Subjaurojo žydų žudynių atminimo lentą | KaunoDiena.lt

SUBJAUROJO ŽYDŲ ŽUDYNIŲ ATMINIMO LENTĄ

Tikrindami lankytinas vietas Kretingos rajono seniūnai aptiko sugadintą informacinę lentelę prie šiemet atnaujintos žydų žudynių ir palaidojimo vietos. Pareigūnai dėl to pradėjo tyrimą, bet tautinės nesantaikos kurstymo čia neįžvelgia.

Rugpjūčio 14-ąją Kretingos rajono policijos pareigūnams vietos savivaldybės administracijos direktorė pranešė, kad išvakarėse Kvecių kaime prie žydų žudynių ir užkasimo vietos paminklo seniūnas pamatė, kad kažkoks piktavalis apsilankė šioje vietoje ir paliko savo įrašą.

Šioje vietoje prie paminklo balandžio viduryje buvo sumontuota informacinė lentutė. Metalinis kiek pasviręs skydelis sumontuotas ant kojelės. Jame lietuvių kalba bei Brailio raštu įrašyta informacija apie istorinius įvykius, kurie įamžinti paminklu.

Tarpelyje tarp šių dvejų užrašų, kažkas, veikiausiai, metaliniu daiktu smarkiai spaudžiant įrašyta: „Žydai tai jūs ir darėte“.

Pareigūnai neįžvelgė šiame veiksme nei antisemitizmo apraiškų, nei viešosios tvarkos pažeidimo. Sugadinta plokštė kainavo 907 eurus.

Kada atsirado įrašas, niekas nežino, kol kas nenustatyta, ar kas matė šį įrašą padariusius asmenis.

Policijai patektos nuotraukos, visi reikiami daikto vertinimo dokumentai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo.

„Nemanome, kad čia kažkoks ypatingas neapykantos reiškimas. Kažkam lankantis šioje vietoje šovė į galvą tokia idėja ir tai padarė. Kažkas rūpinasi atminimo įamžinimu, o kažkas taip va paima ir pasielgia neapgalvotai“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

protingi ismire,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

visada ateina atpildas,dasigyvens zydai iki to kad pasaulis pasmerks ju poelgius ,kasdien zydai darosi naglesni,tai duona numete ant zemes,tai svetimoje teritorijoje iesko pamatu is senoves,miskus kasineja iesko proteviu kaulu,neviena valstybe neleido zydams ardyti miesto danga,o musu Simasius sutiko su zydu norais,visame pasaulyje yra is senoves lentos,paminklai ,bet ju niekas negriauna,tai senoves palikimai,o musu silpnaprociai daleido amerikos zydams draskyti lietuva,jiems vis maza,tai reikia izraeli kasti ten pamatai ne zydu,zeme ne zydu buvo ,DURNIU- LAIVAS,bet teisus buvo ZMOGUS mate i prieky,

tulpes@lrpk.lt

Pasakykite aciu LANSBIRKAI

Klysti liberaste

Ozi taip pat aufingen
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS