Milijono eurų vertės kontrabandą maskavo pjuvenų briketais | KaunoDiena.lt

MILIJONO EURŲ VERTĖS KONTRABANDĄ MASKAVO PJUVENŲ BRIKETAIS

  • 0

Šeštadienį muitininkai patikrinę vilkiką, neva vežusį pjuvenų briketus, rado milijono eurų vertės kontrabandinių cigarečių.

Kaip pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, kontrabanda aptikta vilkike, stovėjusiame netoli Lenkijos sienos esančioje degalinėje.

Muitinės kriminalistus sudomino iš Lietuvos į Lenkiją tariamai medžio pjuvenų briketų krovinį vežęs vilkikas DAF. Pakėlus tentą paaiškėjo, kad puspriekabės šonai uždengti kartono lakštais, šitaip, matyt, saugant krovinį nuo pašalinės akies. Tokia apsauga nebūdinga šio tipo kroviniams.

Dar labiau muitininkų įtarimus sustiprino tai, kad nesutapo dokumentuose nurodyti ir realūs puspriekabės kėbulo numeriai. Be to, nors gabentas lietuviškų briketų krovinys, jis buvo užplombuotas lenkiškomis plombomis.

Nusprendus vilkiką detaliai patikrinti paaiškėjo, kad pjuvenų briketų ten buvo pakrauta tik dėl akių: didžiąją krovinio dalį sudarė baltarusiškų cigarečių „Fest“ kontrabanda. Iš viso pareigūnai mašinoje rado apie 450 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1 mln. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Vilkiko vairuotojas Lenkijos pilietis M.M. buvo sulaikytas dviem paroms. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS