Medikei – kaltinimai dėl labai didelio kiekio psichotropinių vaistų platinimo ir kitų nusikaltimų | KaunoDiena.lt

MEDIKEI – KALTINIMAI DĖL LABAI DIDELIO KIEKIO PSICHOTROPINIŲ VAISTŲ PLATINIMO IR KITŲ NUSIKALTIMŲ

Panevėžio apygardos teismui perduota byla, kurioje medikė kaltinama labai didelio kiekio psichotropinių vaistų platinimu ir kitais nusikaltimais.

Visagino ligoninės darbuotojai pareikšti kaltinimai prekyba poveikiu, vaistų receptų klastojimu ir neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu psichotropinių vaistų, turint tikslą juos platinti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Į teisėsaugos pareigūnų akiratį Visagino ligoninės vieno iš skyrių vyr. slaugytoja pakliuvo dėl 2020–2021 metais galimai įvykdytų nusikalstamų veikų. Jai pareikšti kaltinimai, kad, pasinaudodama savo tarnyba ir pažintimis, susitarė paimti 600 eurų kyšį iš pažįstamos moters. Pinigai neva turėjo būti skirti gydytojams, kad moters šeimos nariui būtų nustatyti specialieji poreikiai.

Medicinos darbuotoja taip pat kaltinama neteisėtai įgijusi didelį kiekį psichotropinių vaistų ir juos platinusi. Tyrimo duomenimis, medikė, pasinaudodama ne mažiau kaip 30 suklastotų receptų, vaistinėse galėjo įsigyti labai didelį kiekį įvairių psichotropinių vaistų tablečių ir jas pardavinėti pažįstamiems asmenims.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Manto Jurkėno, tyrimo metu buvo išaiškintos ne tik šios medikės galimai padarytos nusikalstamos veikos, tačiau dar trys asmenys pripažinti padarę keturias nusikalstamas veikas.

Taip pat tyrimo metu buvo nustatyti vienos Visagino ligoninės gydytojos padaryti teisės pažeidimai, neužtraukiantys baudžiamosios atsakomybės. Apie šiuos teisės pažeidimus prokuratūrai informavus Visagino ligoninės administraciją, ši įspėjo gydytoją apie tokio pobūdžio veiksmų nepriimtinumą.

Baudžiamasis kodeksas už prekybą poveikiu numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų. Už dokumentų klastojimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

fas fas

nu klounu saly visai viskas po velniu eina, net gydytojai narkotikus pardavineja

Nukentejusi

Isivaizduokite,mano vyras sėdi namuose ir is kur gauna kažkokių vaistų.Man atsigulus pagulėti dieną,nes keliuosi anksti,turiu ką veikti,prigulus paguleti negaliu atsikelti.Kojos ties čiurną subadyta, sėdmenys subadytos, paeiti negaliu ,dideli skausmai,galva sukasi.Viena karta sedus uz vairo , pagulejus pusvalanti ,dingo sąmonę,gerai kad neilgai ir avarijos nepadariau.Taip,toks vaizdas,gyvenu du vyrų, labai įdomu kas atneša psichotropinių,nejautros leidžiamų vaistų.Pagalvokite kas dedasi, buvau pranešusi policijai,matosi dūriai kaip pas narkomaną,,netikejo.Ruošiu įrodymus ,nuotraukas ,bus skandalas ,bus apskusta policiją.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS