lenkijos žvejai įvardija, kad didžiausią neigiamą poveikį padarė nekontroliuojama strimelių ir šprotų žvejyba, kurią daugiausia atlieka danų ir švedų žvejų laivai.

Strimelės ir šprotai yra pagrindinis menkių maisto šaltinis. Jų išgaudoma labai daug, todėl esą Baltijos jūroje nebeliko menkių.

Analizuoja Prezidento veto

Lietuvoje situacija dėl žvejybos Baltijos jūroje esanti nevienareikšmiška.

Seimo Kaimo reikalų komitetas šiemet gegužę–birželį rengiant ir svarstant Žuvininkystės įstatymo pataisas, palaikė strimelių ir šprotų žvejyba užsiimančias didžiąsias bendroves. Tai buvo padaryta neatsižvelgus nei į Seimo Teisingumo departamento, nei į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktas išvadas.

Seime buvo priimtos didžiajai Lietuvos Baltijos jūros žvejų daliai nepalankios Žuvininkystės įstatymo pataisos.

Jas šalies Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo. Šis veto kol kas nei atmestas, nei patvirtintas. Sudaryta atskira darbo grupė, kuri analizuoja situaciją.

Vienos žvejų grupės palaikymas Seime ir didesnės dalies žvejų ignoravimas ir sukelia situaciją, kai dalis Lietuvos žvejų palaiko Lenkijos žvejų poziciją ir norėtų jungtis prie jų kreipimosi į Europos Teisingumo Teismą.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Orakulas

Pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti, ar tai, kas sugaunama Baltijoje, apskritai valgoma.

Neskelbiamas

Verkslininkai verkia verkė ir verks visada. Ko tyli, kad jiems palikta teisė gaudyti menkes, kaip priegaudą, kad iki 20 metrų gylio gali išvis išdarinėti, ką, tik geidžia?. Patys menkes nugaudė sausai, paliko tik neūžaugas menkystas. O ir tos nuo prekystalių nedingsta. Godiems verkslininkams visuomet buvo maža. Tuo tarpu meškeriotojams palikta NULINĖ galimybė pasigauti bent vieną menkę pietų stalui!

taigi

taigi Lietuvos deleguotas Europos komisijos komisaras yra atsakingas uz zvejyba. ar ka nors is jo girdejote ta tema? ar kas nors bent jau kreipesi i ji?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS