Buvęs Utenos kolegijos direktorius ir ūkio vadovas lieka nuteisti dėl dokumentų klastojimo | KaunoDiena.lt

BUVĘS UTENOS KOLEGIJOS DIREKTORIUS IR ŪKIO VADOVAS LIEKA NUTEISTI DĖL DOKUMENTŲ KLASTOJIMO

Buvęs teisingumo ministras bei buvęs Utenos kolegijos direktorius Gintautas Bužinskas ir kolegijos Ūkio tarnybos vadovas Vigandas Leleiva lieka nuteisti dėl dokumentų klastojimo, nors Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį pranešė pakeitęs žemesnės instancijos nuosprendį.

Panevėžio apygardos teismas pernai balandį tuometinį Utenos kolegijos vadovą G. Bužinską pripažino kaltu dėl dokumentų suklastojimo, kurstymo suklastoti dokumentus, turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo tarnyba, o kolegijos Ūkio tarnybos vadovas V. Leleiva ir dar penki kolegijos darbuotojai buvo pripažinti kaltais dėl dokumentų suklastojimo.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad su apygardos teismo nuosprendžiu nesutinkantys G. Bužinskas ir V. Leleiva pagrįstai pripažinti kaltais, tačiau pirmosios instancijos teismas neteisingai G. Bužinsko veiksmus kvalifikavo dar ir kaip jam pavaldžių asmenų sukurstymą suklastoti dokumentus, netiksliai nustatė G. Bužinsko iššvaistyto turto vertę ir atlygintos žalos dydį.

Apeliacinio teismo vertinimu, piktnaudžiavimas tarnyba šiuo atveju apima ir sukurstymą klastoti kelionės lapus bei juos panaudoti, todėl G. Bužinsko veiksmai kvalifikuotini tik kaip dokumentų suklastojimas, turto iššvaistymas ir piktnaudžiavimas tarnyba. G. Bužinskui palikta tokia pati kaip ir pirmosios instancijos teismo bausmė – 25 tūkst. eurų bauda.

Apeliacinis teismas leido nuteistajam vykdyti pedagoginę ir mokslinę veiklą, tačiau paliko draudimą penkerius metus būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir kitų organizacijų vadovaujamas ar su finansinių asignavimų skirstymu susijusias pareigas.

Teismas dar patikslino, kad G. Bužinskas iššvaistė ne 10 tūkst. 731,21 eurą, bet 9 964,21 eurus, kuriuos, tenkinant pareikštą civilinį ieškinį, jis turės atlyginti Utenos kolegijai.

Apeliacinis teismas taip pat konstatavo, kad tik dalis pirmosios instancijos teismo nustatytų faktinių aplinkybių ir padarytų išvadų pripažįstant V. Leleivą kaltu suklastojus kelionės lapus yra pagrįsta. Visgi, nors teismas ir susiaurino V. Leleivos veikos klastojant dokumentus apimtį, pirmosios instancijos teismo paskirtos bausmės ir jos dydžio nepakeitė.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja jo paskelbimo dieną, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Buvęs Utenos kolegijos direktorius Specialiųjų tyrimų tarnybos akiratyje atsidūrė, kai 2018 metų gegužę šiai įstaigai vietoj G. Bužinsko pradėjo vadovauti kitas direktorius. Gilinantis į kolegijos dokumentus ir bendraujant su darbuotojais, pastarajam kilo įtarimų, kad įstaigos lėšos naudotos ne pagal paskirtį.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad 2013–2018 metais sistemingai klastoti kolegijos tarnybinių automobilių kelionės lapai. Nustatyta, kad darbuotojai pasirašydavo važiavę tarnybiniais automobiliais darbo reikalais, nors iš tiesų jais nesinaudojo. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, klastojant kelionės lapus, pateisintas beveik 7 tūkst. eurų vertės kuro panaudojimas. Manoma, kad kurą savo reikmėms sunaudojo G. Bužinskas.

Šeši buvę ir esami Utenos kolegijos darbuotojai buvo kartu teisti dėl dokumentų klastojimo. Dar keturi asmenys vykstant ikiteisminiam tyrimui buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teismas tuomet konstatavo, jog klastoti dokumentus pavaldinius sukurstė tuometinis kolegijos vadovas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS