Naujasis uosto vilkikas, pastatytas Nyderlandų kompanijos „DAMEN“, buvo pakrikštytas „Lokio“ vardu.
„Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje Karinės jūrų pajėgos gavo visiškai naują laivą. Šis laivas yra statytas pagal mūsų reikalavimus, derinant visas konstrukcines detales su Karinių jūrų pajėgų specialistais, kurie dirbo prie šito laivo“, – per ceremoniją sakė Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Giedrius Premeneckas.
Vilkiko ilgis siekia beveik 30 metrų, plotis – apie 10 metrų, bendras tonažas – virš 300 tonų, greitis – iki 13 mazgų, galės vykdyti visų tipų uostines operacijas.
Pasak kariuomenės, naujo vilkiko funkcijos apima ne tik vilkimą, bet ir gelbėjimą, taršos likvidavimą, gaisrų gesinimą ir jūrinės apsaugos operacijas. Esant poreikiui, vilkikas galės buksyruoti ne tik Lietuvos karinius laivus, bet ir NATO sąjungininkų didesnio tonažo karinius laivus, kurie atplaukia į Klaipėdos uostą.
G. Premenecko teigimu, artimiausiu metu Karinės jūrų pajėgos gaus ir du naujus atakos katerius.
„Taip pat labai viltingai žiūrime į ateitį dėl naujų multifunkcinių, patrulinių laivų įsigijimo ir tikimės, kad šitie pajėgumai prisidės prie Lietuvos valstybinės sienos jūroje, prie Lietuvos teritorinių vandenų apsaugos“, – pridūrė jis.
Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas Rimas Venckus pašventino naująjį vilkiką, Karinių jūrų pajėgų vėliavą ir laivo vado vimpelą, palaimino vilkiko įgulą, kurią sudaro aštuoni profesinės karo tarnybos kariai.
Pašventinti Karinių jūrų pajėgų vėliava ir laivo vado vimpelas iškilmingai įgulos narių buvo iškelti laivo forstengoje. Pagal karo laivyno tradicijas, tai simbolizuoja, kad naujasis vilkikas ir jo įgula yra įvesti į Karo laivų flotilės rikiuotę ir jau gali pradėti vykdyti pavestas užduotis.
Gynybos resursų agentūra sutartį su Nyderlandų kompanija „Damen“ dėl naujo uosto vilkiko įsigijimo pasirašė praėjusių metų rugpjūčio 2 dieną.
Sandorio su „Damen“ suma – 10,8 mln. eurų.
(be temos)