Viena paklausiausių prekių per gripo epidemiją – kaukės | KaunoDiena.lt

VIENA PAKLAUSIAUSIŲ PREKIŲ PER GRIPO EPIDEMIJĄ – KAUKĖS

Per gripo epidemiją gyventojai raginami būti sąmoningi ir dėvėti medicinines kaukes, tačiau pastarosiomis savaitėmis gauti jų vaistinėse ne visada pavyksta. Pasak gydytojų, gripo epidemijos atoslūgio dar nematyti.

Nespėja pildyti atsargų

Vaistinėje pasiteiravus apie medicinines kaukes, vaistininkai kartais apgailestauja, jog kol kas jų neturi. Ir iškart įspėja, kad kažin ar jų bus sulaukta ir kitą dieną.

Klaipėdiečiai medicinines kaukes šluoja nuo lentynų. Kai kurie gyventojai jas perka dešimtimis. Tad vaistininkai tikina nespėjantys pildyti atsargų – vos atvežus, kelios dėžės medicininių kaukių netrukus išparduodamos.

Kad pastaruoju metu paklausi prekė nebedulka  gyventojų namų vaistinėlėse, galima vis dažniau pastebėti pasidairius viešose vietose, prekybos centruose ar gydymo įstaigose – žmonės jau drąsiau saugo save ir kitus nuo galimo ligos užkrato.

Viena vyresnio amžiaus klaipėdietė pasakojo, kad įsigyti medicininių kaukių pavyko tik trečią paieškų dieną. Slauganti gripu sergantį sutuoktinį, moteris veltui mynė netoli namų įsikūrusių vaistinių slenksčius.

"Visą dieną nesėkmingai bandžiau prisiskambinti šeimos gydytojai. Neapsikentusi vėliau nuėjau į vaistinę nupirkti vaistų nuo karščiavimo ir kaukių. Maloniai buvau nustebinta vaistininko, kuris pasiteiravo, kam skiri vaistai, kokia ligonio temperatūra ir patarė būtinai apsilankyti pas šeimos gydytoją, atlikti kraujo tyrimą", – pasakojo klaipėdietė.

Vieno vaistinių tinklo atstovė Asta Valatkevičienė patvirtino, kad šiemet medicininių kaukių paklausa vaistinėse išaugo kelis kartus.

Atoslūgio dar nematyti

Per gripo epidemiją gydytojams iš tiesų pats darbymetis – sveikatos priežiūros centrai dirba ilgiau, nei įprasta. Kai kurie šeimos gydytojai pasakojo paskutinius pacientus išleidžiantys tik 21 valandą.

Daliai medikų tenka pavaduoti ir susirgusius kolegas.

Pastebima, kad per šiųmetę gripo epidemiją sulaukiama daugiau sergančiųjų, dažniau neišvengiama ligos komplikacijų.

Klaipėdos Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Žilinskienė apgailestavo, kad sergamumas kol kas išlieka didelis ir sergančiųjų kol kas nemažėja.

"Norisi, kad epidemijos banga greičiau nuslūgtų, bet vis atsiranda naujų sergančiųjų. Palyginti su pernai, šiemet serga daugiau žmonių, sunkiau, daugiau nustatome komplikuotų plaučių uždegimų, bronchitų", – pasakojo vyriausioji gydytoja.

Dalis pacientų naudojasi galimybe šeimos gydytojai pasiskambinti telefonu ir rezervuoti nedarbingumo pažymėjimą, apsilankymą atidedant trims dienoms.

Pasitaiko atvejų, kai pacientai telefonu bando rezervuoti nedarbingumo pažymėjimą ne tik dėl gripo, bet ir kitų ligų.

Pasak L.Žilinskienės, į gydymo įstaigą ateina tie pacientai, kurie blogai jaučiasi ir nežino, kuo gydytis.

Su krūviais susitvarko

Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė sakė, jog pastarosiomis savaitėmis sergančių pacientų išties daug, tačiau gydymo įstaiga susitvarko su padidėjusiais srautais.

Be to, šiemet nedaug medikų serga, tad darbo krūviai pasiskirsto gana tolygiai.

Ilginti darbo laiko per gripo epidemiją neprireikė, nes sveikatos priežiūros centras ir taip gana ilgai dirba.

Tikimasi, kad sergančiųjų srautus padės sumažinti prasidėjusios moksleivių atostogos ir gripo epidemija pradės slūgti antroje vasario pusėje.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

zelemunčikas

Tegul paprašo to storo per petį,pripumpuos visą butelį per kitą tos merginos galą,žinoma jei pats neišlaks.

Audrius

Pirkit "senukuose" ar dar kur. Manau, tos statybininkų kaukės dar geriau sulaiko visokį brudą.

to Zelemunčikas

Tu, senas ciudila! Geriau patark jaunai merginai(ant foto) - kaip jai isgerti vino bokala.. nenuemes kauke nuo veido??:)))
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS