"Saulėtekio" mokyklai – garbi sukaktis Pereiti į pagrindinį turinį

"Saulėtekio" mokyklai – garbi sukaktis

2014-05-29 11:18
Pasididžiavimas: didžiausias kiekvienos mokyklos turtas – jos auklėtiniai.
Pasididžiavimas: didžiausias kiekvienos mokyklos turtas – jos auklėtiniai. / "Saulėtekio" pagrindinės mokyklos nuotr.

Šie metai Klaipėdos "Saulėtekio" pagrindinei mokyklai ypatingi, nes švenčiamas garbingas ugdymo įstaigos jubiliejus.

Istorijos puslapiai – turtingi

130 metų – ilgas laikotarpis, apimantis daug reikšmingų įvykių: Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, pokarį ir sovietmetį.

Mokyklos istorija vienaip ar kitaip susijusi ir su švietimo sistemoje vykusiomis ir vykstančiomis reformomis. Nepaisant visų minėtų faktorių, dėmesio centre mokykloje visada buvo vaikas: siekiama ne tik suteikti žinių, bet ir išmokyti mokinius eiti pirmyn, nepalūžti po pirmųjų nesėkmių. Gal todėl baigusieji šią mokyklą  pasižymi ypatingu atkaklumu ir sumanumu.

Mokykla įsteigta 1884 metais. J.Tatorio knygoje "Senoji Klaipėda. Urbanistinė raida ir architektūra iki 1939 metų" rašoma, kad mokyklą lankė Sendvario ir Rumpiškės dvaro vaikai.

Yra išlikusių istorinių šaltinių, kuriuose užfiksuota, kaip atrodė mokykla. XX a. trečiajame dešimtmetyje pastatas buvo padidintas, sudarytas iš atskirų tūrių: pagrindinis korpusas buvo dviejų aukštų, prie jo priglaustas žemas tambūras.

Kitoje pusėje glaudėsi vienaukštis namelis – manoma, kad ten gyveno mokytojai. Virš mokyklos stogo sukiojosi metalinis vėjarodis. Vestibiulyje grindys buvo išklotos šešiakampėmis keraminėmis plytelėmis, kurios, beje, išsilaikė iki šių dienų.

Vadovai – išskirtiniai

Mokykla nuolat keitė pavadinimus: anksčiau ji vadinosi Joniškės, vėliau – 3-iąja septynmete, 9-ąja vidurine mokykla. 1993 metais jai suteiktas "Saulėtekio" pavadinimas, simbolizuojantis jaunystę, gyvenimo kelio pradžią, viltį ir tikėjimą ateitimi.

Nuo 2001 metų mokykla tapo pagrindine. Čia vadovavo puikūs, savo darbą išmanantys pedagogai. Dabar mokyklos direktoriaus pareigas eina Birutė Bartašiūtė.

Mokykla išleido 42 abiturientų laidas. 1960 metais datuotame metraštyje liko užfiksuotos pirmosios laidos abiturientų mintys – jos tokios pat gražios, kaip ir šiandienos mokinių, išeinančių į savarankišką gyvenimo kelią. Štai ką tada rašė vienuoliktokė Regina Laurinavičiūtė: "Visa, ką gero, tyro, švelnaus patyriau iki šiol savo gyvenime, yra patirta mokykloje. Ji – mano gyvenimo aušra".

Šiuolaikiniams mokiniams nuostabą kelia išlikusios mokyklos aplinkos nuotraukos: pastatą supo daržai, mokiniai turėjo šiltnamį – čia buvo auginamos daržovės, stebima, kas kenkia augalams, atliekami įvairūs tyrimai.

Didžiuojasi baigusiųjų pasiekimais

Didžiausias kiekvienos mokyklos turtas – jos auklėtiniai. Buvę mokiniai sėkmingai kopia karjeros laiptais, yra žinomi šalyje medikai, teisininkai, pedagogai.

Mokykla didžiuojasi savo sportininkais. Čia mokėsi garsūs krepšininkai: Rimantas Girskis, 1970–1982 m. Lietuvos krepšinio rinktinės narys, Sidnėjaus olimpiados vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas, Eurelijus Žukauskas, 1996 m., 2000 m. olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, 2003 m. Europos čempionas, Martynas Mažeika, dabar žaidžiantis "Neptūne".

Ypač mokykla džiaugiasi tais, kurie užaugo gerais žmonėmis, tikrais Lietuvos piliečiais. Visą mokyklos bendruomenę maloniai nustebino Vytauto Kleinaičio poelgis: buvęs mūsų mokinys Šiaurės Airijoje išgelbėjo du iš plausto į ledinį vandenį iškritusius airius. Už šį kilnų poelgį Vytautas pelnė "Lietuvos garbė 2012" piliečio vardą.

Šiandien mūsų mokyklos mokiniai sėkmingai tęsia mokslus miesto gimnazijose. Mokykla yra atvira pokyčiams, naujovėms, čia dirba talentingi pedagogai.

Nuvilniję jubiliejiniai mokyklos renginiai parodė, kad esame stipri, darni bendruomenė: mokyklos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai aktyviai dalyvavo draugiškose sporto varžybose, kartu kūrė šventinę programą, dalijosi savo patirtimi ir prisiminimais ir linkėjo sulaukti mokyklai dar 130 metų.
 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų