Taršos valdymui Klaipėdoje – tyrimai | KaunoDiena.lt

TARŠOS VALDYMUI KLAIPĖDOJE – TYRIMAI

Siekiant sumažinti taršą mieste, Klaipėdos savivaldybės užsakymu rengiamas planas, kaip teigiama, padėsiantis pagerinti oro kokybę. Šis darbas patikėtas tarptautinei aplinkos apsaugos konsultacijų bendrovei.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Rasos Jievaitienės, konkursą laimėjo didelę patirtį turinti bendrovė "Estonian, Latvian and Lithuanian Environment".

"Įmonė nuo 2004-ųjų dirba su oro kokybės valdymo planais, o nuo praėjusių metų rengia planus Kauno, Panevėžio, Vilniaus ir Klaipėdos miestams. Tarp kitko, kitų miestų viešuosiuose pirkimuose ši kompanija buvo vienintelė konkurso dalyvė, o pas mus dalyvavo dar ir Klaipėdos universitetas, pasiūlęs didesnę kainą", – teigė vedėja.

Rengiant Klaipėdos miesto aplinkos oro kokybės valdymo priemonių planą numatyta visus metus organizuoti tyrimus. Pastarieji jau prasidėjo.

"Tyrimų taškus suderinome, į procesą aktyviai įsitraukė ir visuomenės nariai, buvo atsižvelgta į visus jų pageidavimus", – tikino R.Jievaitienė.

Iš viso nupirkta 120 analizių ir išskirtos miesto vietos, kuriose gyvenantys žmonės, pajautę stiprų kvapą, gali paskambinti nurodytu numeriu ir pranešti apie taršą.

"Penkių rajonų atstovai galės pasikviesti tyrimui kompanijos specialistą, kuris į maišus paims oro mėginį ir atliks analizę. Rangovas turėtų atvykti per vieną valandą", – aiškino vedėja.

Praėjusią savaitę pietinės miesto dalies gyventojai vėl jautė nepakeliamą smarvę.

Sunerimę žmonės skambučiais atakavo ir Klaipėdos tarybos narę Ligitą Girskienę.

Iškviesti specialistai į vietą atvyko per pusvalandį, tačiau per tą laiką kvapas esą išsisklaidė, todėl analizė nebuvo atliekama.

Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai teiravosi, kaip žmonėms paprastuoju būdu rasti tuos telefono numerius, ar jie apskritai yra skelbiami viešai?

Anot R.Jievaitienės, kontaktai buvo įkelti į savivaldybės tinklalapį, feisbuką, taip pat paskelbti miesto dienraštyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Rrrrrrr

Коба проснись они о.х.у.е.л.и?!

kuo daugiau

reikia tyrimų.Kad visi turėtų ką veikt ir nesikištų į ūkines smirdinimo veiklas

Niekaip nesupranta

arba apsimeta, kad šį akiplėšišką daugiametį nusikaltimą galima likviduoti ne tyrimais o drausminėmis ir baudžiamosiomis priemonėmis. Iki kardinalių, kai įmonė iš viso uždaroma. Kaip visi matome šie gyvuliai elgiasi gyvuliškai tai ir su jais taip reikia elgtis. Kitaip nieko nebus.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS