Teismas leido tęsti Klaipėdos muzikinio teatro rekonstrukcijos konkursą | KaunoDiena.lt

TEISMAS LEIDO TĘSTI KLAIPĖDOS MUZIKINIO TEATRO REKONSTRUKCIJOS KONKURSĄ

  • 14

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos darbų konkursas, kuris buvo sustabdytas dėl Vilniaus inžinerinių tinklų bendrovės „LitCon“ pretenzijos, gali būti tęsiamas toliau, nusprendė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas sausio 22 dieną konstatavo, kad „LitCon“ per vėlai pateikė pretenzijas rekonstrukcijos darbų konkurse, todėl panaikino pernai lapkritį Klaipėdos apygardos teismo priimtą nutartį, kuria nuspręsta konkursą nutraukti.

„Tiekėja, pateikdama pretenziją perkančiajai organizacijai, praėjus 26 dienoms nuo momento, kai išviešintas pirkimo punkto formuluotės pakeitimas, praleido terminą pretenzijai pateikti. Akivaizdu, kad apie pakeitimus tiekėja negalėjo nežinoti. Šiuo atveju „LitCon“ neveikė kaip apdairus ir rūpestingas viešojo pirkimo dalyvis. Yra pagrindas konstatuoti, kad tiekėja nesilaikė išankstinės ginčo nagrinėjimo ne teisme tvarkos, dėl to pirmosios instancijos teismo sprendimas naikintinas ir civilinė byla nutrauktina“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

„LitCon“ teisme siekė, kad neteisėtu būtų pripažintas teatro atsisakymas pateikti projekto brėžinius tam tikru formatu, taip pat įpareigoti ją pateikti aiškius, tikslius ir nedviprasmiškus pasiūlymų vertinimo kriterijus.

Konkurso procedūros buvo sustabdytos nuo 2017-ųjų rugsėjo, kai Klaipėdos apygardos teismas „LitCon“ prašymu pritaikė joms laikinąsias apsaugos priemones.

Konkursą teatras paskelbė 2017 metų birželio pabaigoje. Kas jame dalyvauja, neskelbiama – nėra užpildyta viešojo pirkimo ataskaita. Į bylą trečiaisiais asmenimis įtrauktos bendrovės „Hidrostatyba“, „Irdaiva“ bei „Infes“, tačiau kokia forma jos dalyvauja pirkime, nedetalizuojama.

Lapkritį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas teigė, jog teisinis ginčas rekonstrukcijos darbų pradžią pavėlins 3-4 mėnesiais. Anksčiau J. Sakalauskas, pristatydamas teatro rekonstrukcijos projektą Seimo Kultūros komitete teigė, kad statybos kainuotų 27–28 mln. eurų.

Statybos darbus, kurie turėtų trukti kelerius metus, buvo planuota pradėti 2017 metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Jonui

Panašu, kad tamsta apturėtum visišką pasitenkinimą su orgazmu, jei apskritai po nugriovimo tą vietą išdegintų ugnimi ir įstatymiškai būtų įteisinta daugiau niekada Klaipėdoje negroti ir nedainuoti kitur, kaip tik Švyturio arenoje pagal godotinų pavardžių sąrašą. O po audito paaiškėtų, kad visi dirba praktiškai tik už minimumą. Pastatymų sąmatos - ubagiškai mizernos. Ahaaaaa! O kodėl tada Ibelgaubtaitė? Nepakako Ramūno? Kodėl kažkokie įžymūs gastrolieriai? Kodėl Merūnas ir Miškūnaitė? Gal pakanka Tarasovo? O kodėl Palangoje ir Arenose? Nepakanka "Žvejukų"? Kodėl pilnos salės? O gal ten lengvatikius žmones monija ir sunkiai uždirbtus pinigus traukia? Škandalas. Auditas būtinas. Rezultatas ir taip aiškus. Kaip Karbauskiui su LRT: a priori visus į cypę, o pinigus išdalyti Aušros vartų ubagams!

Jonui

STT negali.Ji priklauso saviems.Be to, sako, kad vado žmona administracijoje dirba..

Thomas

Tą sovietinį monstrą reikia griauti , o ne rekonstruoti ir atkurti kas buvo tarpukariu , stovėjo toje vietoje gražuolis kinoteatras Apollo . Žiūrėti Memel Apollo Lichtspiele .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS